Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Cíle projektu PlányDopravy.cz

Hlavním cílem tohoto projektu bylo, je a nadále bude podporovat veřejnou dopravu ve městě a v regionech mezi jinými způsoby přepravy jako efektivní a významnou alternativu. Podstata podpory spočívá v prezentaci vždy aktuálních a kompletních informací týkajících se provozu v jednom prostředí Interaktivních plánů dopravy.

Informace na portálu mají podporovat rozvoj cestovního ruchu a moderní návyky cestujících, kteří se nechtějí spoléhat za každou cenu pouze na své automobily. Co takhle "park and ride“ nebo "park and go"? Projekt se snaží v neposlední řadě napomáhat ochraně životního prostředí v době, kdy se potýkáme s otázkou nevratných klimatickým změn. Snížením intenzity individuální automobilové dopravy a nabídkou alternativy v podobě služeb veřejné dopravy se sníží emise škodlivin a hluku.

Postupně pracujeme na vytváření obsahu či vývoji služeb, které vám pomohou najít odpověď např. na otázky:

:: jak funguje veřejná doprava z pohledu cestujících?

:: vyplatí se mi dojíždět autem nebo bude lepší využít MHD a proč?

:: jak si mohu naplánovat víkendový výlet s rodinou, aniž bychom startovali automobil?

Doména plánydopravy.cz nabízí všechny interaktivní plány regionálních nebo městských linek, jiná původní schémata linek a dopravní informace ze spřátelených serverů. Jaké informace vám tu chybí? Napište nám!

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.