Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

20 tipů, kde relaxovat

20 tipů, kde relaxovatJak správně a účinně relaxovat? Naučte se odpočívat a pečovat o svoji fyzickou i duševní krásu i v dnešní uspěchané době, a před Vánoci zvláště. Zažíváte civilizační stres, máte náběh k obezitě nebo už obézní jste, bolí vás záda, máte potíže se zažíváním, jíte nezdravě a vůbec toho máte nad hlavu? Pak byste asi měli zabrzdit svůj život a udělat s tím něco dřív, než vás zabrzdí někdo natrvalo. Novodobý recept na všechny vyjmenované potíže se jmenuje wellness.

Galerie Tančící dům otevřela největší výstavu díla Josefa Lady za posledních deset let

Galerie Tančící dům otevřela největší výstavu díla Josefa Lady za posledních deset letGalerie Tančící dům otevřela 15. listopadu rozsáhlou retrospektivní výstavu díla Josefa Lady, která připomíná výročí 130 let od narození a 60 let od úmrtí tohoto významného českého malíře. Expozice Sedmičky Josefa Lady zobrazuje ve čtyřech podlažích Tančícího domu téměř 400 děl. Mezi nimi nejznámější Ladovy obrazy, tvorbu pro děti, ilustrace časopisů, repliku umělcovy pracovny včetně osobních věcí i rodokmen jeho rodiny. Některé obrazy a ilustrace byly k vidění naposledy v roce 1957. Výstava je unikátní také interaktivními exponáty, které jsou součástí Ladovy přehlídky zcela poprvé. Expozice Sedmičky Josefa Lady je k vidění v Galerii Tančící dům do 1. dubna 2018.

Nové rybníčky, cesty i stromy - Stromovka prošla kompletní obnovou

Nové rybníčky, cesty i stromy - Stromovka prošla kompletní obnovouPraha v těchto dnech dokončila obnovu centrální části Stromovky a slavnostně otevřela nové sourybničí. Na celkové rekultivaci se pracovalo v letech 2015-2017. Nyní ve Stromovce najdete nové cesty, krásné rybníčky i nově vysazené stromy. Přijďte se podívat!

Pivo roku je z Kácova

Pivo roku je z KácovaDesítka (výčepní pivo Hubertus) z produkce pivovaru Kácov je podle Sdružení přátel piva nejlepší desítkou tohoto roku. V kategorii dvanáctek získal prvenství S Bakalář za studena chmelený pivovaru Bakalář z Rakovníka. Ze speciálů vyhrál Clock No Idols! 13° India Pale Lager řemeslného pivovaru Clock Potštejn. Vítěze vyhlásilo Sdružení usilující o povznesení kultury pití zlatavého moku a pohostinství.

15 tipů kam za čokoládou

15 tipů kam za čokoládouČokoláda je považována za pochoutku králů i bohů. Její blahodárný vliv na lidský organismus je všeobecně znám již 3000 let. Milujete mléčnou nebo hořkou čokoládu v pevné i tekuté podobě, pralinky a další sladké neřesti? Pak se vydejte společně s našimi 10 tipy do míst, určených právě pro vás – do čokoládoven, pralinkáren a muzeí čokolády. Nejenže se tu o své oblíbené pochoutce dozvíte mnohé, co jste možná netušili, ale navíc ji budete moci i ochutnat... Navíc vám nabídneme i tipy na čokoládové festivaly.

Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jihočeské památky lákají k návštěvě i v ziměNa jihu Čech lákají památky k návštěvě nejen na zajímavé adventní akce, ale především na zimní prohlídkové trasy. Otevřeno zůstane po celou zimu například na zámku Hluboká, v Hradním muzeu v Českém Krumlově a na hradech Rožmberk a Nové Hrady. Zimní prohlídky nabídne také zámek v Třeboni.

17 tipů, jak si užít 17. listopad

17 tipů, jak si užít 17. listopadNa pátek 17. listopadu připadá státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii. K tomuto datu se váží hned dvě události, první z roku 1939, kdy byly české vysoké školy uzavřené nacisty. Stalo se tak po pohřbu Jana Opletala, jehož čin byl projev odporu proti německé okupaci. Druhý, který si většina z nás pamatuje, se váže k roku 1989, ke studentským protestům na Národní třídě, které byly rukou Veřejné bezpečnosti násilně potlačeny a tím spustily sametovou revoluci. Pokud ještě nevíte, co dnešní den podniknout, můžete se inspirovat našimi sametovými tipy.

Plasy, Teplá, Broumov, Kuks a Most: kam se ještě můžete vypravit v listopadu?

Plasy, Teplá, Broumov, Kuks a Most: kam se ještě můžete vypravit v listopadu?Prohlídka hodinové věže s prastarým věžním strojem, koncert, vánoční trh, kurz anebo noční i mimořádné prohlídky – to jsou listopadové akce, na které vás zve několik klášterů. Leckde už mají po sezoně zavřené dveře, tak neváhejte a ještě se vydejte na poslední letošní návštěvu!

Punkevní jeskyně jsou přes zimu opět otevřeny

Punkevní jeskyně jsou přes zimu opět otevřenyProhlídková trasa Punkevních jeskyní bude během zimních měsíců pro turisty běžně přístupná, otevřeno bude mimo pondělí vždy v čase 8:40 až 14 hodin. Z důvodu velkého zájmu návštěvníků doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Mimořádnou prohlídku jeskyní mimo otevírací dobu, v případě, že to provozní podmínky dovolí, lze provést po předchozí dohodě se správou jeskyní. Skupinu musí tvořit minimálně 10 lidí se 100% příplatkem na každou osobu.

Znáte celorepublikový Czech Skipass?

Znáte celorepublikový Czech Skipass?CzechSkipass pokračuje i v sezóně 2017/18. Jedná se o unikátní sezónní skipas otevírající turnikety 175 lanovek a vleků ve 24 předních českých skiareálech. Už nikdy nečekejte fronty u pokladen a užívejte si 190 km sjezdovek po celou sezónu bez omezení, kdykoliv a kdekoliv. Do projektu jsou zapojena stejná střediska jako v loňském roce, stejné jsou i ceny skipasů.

Oslavte dvacátéosmé výročí sametové revoluce pochodem Prahou

Oslavte dvacátéosmé výročí sametové revoluce pochodem PrahouOrganizátoři satirického karnevalového průvodu Sametové posvícení připravili na Den boje za svobodu a demokracii alegorii České republiky jako Lodi bláznů. Průvod nadrozměrných masek inspirovaný basilejským karnevalem Fasnacht vyrazí ve 13:30 z náměstí Republiky, projde Staroměstským náměstím, Karlovým mostem, Kampou, Národní třídou a postupně obkrouží další místa v centru Prahy.

V Jizerských horách již běžkují první nadšenci

V Jizerských horách již běžkují první nadšenciV několika minulých dnech vyrazili na běžky do Jizerek první milovníci tohoto sportu, i když se stopy zatím neupravují. Na hřebenech okolo Jizerky, Bedřichova a Smědavy už leží cca 15 až 20 cm sněhu, stromy jsou zasněžené a je zde také vidět pár prvních běžkařů na starších lyžích.

Celá Praha v sobotu ožije Nocí divadel

Celá Praha v sobotu ožije Nocí divadelV sobotu 18. listopadu proběhne v celé České republice již 5. ročník oblíbeného evropského projektu Noc divadel 2017, do kterého je letos zapojeno přes 130 divadel. Nejvíce zapojených souborů v ČR pochází z hlavního města, které ožije nočním divadelním životem na téměř 50 místech!

50 tipů z celého Česka... aneb sváteční akce na víkend

50 tipů z celého Česka... aneb sváteční akce na víkendTipy na akce od pátku 17. 11. do neděle 19. 11. 2017. Užijte si výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé podzimní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Čobogaj nebogaj aneb kde si užijete Kateřinské slavnosti

Čobogaj nebogaj aneb kde si užijete Kateřinské slavnostiDá rozum, že svatokateřinské slavnosti se slaví většinou tam, kde mají kostely zasvěcené svaté Kateřině. Kromě souhrnu těch nejznámějších a nejlepších akcí vám nabídneme i pár informací o známé světici a odhalíme tajemství lidového popěvku „čobogaj nebogaj“.

Na zámku ve Žďáru nad Sázavou zavážou návštěvníkům oči, ti zažijí svět nevidomých

Na zámku ve Žďáru nad Sázavou zavážou návštěvníkům oči, ti zažijí svět nevidomých Jak vnímají svět nevidomí? Jaké to je, když se musíte spolehnout na jinou osobu a své další smysly? Návštěvníci prohlídek s názvem Muzeum na dosah to zjistí 18. listopadu od 10 do 17 hodin ve žďárském Muzeu nové generace.

17. listopadu se do pražské zoologické zahrady dostanou studenti za 50 Kč

17. listopadu se do pražské zoologické zahrady dostanou studenti za 50 KčV Zoo Praha připravili pro své návštěvníky z řad studentů výhodnou nabídku. V pátek 17. listopadu se bude i v trojské zoologické zahradě slavit svátek studentů a ti budou mít vstup za 50 Kč. Mimo levnějšího vstupu vás určitě potaší možnost poprvé v zoo vidět mláďata tygra malajského, narodila před šesti týdny!

Jiří Stivín rozezní Rudolfinum tradiční poctou sv. Cecílii

Jiří Stivín rozezní Rudolfinum tradiční poctou sv. Cecílii Tradiční koncert Pocta sv. Cecílii si během let získal řadu příznivců a stal se již očekávanou listopadovou událostí. Dokonce je zmiňován v odborných publikacích jako každoroční svérázná kulturní událost. Letošní koncert Pocta sv. Cecílii se koná v sobotu 18. listopadu 2017 v 19:30 opět v prostorách Dvořákovy síně pražského Rudolfina.

Deset akcí, prohlídek a vzpomínek na výročí 17. listopadu

Deset akcí, prohlídek a vzpomínek na výročí 17. listopaduStátní svátek, Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studentů a také den, který v roce 1989 odstartoval sametovou revoluci – tím vším je 17. listopad. Portál Kudy z nudy pro vás má spoustu tipů a nápadů, kde si můžete užít podzimní volný den a co všechno můžete podnikat.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 17. až 19. listopadu 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do Harrachova

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do HarrachovaLetošní 15. ročník soutěžní putovní přehlídky outdoorových filmů dorazí tento prodloužený sváteční víkend, tzn. v termínu 17. – 18. 11. 2017 do krkonošského Harrachova. Město Harrachov tak bude tak patřit k dalším z více než 50 míst v České republice, na Slovensku a v Rusku, kde se tato jedinečná událost koná. Program složený s besed se zajímavými hosty a promítání dobrodružných filmů bude probíhat v David wellness hotelu.

Skiresort Černá hora v Janských Lázních zahájí o víkendu sezónu

Skiresort Černá hora v Janských Lázních zahájí o víkendu sezónuVe SkiResortu Černá Hora – Pec, konkrétně v Janských Lázních, se v pátek 17. listopadu 2017 rozjede lyžařský vlek Anděl, který bude prvním letošním lyžařům k dispozici až do konce víkendu. Zalyžovat si můžete za předsezónní ceny.

Spalovna v Chotíkově láká na pravidelné virtuální exkurze

Spalovna v Chotíkově láká na pravidelné virtuální exkurzeJak funguje jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu, mohou každou sobotu zjistit návštěvníci infocentra spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Z bezpečnostních důvodů se samozřejmě nedostanou přímo do provozu spalovny, nicméně prostřednictvím interaktivní expozice tam mohou virtuálně nahlédnout a díky simulátoru si vyzkoušet spalovnu obsluhovat. Dozví se, co se s odpady po odvozu do spalovny děje a hlavně, že energie, která vzniká jejich spalováním, je dále efektivně využita. A díky simulátoru si vyzkouší spalovnu i obsluhovat.

Ochoz Bílé věže hradu Házmburk se dočkal obnovy

Ochoz Bílé věže hradu Házmburk se dočkal obnovyDosavadní dřevěná konstrukce schodiště vložená do věže byla vlivem zatékání v horních partiích již dožilá, proto Národní památkový ústav jako správce objektu přistoupil k opravě. Příští sezónu si tak návštěvníci užijí zbrusu nový ochoz Bílé věže.

15 tipů, kam vyrazit na vánoční trhy

15 tipů, kam vyrazit na vánoční trhyRozzářené ulice, veselý shon na vánočních trzích, slavnostní výzdoba, ale také nostalgické rozjímání a půvabné koledy přesvědčí i zaryté nepřátele svátků, že Vánoce patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Vychutnejte si magickou vánoční atmosféru a vánoční trhy 2017 se spoustou zábavy a kulturních zážitků. První akce již o tomto víkendu!

Korzo Národní odhaluje program oslav 17. listopadu

Korzo Národní odhaluje program oslav 17. listopaduNárodní třída, symbol sametové revoluce, bude si bude i letos připomínat 17. listopad. Kromě tradiční piety zde v tento svátek proběhne velká pouliční slavnost s názvem Korzo Národní, kterou pořádá skupina studentů pražských vysokých škol. Revoluci ani totalitu nezažili, a tak chtějí poděkovat za svobodou společnost, ve které žijí. Program Korza začíná ve 13:00 po projevech studentů a akademiků na Albertově, kde po celý den probíhá také již tradiční Uctění památky 17. listopadu. Po desáté hodině večer se pak program z Národní přesune do klubu Rock Café, kde bude pokračovat koncerty až do ranních hodin.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi hezké dny a vypravte se na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení, prvních adventních dílen a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Vánoční trhy v Kuksu budou již o tomto víkendu

Vánoční trhy v Kuksu budou již o tomto víkenduJeště než začnou v obchodech fronty a masová hysterie nad nákupem vánočních dárků, proběhnou v obci Kuks poklidné vánoční trhy. Ty návštěvníkům nabídnou ruční výrobky s vánoční tématikou, náměty na vánoční dárky, horkou medovinu a pohladí po duši koncertem. Navíc můžete využít poslední příležitosti navštívit v tomto roce expozici Hospitálu Kuks od 9 do 16 hodin. Trhy proběhnou o víkendech 18., 19. listopadu a 25., 26. listopadu 2017. Využijte poslední příležitosti k návštěvě hospitalu v této sezóně. Otevřeny budou všechny expozice Hospitalu Kuks od 9:00 do 16:00. Užijte si hospital v netradiční skorozimní atmosféře!

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z Piemontu

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z PiemontuVzácné bílé lanýže, považované za vrcholnou delikatesu a po kaviáru druhou nejdražší kuchařskou surovinu na světě, budou moci letos opět ochutnat gurmáni na Valašsku. Přímo do italské „lanýžové“ oblasti Piemont se pro ně z Velkých Karlovic vypravili kuchaři hotelů Resortu Valachy. Noc bílých lanýžů, zasvěcená ochutnávce této jedinečné podzemní houby i dalších delikates z Piemontu, nabídne gurmánům 16. a 20. listopadu zážitková restaurace Vyhlídka v hotelu Lanterna.

Na Plzeň Design Weeku se v listopadu představí přední studia i začínající tvůrci

Na Plzeň Design Weeku se v listopadu představí přední studia i začínající tvůrciPřehlídku současného designu Plzeň Design Week hostí od 13. do 19. listopadu DEPO2015 a další místa v centru Pzně. Celý týden budou moci návštěvníci nahlížet do světa designu a užitého umění a na závěrečné prodejní výstavě dostanou šanci si pořídit nějaký ten designový kousek i domů.

Čokoládový festival provoní pražskou Galerii Harfa

Čokoládový festival provoní pražskou Galerii HarfaDo nákupního centra Galerie Harfa zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 17. do neděle 19. listopadu 2017 se uskuteční 6. ročník Čokoládového Festivalu s obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Letošní ročník se ponese v duchu oslav původu čokolády, připraven bude stánek africké kuchyně a specialisty z Latinské Ameriky. Během festivalu bude vyrobena metr vysoká čokoládová socha. Vstup je zdarma.

Do expozic Národní galerie v Praze zdarma!

Do expozic Národní galerie v Praze zdarma!Národní galerie v Praze umožňuje, v rámci státního svátku 17. listopadu, tradiční vstup zdarma do všech svých expozic a na výstavy pořádané Národní galerií. Na Den boje za svobodu a demokracii se tak můžete podívat do paláců na Hradčanech, kláštera sv. Anežky České, paláce Kinských na Staroměstském náměstí či do Veletržního paláce.

17. listopad: umění v ulicích, retro výstavy, pionýři a zámek proměněný ve skanzen socialismu

17. listopad: umění v ulicích, retro výstavy, pionýři a zámek proměněný ve skanzen socialismuPamětníci vzpomínají a mládež tápe: co se vlastně stalo 17. listopadu? Ať už si připomeneme tragické události v říjnu a listopadu 1939 v tehdejším Protektorátu Čechy a Morava anebo Sametovou revoluci v roce 1989, vždy v událostech sehráli hlavní roli studenti.

Klavírní festival Rudolfa Firkušného hostí opět pražské Rudolfinum

Klavírní festival Rudolfa Firkušného hostí opět pražské RudolfinumKlavírní festival Rudolfa Firkušného je jako jediný festival svého druhu v Praze programově zcela věnován klavírní tvorbě. Pražskou podzimní hudební sezónu každoročně obohacuje o koncerty čtyř pianistů světového renomé. V minulých letech to byli např. Emanuel Ax, Lukáš Vondráček, Pierre-Laurent Aimard, Giovanni Bellucci, Lise de la Salle. Jubilejní 5. ročník klavírního festivalu v Praze se uskuteční 19. 11. – 28. 11. 2017 v pražském Rudolfinu.

Sametové tipy - oslavte státní svátek 17. listopadu

Sametové tipy - oslavte státní svátek 17. listopaduPřinášíme vám tipy, jak státní svátek 17. listopadu oslavit. Řada měst pořádá speciální akce k tomuto významnému výročí. Jinde si zase můžete užít řemeslné trhy nebo lampionový průvod.

Díky, že můžem! a akce pro mladé na 17. listopad

Díky, že můžem! a akce pro mladé na 17. listopadPouliční umění, koncerty, divadlo pro děti, čtení, výstavy a mnohem víc. To vše se už za pár dní odehraje na Národní třídě, která se už počtvrté promění v korzo - pěší zónu plnou pouličního umění, a kulturního programu, jenž připomene důležitost listopadu 1989. Tak trochu jiná oslava Listopadu ‘89 se pod názvem Korzo Národní odehraje v pátek 17. 11. 2017 nejenom na Národní třídě. Zajímavé a neobvyklé akce se budou konat po celé republice.

Ve skanzenu v Přerově na Labem poznáte lidové vánoce v Polabí

Ve skanzenu v Přerově na Labem poznáte lidové vánoce v PolabíOd poloviny listopadu a během celého prosince můžete přijet do Přerova na Labem za zajímavým programem. V předvánočním a vánočním období zde naleznete svátečně vyzdobené chalupy, betlémy, různé zdobení vánočních stromků. A nebude chybět ani možnost nákupu drobných vánočních dárků. Nově jsou zde letos vystaveny všechny lidové betlémy z vlastních sbírek.

V sobotu si užijete mimořádné listopadové prohlídky tvrze Hůrka

V sobotu si užijete mimořádné listopadové prohlídky tvrze HůrkaJedno z nejnavštěvovanějších míst československého opevnění, tvrz Hůrka na pomezí Orlických hor a Jeseníků, nabídne v sobotu 18. listopadu mimořádnou prohlídkovou trasu. Návštěvníci si prohlédnou zajímavosti Hůrky nejen v podzemí, ale také na povrchu. Unikátním zážitkem bude možnost podívat se do prostoru, kde se měl nacházet jeden z mála plánovaných exemplářů nejvýkonnějšího a nejdokonalejšího zbraňového systému čs. opevnění - dělostřelecká otočná a výsuvná věž. Objekt, kde se provází jen zcela výjimečně!

Vánoční ozdoby 2017: exkurze, výstavy a inspirace

Vánoční ozdoby 2017: exkurze, výstavy a inspiraceVelká města už mají vybrané stromy, které ozdobí letošní vánoční trhy, a i vy už můžete začít pomalu přemýšlet, jak a čím ozdobíte své vánoční stromečky. Inspirací mohou být prohlídky dílen, vánočních galerií a manufaktur, kde se vánoční ozdoby vyrábějí – a je nejvyšší čas plánovat, protože prohlídky je často nutné objednat předem.

Restaurant day znovu míří do českých měst

Restaurant day znovu míří do českých městMezinárodní festival dočasných restaurací, i tak by se dal volně přeložit název festivalu, v rámci kterého se každý může stát restauratérem na jeden den. Improvizované restaurace se otevřou tuto sobotu - 18. listopadu v Praze a Jeseníku.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.