Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Salon vín je nejpopulárnějším TOP vinařským cílem roku 2017

Salon vín je nejpopulárnějším TOP vinařským cílem roku 2017Vítězem prestižní soutěže o nejpopulárnější TOP vinařský cíl se pro rok 2017 stal Salon vín České republiky. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali více než 24 tisíc platných hlasů.

15 tipů na nejlepší aquaparky u nás

15 tipů na nejlepší aquaparky u násZadovádět si v bazénu, vyhřát se v sauně, sklouznout se na toboganu a pořádně si zaplavat! Tak nějak vypadá správný den v aquaparku... Zážitky nabízejí vodní areály v Česku po celý rok, ale které z nich jsou ty nejlepší?

Výlety s nádhernými podzimními výhledy

Výlety s nádhernými podzimními výhledyTaké milujete podzimní barevné listí, které každoročně zahalí přírodu do pestrých podzimních šatů? A jaký krásný daleký pohled se nabízí z vyhlídek, věží a rozhleden! Pokud to počasí dovolí, udělejte si čas a vyrazte na výlet třeba do Českého ráje, na Kokořínsko nebo do Podyjí. Portál Kudy z nudy ví i o dalších pěkných místech, z nichž bývá nejhezčí výhled právě na podzim.

Závěr výstavy dýní v trojské botanické zahradě potěší hlavně děti, Halloweenem je provede Večerníček

Závěr výstavy dýní v trojské botanické zahradě potěší hlavně děti, Halloweenem je provede Večerníček Tradiční výstava dýní v Botanické zahradě hl. m. Prahy se opět těší velkému zájmu ze strany návštěvníků. Ti mohou obdivovat originální aranžmá i širokou škálu tvarů a barev jedlých i dekoračních dýní. O víkendu 21. a 22. října se milovníci těchto plodů mohou těšit na oblíbené Dýňové hrátky, kdy se budou zejména drobné dýně zdobit přírodninami. Poslední říjnový den by si rodiny s dětmi neměly nechat ujít oslavy svátku Halloween, kterými je tentokrát provede Večerníček. Výstava dýní končí v neděli 22. října, přístupná je denně od 9.00 do 17.00 hodin. Přijďte si užít dýňový podzim v botanické zahradě!

Výlety pro šachisty: dvanáct nejznámějších černých a bílých věží

Výlety pro šachisty: dvanáct nejznámějších černých a bílých věžíPři návštěvě Hradce Králové kdekoho napadne, že když už se Bílá věž nazývá bílá, mohla by být bělejší. Zrovna tak by Černá věž v Českých Budějovicích mohla být černější… a pak vám začne vrtat hlavou, kolik vlastně těch černých a bílých věží v Česku máme a které skutečně ladí se svým jménem. Pojďme si je zmapovat!

Deskové hry, strašidla a tipy, kam s dětmi o podzimních prázdninách

Deskové hry, strašidla a tipy, kam s dětmi o podzimních prázdnináchPodzimní prázdniny ťukají na dveře a přemýšlíte, kam s rodinou vyrazit o víkendu před nimi nebo na prodloužený víkend? Poradí vám portál Kudy z nudy – s námi budou vaše společně strávené podzimní dny zábavnější, veselejší, barvitější, voňavější a hravější.

K zubrům u Benátek nad Jizerou dovedou návštěvníky nové ukazatele

K zubrům u Benátek nad Jizerou dovedou návštěvníky nové ukazateleK zubří rezervaci u Benátek nad Jizerou se teď bez problémů dostanou všichni milovníci zvířat. Turisté, kteří se přijedou na zubry v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou podívat, už nemusí bloudit. Od parkoviště u motokrosu na benáteckém předměstí Kbel, až k rezervaci vedou nové ukazatele. V minulých dnech je nechala instalovat Správa městských lesů Benátky nad Jizerou.

15 tipů kam jít na procházku do arboreta

15 tipů kam jít na procházku do arboretaArboreta (z latinského arbor = strom) a dendrologické zahrady jsou ideálním cílem výletů a procházek. Najdete v nich nejen poučení a uvolnění, ale především mnoho krásného pro oči i duši. Tvary, barvy rostlin, stromů, keřů i ptačí hlasy vám připomenou, že příroda je všemocná. Vyberte si z lákavé nabídky!

Předposlední říjnový víkend patří na Šiklově mlýně motokrosařům

Předposlední říjnový víkend patří na Šiklově mlýně motokrosařům Až 170 motokrosařů dorazí v sobotu 21. října na Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem. Letos se zde totiž pojede poslední závod sezóny "Enduro Open Šiklův mlýn 2017". Závodníci zde mají šanci ještě zabojovat o pár posledních bodů a tak rozhodně nebude nouze o odvážné kousky. Krom závodů o mistrovské a pohárové body se hobby jezdci utkají o Pohár Šiklova mlýna ve 3 kategoriích - OPEN, Veterán 40 a Veterán 50 a to jak v sobotu tak i v neděli.

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně! Už od pátku 20. října se opět můžete těšit na bavorské preclíky a klobásky, dechovku, swingový bigband, přehlídku krojů, ale i filmy, výstavu a autorské čtení, jazz nebo flaškinet... Pro každého se něco najde a zabaví se i děti. Těšit se můžete na tradiční i moderní hudbu, výstavy, literaturu, besedy, řemeslo, gastronomii i dětské aktivity. Česko-bavorské kulturní dny budou probíhat v areálu DEPO2015.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 21. 10. a 22. 10. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Mezinárodní den archeologie láká na speciální akce

Mezinárodní den archeologie láká na speciální akceMezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Každoročně třetí sobotu v říjnu se otvírají sondy i jiné poklady všem. Přijďte si tedy užít svátek nejdobrodružnější vědy i vy a třeba se dozvíte odpovědi na své otázky! Nejrůznější akce se budou konat na různých místech napříč Českou republikou.

Klobáskobraní oživí program Muzea řeznictví ve Valašském Meziříčí

Klobáskobraní oživí program Muzea řeznictví ve Valašském MeziříčíSoutěží o nejlepší klobásku a dalším bohatým programem ožije v sobotu 21. října Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí. Amatérští řezníci se zde utkají před očima návštěvníků o titul krále valašskomeziříčského Klobáskobraní. Soutěž je určena všem fanouškům řeznického řemesla, na vítěze čeká sud piva a kýta z Masného průmyslu Krásno, partnera soutěže.

Užijte si poslední výlovy v letošním roce

Užijte si poslední výlovy v letošním roceSedm hodin ráno, ranní mlhy. Desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách roztáhnou sítě a vydají se do studeného bahna. Tradiční výlov rybníků začíná! Portál Kudy z nudy vás zve na desítky akcí, na nichž se rybáři rozloučí se sezonou a nebudou chybět rybí speciality i dobrá nálada.

Vypravte se do pohádkového Jičína na oslavy dne stromů

Vypravte se do pohádkového Jičína na oslavy dne stromůNedílnou součástí krajinné kompozice v okolí města Jičín je letohrádek Valdštejnská lodžie s parkem Libosadem. S centrem města je spojuje čtyřřadá lipová alej. Slavit tu budou i letošní Des stromů, a to v sobotu 21. října.

Vodáci budou zamykat Opatovický kanál

Vodáci budou zamykat Opatovický kanálMáte cestu okolo Pardubic a přemýšlíte jak naložit s podzimním víkendem? Vyrazte na letošní poslední organizované splutí Opatovického kanálu, které můžete zpestřit návštěvou slatinných lázní a prohlídkou lázeňského města Lázně Bohdaneč. Na tradiční výlov Bohdanečského rybníka můžete zavítat o týden později.

Horní hrad v Krásném Lese ožije noční palbou

Horní hrad v Krásném Lese ožije noční palbouHorní hrad vás zve na noční program v sobotu 21. října a v neděli 22. října na program o historických palných zbraních, kdy zažijte hrad v palebné síle. Na konci sobotního programu nebude chybět ohňová show.

Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků

Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitkůVynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky již šestým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov, který od 20. října do 30. listopadu opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína. Program festivalu svou účastí ozdobí přední český odborník v oboru vinařství Miloš Michlovský, slovenský enolog a vinař Hynek Holánek, uznávaní sommeliéři Jakub Přibyl, Klára Kollárová, Ivo Dvořák, Jiří Mecner, Pavel Buble, Ivo Kaňovský či Michal Šetka.

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na víkend

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na víkendTipy na akce od pátku 20. 10. do neděle 22. 10. 2017. Užijte si výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé podzimní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Zámek Hluboká otevírá novou prohlídkovou trasu Hostinské pokoje

Zámek Hluboká otevírá novou prohlídkovou trasu Hostinské pokojeOd 18. října jsou veřejnosti vůbec poprvé zpřístupněny pokoje II. patra zámku Hluboká. Nová prohlídková trasa nazvaná Hostinské pokoje představuje kormě tří apartmánů i pokoje pro personál, toalety, koupenu, žehlírnu a technické zázemí. Vrcholem prohlídky bude místnost tzv. Stříbrnice, v níž je vystavena unikátní sbírka schwarzenberského stříbra. Trasa bude v letošním roce otevřena do 19. listopadu 2017.

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi hezké podzimní dny a vypravte se na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfestVepřový, vinařský, prezidentův, dančí, kozí, mexický. I takové guláše ochutnáte v Mikulově, kde se znovu utkají týmy v soutěži o nejlepší kotlíkový guláš! Na jejich ochutnávku, degustaci vín včetně moravského božolé i na soutěž v „gůlání“ sudu na čas se vydejte o víkendu.

Nenechte si ujít jedinečný festival současné fotografie Fotoexpo 2017

Nenechte si ujít jedinečný festival současné fotografie Fotoexpo 2017Pátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie Fotoexpo 2017 bude zahájen v sobotu 21. října 2017 v Národním domě na Vinohradech. Ve dvou sálech s fototechnikou se představí nejvýznamnější firmy z oboru, připraveny budou exkluzivní besedy, audiovizuální projekce fotografů, jedinečné workshopy, tematické stage a mnoho dalšího!

V Zoo Ostrava si poslechnete jedinečné troubení jelena wapiti

V Zoo Ostrava si poslechnete jedinečné troubení jelena wapitiKdo se v těchto dnech vydá na prohlídku ostravské zoologické zahrady, již nedaleko vstupu do zoo určitě nepřeslechne hlasité troubivé zvuky. To jelen wapiti, samec největšího jelena světa, dává najevo, kdo je ve výběhu pánem. Přijďte si ho poslechnout - období říje právě vrcholí!

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouťBazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně zažije v sobotu 21. října již devatenáctou Mysliveckou svatohubertskou pouť. Ani letos nebude chybět průvod k obrázku sv. Huberta a troubená mše svatá, kterou v 10:15 hodin celebruje Mons. Jan Graubner.

Praha vybrala vánoční strom pro Staroměstské náměstí – bude z Křivoklátska

Praha vybrala vánoční strom pro Staroměstské náměstí – bude z KřivoklátskaPraha našla svůj strom pro letošní Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Smrk ztepilý, který tentokrát ozdobí centrum metropole, pochází ze Středočeského kraje – vyrostl na soukromém pozemku nedaleko hradu Křivoklát. Smrk ztepilý bude pokácen v neděli 26. listopadu. V noci z 27. na 28. listopadu ho organizátoři postaví na Staroměstském náměstí. Poprvé ho uvidí svítit návštěvníci trhů v sobotu 2. prosince 2017.

U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezkyNa konci září byl otevřen nový, 0,6 km dlouhý, úsek Labské stezky u Velkých Žernosek, který umožní cyklistům vyhnout se silnici II/261. Z nového úseku, který vede podél řeky od přívozu vinařské obce Velké Žernoseky, se naskýtají překrasné výhledy na Bránu do Čech (Portu Bohemica). Nový úsek je i součástí evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 7 - Sluneční trasy spojující norský Nordkap s maltskou Valettou.

V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů! Strašit bude i v dalších zoo

V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů! Strašit bude i v dalších zooPřes 1200 dýní je připraveno v zoologické zahradě ve Dvoře Královéna pro Týden duchů. Ten bude zahájen v sobotu 21. října a potrvá do příští neděle, 29. října. Kromě Dvora Králového se můžete za strašidly v zoo vydat do Hluboké nad Vltavou, Zlína nebo Chomutova.

10 důvodů proč jet na výlet do národního parku Podyjí

10 důvodů proč jet na výlet do národního parku PodyjíProč si právě teď vybrat Podyjí? Třeba proto, že nikdy jindy neulovíte barevnější fotografie než právě teď, kdy listnaté lesy nad údolím Dyje září jako vzácné šperky. A také proto, že do konce října ještě stihnete navštívit všechny tři zámky a ve Znojmě otvírají zbrusu novou výstavu!

Semilský paroháč po roce opět pobaví malé i velké

Semilský paroháč po roce opět pobaví malé i velkéNevšední kulturní zážitky si už po 19. budete moci užít v polovině října na přehlídce divadelních a loutkařských souborů v Semilech. Severočeské město nabídne od 19. do 21. října 2017 dva dny plné pohádek, komedií a dobré hudby. Vydejte se na divadelní festival, kde místo tvrdých verdiktů poroty vládne pohoda a nekonečná zábava.

V kině Lucerna odstartuje festival německých filmů Das Filmfest

V kině Lucerna odstartuje festival německých filmů Das Filmfest Ve středu 18. října odstartuje v Praze 12. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Nabídne více než tři desítky filmů od komedií, přes dramata, thrillery až po nekompromisní dokumenty. Vedle aktuálních filmů nebudou chybět ani archivní snímky, které je jen zřídkakdy možné vidět na velkém plátně. Přehlídka německých, rakouských a švýcarských filmů proběhne od 18. do 22. října v Praze a od 30. října do 2. listopadu v Brně.

Popřejte stromům k svátku!

Popřejte stromům k svátku!I stromy mají své dny. Den stromů připadá na 20. října, v České republice se začal slavit od roku 1906. Tradice navazuje na "Stromkové slavnosti", které se u nás hromadně pořádaly v první polovině minulého století. Obnovená tradice se opět probudila k životu v roce 2000. Den stromů má připomenout jak důležité pro naši planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bioklima pro život člověka. Oslavte tento den výletem do arboreta, parku nebo za zajímavým památným stromem. Nejen během víkendu se konají také nejrůznější akce, jako například komentované prohlídky parků, speciální parní jízda nebo rukodělné dílničky zaměřené na práci se dřevem.

Pátý ročník Valachy Tour skončí v sobotu - poběží i olympijský vítěz David Svoboda

Pátý ročník Valachy Tour skončí v sobotu - poběží i olympijský vítěz David Svoboda Olympijský vítěz David Svoboda bude speciálním hostem závodu Běhej Valachy, který se uskuteční v sobotu 21. října ve Velkých Karlovicích jako poslední letošní akce seriálu Valachy Tour. Dospělí budou moci s nejúspěšnějším českým pětibojařem poměřit síly na hlavní trati. Kromě toho bude také patronem a startérem závodů dětí.

Cestujte eko! Navštivte krásné české lokality s pozitivním přístupem k přírodě

Cestujte eko! Navštivte krásné české lokality s pozitivním přístupem k příroděSnad každý chce být v dnešní době aspoň trochu „eko“. Vyrazte proto s dětmi tam, kde na to také dbají. Setkání se zvířaty, experimenty s přírodními jevy anebo chůze naboso. Obdivovat přírodní scenérie a naslouchat zvukům lesa mohou díky těmto místům všichni členové rodiny společně. Zapojte se do soutěže DestinaCZe a hlasujte pro místo, které vás nejvíce oslovilo.

Máslovické dýňování bude opět tuto sobotu

Máslovické dýňování bude opět tuto sobotuTradiční akce obce Máslovice spojená s ochutnáváním a vyřezáváním dýní proběhne v sobotu 21. října od 13 hodin. Můžete se těšit i na výrobu dýňových strašidýlek a skřítků, soutěže a hry pro děti nebo na návštěvu strašidelného lesa.

Šest tipů, jak si užít podzim v Beskydech

Šest tipů, jak si užít podzim v BeskydechPodzimní čas je jako stvořený pro vycházky nádherně zbarvenou krajinou. V beskydských Velkých Karlovicích si ale tyto dny můžete zpříjemnit i dalšími způsoby – třeba relaxací v termálních bazénech a saunách, stezkou odvahy s dětmi či zajímavými gastronomickými akcemi. A co třeba poměřit síly v běžeckém závodě s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou? Stačí si jen vybrat.

Věnujte své dýně do zoo Ostrava

Věnujte své dýně do zoo OstravaPo roce se Zoo Ostrava opět obrací na pěstitele a zahrádkáře, kterým se urodilo na zahrádce velké množství dýní a nevědí co s nimi. Ostravská zoologická zahrada ráda přijme vaše přebytky, jež poslouží k výzdobě areálu při listopadovém lampionovém průvodu a následně jako krmivo pro zvířata.

Festival Bollywoodského filmu opět v Praze

Festival Bollywoodského filmu opět v PrazeIndie opět míří do Prahy a jako každý rok, je to především prostřednictvím filmu. Jubilejní 15. ročník Festivalu bollywoodského filmu začíná ve čtvrtek 19. a potrvá do neděle 22. října 2017. Domovskou základnu festivalu je pražské kino Světozor, kde se postupně představí filmové novinky, osvědčené filmy nebo zajímavé dokumenty. Také se ukáže, že nejenom Hollywood u nás natáčí rád své velkofilmy.

Praha zabubnuje pro Bubny a proti tichu pasivity

Praha zabubnuje pro Bubny a proti tichu pasivityToto pondělí 16. října 2017 přijdou stovky lidí i známé osobnosti, aby již potřetí vyjádřily svůj občanský postoj a podporu Bubnování pro Bubny. V prostoru nádraží Praha-Bubny – v budoucím Památníku ticha Bubny – symbolicky zabubnují proti tichu mlčící většiny a připomenou si tak nejen 76. výročí prvního židovského transportu vypraveného z tohoto místa.

Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2017

Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2017Poznejte severočeskou kuchyni, ochutnejte speciality restaurací, barů a pivovarů, užijte si kulinářské show a vybírejte z bohaté nabídky doprovodného programu Gastro Food Fest 2017 Litoměřice, který se koná od 21. do 22. října na výstavišti Zahrada Čech.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.