Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Liptálské slavnosti nabídnou v programu soubory z blízkých i dalekých zemí

Liptálské slavnosti nabídnou v programu soubory z blízkých i dalekých zemíLetos slaví Mezinárodní folklorní festival „Liptálské slavnosti“ již 48. výročí svého trvání. Za dobu existence festivalu přesáhl jeho význam daleko hranice České republiky. Důkazem toho je přijetí za člena mezinárodní organizace pro lidové umění IOV. Liptálské slavnosti již znají soubory nejméně ze 100 zemí z nejrůznějších míst světa, které tu předvedly tradice, zvyky, písně a tance svých národů pro stovky diváků.

Žďárský zámek zpřístupní tajemní půdy, sklepy i chodby

Žďárský zámek zpřístupní tajemní půdy, sklepy i chodby Jedinečná příležitost pro všechny zvědavce, kteří chtějí navštívit temná místa zámku ve Žďáru nad Sázavou, kam se běžný návštěvník nemá šanci dostat, se nabízí v sobotu 26. srpna od 13 do 23 hodin. Zámek ve Žďáru otevře na jediný den prostory, kam návštěvníci po zbytek roku nemají šanci vstoupit. Zážitková prohlídka aneb Tajnými cestami kláštera určená je pro celou rodinu.

21. srpen 1968 – den, kdy začala sovětská okupace Československa

21. srpen 1968 – den, kdy začala sovětská okupace ČeskoslovenskaPrávě dnes, 21. srpna, je to přesně 49 let od srpnové okupace z roku 1968 vojsky Varšavské smlouvy. Vpád vojsk do tehdejšího Československa se konal v čele se Sovětským svazem na žádost konzervativního křídla KSČ. Vedle Sovětů se ho účastnili vojáci z Polska, Maďarska a Bulharska. Vojska NDR hranice ČSSR nakonec nepřekročila a stejně se zachovalo Rumunsko a Albánie. Vojska SSSR u nás pak zůstala až do roku 1991.

Cestu kolem světa za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítka

Cestu kolem světa za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítkaJiž třináctý ročník multikulturního festivalu Barevná devítka se blíží. Tuto sobotu návštěvníci festivalu ochutnají pestré chutě cizokrajných jídel, podívají se na tradiční tance různých národů nebo si poslechnou tóny z celého světa. Akce se koná v sobotu 26. srpna v parku Podviní v pražských Vysočanech. Festival začíná ve 12:00, vstup je zdarma. Letos vás festival roztančí v rytmech salsy, balkánského folklóru i žhavých afrických tanců.

Patnáct gastronomických akcí, které vám zpříjemní konec léta a prázdnin

Patnáct gastronomických akcí, které vám zpříjemní konec léta a prázdninBorůvkovým, malinovým, jahodovým a třešňovým slavnostem už odzvonilo, ale poslední dny prázdnin rozhodně neznamenají, že končí bohatá série gastronomických akcí. Chystají se další; nechte se pozvat třeba na rychlé občerstvení, dobroty přímo z pece, polévky, guláše, houbové speciality i sladkosti.

Zveme vás na výlet do Sobotky a na Sobotecký jarmark

Zveme vás na výlet do Sobotky a na Sobotecký jarmarkSobotka, letovisko na okraji Českého ráje na Jičínsku je půvabné městečko s cennými roubenými chalupami. Nablízku mu stojí jako stráž raně barokní zámek Humprecht a gotický hrad Kost, v sousedství je i proslulá malebná obec Vesec s původní lidovou architekturou. Hudební fajnšmekři a gurmáni by si měli poznačit do diářů 25. a 26. srpna. Sobotecký jarmark a festival řemesel totiž na svém 29. ročníku nabídne vrchovatě hudebního programu i zajímaých stánků s jídlem a pitím.

Do Kadaně přijede císař, přijeďte taky

Do Kadaně přijede císař, přijeďte takyCísařský den je tradiční historická slavnost, která se v Kadani koná koncem srpna a připomíná významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Za návštěvu stojí ale i samotná Kadaň s historickým náměstím i nejužší uličkou v Česku.

Šumavu poničila silná bouře, uzavřeny jsou některé turistické trasy

Šumavu poničila silná bouře, uzavřeny jsou některé turistické trasyBouřka a silný vítrponičily na Šumavě desítky tisíc krychlových metrů dřeva. Kvůli polomům, které zpusobila bouřka, jsou v současnosti nepřístupné některé turistické trasy v jižní části NP Šumava. Správci NP důrazně nedoporučují v této části vstup do lesů, z důvodu možných pádů stromů a větví.

Objevte kouzlo horkovzdušných balónů v Telči

Objevte kouzlo horkovzdušných balónů v TelčiLetos, již po jedenadvacáté, se setkají příznivci balonového létání v Telčí. Od 24. do 27. srpna 2017 setkají posádky horkovzdušných balónů z celé České republiky. Balóny budou létat nad Telčí a dělat radost pilotům, posádkám, pasažérům, divákům, dětem, dospělým ... prostě všem. V pátek a sobotu budou balóny startovat z náměstí, zámeckého parku a od roštejnského rybníku.

10 tipů kam do planetária či hvězdárny

10 tipů kam do planetária či hvězdárnyRádi pozorujete noční oblohu a máte zájem se podívat na hvězdy, planety či mlhoviny zblízka a něco nového se dozvědět? Hvězdárny a planetária jsou atraktivním cílem odkud si odnesete nevšední zážitky.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, Sokola, Rodena i pohádku

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, Sokola, Rodena i pohádkuCelkem devět divadelních představení v sedmi dnech nabídne 2. ročník charitativního divadelního festivalu Týden kultury na Valašsku. Uskuteční se tradičně na závěr prázdnin, 25. až 31. srpna ve Velkých Karlovicích. Představení se budou opět konat v netradičním prostředí cirkusového šapitó.

20 tipů pro milovníky pohádek

20 tipů pro milovníky pohádekVydejte se s námi do říše princezen, draků, strašidel a dalších pohádkových bytostí, kde se určitě nebudete nudit. Vyberte si z naší nabídky pohádkových výletů a jedinečných zážitků. Na své si u nás přijdou rodiny s dětmi i ti, kteří touží po romantice. Znáte místa, kde se natáčely známé pohádky? Zveme všechny milovníky pohádek, strašidel a pohádkových bytostí na výstavy, pohádkové expozice i místa natáčení.

Festival Theatrum Kuks přichystal opravdu nevšední program

Festival Theatrum Kuks přichystal opravdu nevšední programHledáte festival, který se koná v neobvyklém prostředí? Kde bude vyvážené množství kultury a zábavy? Kam budete moci přijet s celou rodinou a užijete si všichni? Čekáte od festivalu prostě něco trochu víc než jen sérii koncertů a divadel? Bojíte se, že barokní festival bude nudná jízda na mrtvém koni? Myslíte, že tenhle festival není pro vás, protože vy baroku nerozumíte a je to nuda? Letos festival Theatrum Kuks proběhne od 23. do 27. srpna a nabídne opravdu často bizarní kousky.

20 tipů, kam do podzemí

20 tipů, kam do podzemíHistorická podzemí v České republice naleznete v mnoha městech. Poznejte život pod zemí a odhalte tajemství. Nabízejí se podzemní továrny, sklepení, vodní díla, tunely a mnohé další. To nej z českých a moravských unikátních podzemních prostor vám právě nabízíme. Naše nabídka obsahuje procházky tajemnými chodbami, historickými sklepními labyrinty s možností prohlídky, unikatními doly i novými expozicemi. Prohlídky potěší všechny milovníky tajemna i historie.

Projděte se nejznámějším skalním městem v Českém ráji

Projděte se nejznámějším skalním městem v Českém rájiNejznámějším skalním městem v Českém ráji jsou Prachovské skály. Je tam přes 200 skalních věží, které dosahují až 40 ti metrové výšky a často mezi sebou svírají úzké, chladné a potemnělé uličky a soutěsky. Přijměte tedy pozvání po stopách nejbizardnějších pískovcových útvarů i nejpůvabnějších skalních vyhlídek... Tvářnost těchto skal je v každém ročním období jiná, a přesto jako by se tam zastavil čas...

Hradozámecká noc se blíží!

Hradozámecká noc se blíží!Poslední srpnová sobotní noc znamená už tradičně vrchol prázdninové sezony, který Národní památkový ústav slaví nočním otevřením řady hradů a zámků s komponovanými programy, divadlem, hudbou, světelnými efekty a dalšími akcemi plnými romantiky. Letos, kdy se Hradozámecká noc uskuteční již poosmé.

15 originálních nedělních akcí do 100 km od Prahy

15 originálních nedělních akcí do 100 km od PrahyV neděli se můžete pobavit na Letní Letné, kde vás čeká opět bohatý divadelní program, představení a aktivity pro děti, ale i dospělí zde najdou místo k odpočinku i zábavě. Osiřelý kout parku na Letné se večer opět rozzáří magickou atmosférou nového cirkusu a divadla. Lákají vás i další akce? Sníh na Moníci, pohádky na zámku Loučeň, filmy na Křivoklátě nebo pouť v Kácově... Vyberte si!

Za romantikou a krásou zahrad se vypravte v neděli na zámek Dobříš

Za romantikou a krásou zahrad se vypravte v neděli na zámek DobříšToužíte-li prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend na zámku, je Dobříš tím ideálním místem. Dobříš je nepřehlédnutelnou dominantou středních Čech a láká všechny milovníky historie, romantiky i rodiny s dětmi. Krásy a půvabná zákoutí francouzské zahrady můžete obdivovat po celý rok. Pouze o nedělích v letních měsících ale zavítají také do jindy nepřístupných prostor parku, kterému se zcela oprávněně říká „malé Versailles“. Otevřou se i pivovarské sklepy z 18. století, oranžerie i napájející tunel. Komentované vycházky francouzskou zahradou na zámku Dobříš se konají v srpnu každou neděli od 11, 13 a 15 hodin.

Objevte tajemná místa Jizerských hor

Objevte tajemná místa Jizerských horTuristický region Jizerské hory připravil pro malé a velké návštěvníky soutěž pod názvem Tajemná místa Jizerských hor. Osm zajímavých, tajemných a hlavně méně známých míst v Jizerských horách je označeno malou kovovou volně přístupnou známkou. Ten kdo navštíví všech osm míst, dostane penízek víly Izeríny.

Lázně Luhačovice nabízejí historii, relax a jedinečné divadelní zážitky

Lázně Luhačovice nabízejí historii, relax a jedinečné divadelní zážitkyNejnavštěvovanější moravské lázně - Lázně Luhačovice, nabízí celou škálu ubytování od luxusního hotelu, přes vilu v alpském stylu, až po útulné penziony. Už 19. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby se chystá v Luhačovicích. Divadelní Luhačovice začnou v neděli 20. a potrvají do soboty 26. srpna. Představení se uskuteční v Lázeňském divadle. Kmotrem přehlídky bude Milan Kňažko, významný slovenský herec a nositel české Ceny Thálie.

Svezte se o víkendu mimořádně důlním vláčkem v rezervaci Soos

Svezte se o víkendu mimořádně důlním vláčkem v rezervaci SoosPokud tento víkend vyrazíte do rezervace Soos u Františkových Lázní, můžete se svézt důlním vláčkem. Vozit návštěvníky bude po zbývající srpnové víkendy 19. a 20. srpna i 26. a 27 srpna. Poté je ještě šance svézt se do poloviny září. Vězte, že jde o opravdový unikát. Dráha o rozchodu 600 milimetrů je jedním z mála dochovaných systémů na našem území. Její vznik sahá o sto let zpátky, kdy se v okolí města Skalná ve velkém těžil jíl a hlíny a takových úzkokolejek bylo zapotřebí.

Nouzová nocoviště nabízejí pomoc turistům, kteří prochází Šumavu

Nouzová nocoviště nabízejí pomoc turistům, kteří prochází Šumavu Nouzová nocoviště v Česku fungují jenom na Šumavě. Nacházejí se především podél páteřní červené turistické značky, v blízkosti státní hranice, která prochází Šumavou od Železné Rudy do Nové Pece. Všechna slouží pouze jako nocoviště, tedy pro přespání. Kempování je zde zakázáno, stejně jako rozdělávání ohňů, kromě Poledníku, kde je k dispozici venkovní krb.

Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídky

Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídkyV sobotu 19. srpna od 20 hodin ozáří 8 500 svíček prostory linhartovského zámku. Pouze tento večer bude zpřístupněno pro návštěvníky zámecké sklepení. Po loňské expozici „oblud“ patřících do hlubokého pravěku, přichází letos kastelán s tématem "vesmír a mimozemské civilizace".

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na srpnový víkend: 19. 8. a 20. 8. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Historické metro vyrazí v sobotu na trať

Historické metro vyrazí v sobotu na trať Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil nejen pro příznivce historie pražské městské hromadné dopravy ojedinělý zážitek. Nevšední zážitkový výlet do zákulisí pražského metrase koná již tuto sobotu 19. srpna. Exkurze je připravena na trase A a v prostorách depa Hostivař. Jízdu je však nutné předem rezervovat.

Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály - skončí za tři týdny

Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály - skončí za tři týdnyUž jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna jsou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin.

Bohatý program Třicetileté války na Svojanově doplní hromadná bitva o hrad

Bohatý program Třicetileté války na Svojanově doplní hromadná bitva o hradO víkendu proběhne na hradě Svojanov další tradiční akce letošní sezóny – Třicetiletá válka na Svojanově. Hrad se navrátí o několik století zpět do doby, kdy se v jeho okolí potulovaly bandy vojáků a možná se také Švédové pokoušeli hrad dobýt. Program třicetileté války 19. a 20. srpna začíná v 9 hodin průvodem všech účinkujících z předhradí do nádvoří. Součástí této tradiční akce bude i dobové tržiště.

Deset stezek a chodníků pro chůzi naboso

Deset stezek a chodníků pro chůzi nabosoZout si boty a projít se trávou, potokem nebo po jehličí můžete téměř všude, ale někde pro příznivce chůze naboso připravili speciální stezky, chodníčky a šlapátka. Víte o nich? Pokud ne, tak si honem zujte boty a vydejte se s portálem Kudy z nudy na velmi neobvyklé výlety.

Na konci srpna se bude v rožnovském skanzenu vzpomínat na časy dávno minulé

Na konci srpna se bude v rožnovském skanzenu vzpomínat na časy dávno minuléPestrý program připravilo na nadcházející víkendy Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Kam vyrazit na noční prohlídky do konce prázdnin?

Kam vyrazit na noční prohlídky do konce prázdnin?Máte rádi netradiční, tajemné a zajímavé prohlídky hradů a zámků? Máme pro vás několik tipů, kam se můžete vydat ještě do konce prázdnin. Nejen pro děti budou takové prohlídky skvělým zážitkem.

Ve Velkých Pavlovicích si prohlédnete opilé sklepy a můžete zavítat na Hodky

Ve Velkých Pavlovicích si prohlédnete opilé sklepy a můžete zavítat na HodkyVinařské město Velké Pavlovice na Břeclavsku se může pochlubit netradiční vinařskou uličkou. Tu tvoří patnáct sytě zelených, zářivě žlutých, modrých, a dokonce i oranžových vinných sklípků v jedné řadě. Nevšední domky stojí na úpatí nejznámější vinařské trati Stará hora. Velkopavlovický spolek vinařů pořádá i letos akci pod názvem Otevřené vinné sklepy. Jedinečnost a obliba této akce spočívá především ve skutečnosti, že si návštěvníci města mohou (od konce dubna až do září) zajít do vinného sklepa, ochutnat víno, prohlédnout si sklípek, zeptat se na cokoli, co je o víně zajímá a samozřejmě si víno i zakoupit. Tuto sobotu 19. srpna 2017 můžete zavítat na Hodky na place za sokolovnou.

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníkyLéto je v plném proudu a návštěvníci ostravské zoologické zahrady mají stále možnost každý víkend nahlédnout do pěstebních skleníků s exotickými druhy rostlin z celého světa. Pro milovníky exotické flory jsou otevřeny jinak nepřístupné pěstební skleníky, v nichž se nachází bohatá kolekce tropických a subtropických rostlin. Prohlídky s průvodcem probíhají vždy v sobotu a neděli v 11 a ve 14 hodin, a potrvají až do konce října.

Vodáci splouvají Teplou Vltavu i po zdražení

Vodáci splouvají Teplou Vltavu i po zdraženíZájem o splouvání Teplé Vltavy, která vede šumavským národním parkem, neklesl ani poté, co letos musí zájemci za plavbu zaplatit více než loni. Splutí oblíbeného úseku mezi Soumarským Mostem a Pěknou stojí letos po online rezervaci za loď 500 korun, což je o 200 korun více než v minulých letech. Úsek je možný splouvat až do 31. října.

Kutná Hora přivítá Veteran rallye a srpnové hodování

Kutná Hora přivítá Veteran rallye a srpnové hodováníNenechte si ujít prvorepublikovou atmosféru závodu startujícího v srdci historického města Kutná Hora, zapsaného na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Město bude opět dějištěm prestižního závodu historických vozidel. V sobotu 19. 8. 2017 propukne závod historických vozidel, které zaplní střed města. Jako každý rok se sjedou majitelé historických vozidel do Kutné Hory na již tradiční akci, Veteran Rallye. Nablýskaná vozidla si budete moci prohlédnout na Palackého náměstí již od pátku. Závod se bude konat již tradičně ve dvou kolech a to v sobotu i v neděli.

Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápíStředověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 18. až 20. srpna 2017 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 14. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý program. Lidová veselice letos navíc připomene první písemnou zmínku o Třebíči, od níž uplynulo 740 let.

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným letním víkendem? Užijte si s dětmi prázdninový čas a vypravte se na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Hrad Valdštejn připravil bohatý program na konec prázdnin

Hrad Valdštejn připravil bohatý program na konec prázdninNavštivte hrad Valdštejn a zkuste se – alespoň ve fantazii – pomocí kouzelného prstenu na chvíli přenést do říše pohádek. Během prázdninových měsíců jsou pořádány i speciální prohlídky pouze ke kostýmům a pohádkám v 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 a 16:30 (každý den v týdnu).

Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z Rýzmberka

Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z RýzmberkaMilovníci dobré zábavy a nezaměnitelné atmosféry hradu Švihov mají konec prázdnin neodmyslitelně spjatý s oživenými prohlídkami pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu. Letošní noční prohlídky budou probíhat v pátek a sobotu v termínech 18. a 19., 25. a 26. srpna a 1. a 2. září 2017 od 19.00.

Hrad Špilberk nabízí hudební zážitky

Hrad Špilberk nabízí hudební zážitkyHrad Špilberk již tradičně hostí v druhé polovině měsíce srpna hudební festival, při němž dopřeje pořádající Filharmonie Brno návštěvníkům i obyvatelům města kulturní zážitky pod letním širým nebem. Dramaturgie Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk opět cílí na širší publikum. Pódium na velkém nádvoří bude patřit bel cantu i swingu.

Giganti známí i neznámí: co je v Česku nejvyšší, nejdelší a nejrozsáhlejší?

Giganti známí i neznámí: co je v Česku nejvyšší, nejdelší a nejrozsáhlejší?Největší, nejdelší, nejužší, nejmladší, nejstarší, nejvzdálenější… každé místo by rádo něčím vyniklo. Některým se to daří, jiná si vymýšlejí vlastní NEJ anebo se snaží začlenit do jakýchkoliv žebříčků. Kde tedy objevíte české giganty, rekordmany a držitele rozmanitých titulů?


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.