Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Šest akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a března

Šest akcí a míst, kam se vydat s dětmi na přelomu února a březnaZábavy pro rodiny s dětmi není nikdy dost, obzvlášť v zimě a ve městech. Vyzkoušejte některou z akcí na portálu Kudy z nudy, ať už to bude den s medvědy, Matějská pouť, sportovní akce na sněhu anebo festival zaniklých řemesel!

Kabinková lanovka na Sněžku slaví 5. narozeniny

Kabinková lanovka na Sněžku slaví 5. narozeninyNová kabinková lanová dráha z Pece pod Sněžkou na Sněžku začala fungovat před pěti lety, 22. února 2014. Nahradila původní sedačkovou lanovku, která byla v provozu v letech 1949 až 2012. Doba jízdy na vrchol se zkrátila na 16 minut, za hodinu lanovka přepraví maximálně 250 lidí.

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolíMatějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze - Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť se bude konat od 23. února do 22. dubna 2019. Mezi letošní novinky patří Techno power, To Scan, italská bobová dráha nebo 28 metrů vysoké obří kolo. Součástí pouti trvající do 22. dubna bude i paintball, bavorská restaurace nebo farmářské trhy konané každý pátek, sobotu a neděli.

Kroměřížské Kamélie doplní čajové ochutnávky a komentované prohlídky

Kroměřížské Kamélie doplní čajové ochutnávky a komentované prohlídkyPalmový skleník v Květné zahradě v Kroměříži bude od 22. února do 31. března 2019 hostit výstavu právě kvetoucích kamélií. V rámci výstavy "Kamélie mezi živly" si nenechejte ujít bohatý doprovodný program! Tentokrát se můžete těšit na ochutnávku čínských čajů i komentované prohlídky.

Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu farmářské tržiště Heřmaňák

Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu farmářské tržiště HeřmaňákMilovníci vepřového masa si přijdou 23. února na Řezáčově náměstí v Praze 7 na své. Zdejší farmářské tržiště Heřmaňák se totiž od 9 do 14 hodin promění v Malé masopustní zabijačkové hody. „Budou se podávat zabijačkové speciality rodinného uzenářství Loužeckých.

Vinaři se dnes utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Vinaři se dnes utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinnéUž v pátek 22. února se v areálu Zemědělského družstva v Sedleci u Mikulova uskuteční již 15. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 23. a 24. 2. 2019. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Třicet let svobody: jak budeme letos slavit 30. výročí sametové revoluce?

Třicet let svobody: jak budeme letos slavit 30. výročí sametové revoluce?Třicet let od pádu komunismu v roce 1989 sice budeme slavit až v listopadu, ale už nyní si stojí za to připomenout některé zajímavé akce a výstavy, které budou výročí tří desítek let svobody doprovázet. Těšit se můžete na výstavy, festivaly, průvody a koncerty.

Šošůvské jeskyně přes zimu nespí

Šošůvské jeskyně přes zimu nespíSloupsko-šošůvské jeskyně nabízejí v zimě několik velmi zajímavých okruhů - až do konce února zde lze navštívit Prohlídky za svitu baterek. Zimy se bát nemusíte, v jeskyních je příjemná teplota okolo 8° C. Dalším zpestřením je Zážitková trasa "Po stopách Nagela", která je přístupná celoročně pro fyzicky zdatné skupiny 2 - 10 lidí starších deseti let.

Naplánujte si Velikonoce – kouzelné svátky jara! Máme pro vás první tipy na jarní výlety

Naplánujte si Velikonoce – kouzelné svátky jara! Máme pro vás první tipy na jarní výletyOslavíte svátky jara ve městech, v probouzejících se parcích, na zámcích anebo v dobovém stylu ve skanzenu? V Česku můžete Velikonoce prožít na desítky způsobů! Letos připadá Velikonoční neděle na 21. dubna 2019. Školáci mají velikonoční prázdniny už ve čtvrtek 18. dubna a na Velký pátek 19. dubna. Velikonoční pondělí oslavíme 22. dubna 2019.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, do zoo, "zimní" či "předjarní" výlet na hrady a zámky, za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

O víkendu slaví Asociace průvodců svůj den a chystá pro veřejnost program

O víkendu slaví Asociace průvodců svůj den a chystá pro veřejnost programMezinárodní den průvodců se koná pravidelně nejbližší únorový víkend kolem 21. února. Průvodci ve spolupráci s turistickými centry pořádájí různé akce, prohlídky po památkách, ulicích a pamětihodnostech měst, hradů, zámků a památek obecně. Těchto akcí se můžete zůčastnit většinou bezplatně nebo za symbolickou cenu. Pokud se chcete seznámit s jejich prací, můžete právě v tomto týdnu, nejvíce akcí se chystá o víkendu 23. a 24. února 2019.

Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí

Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničíNa obcházení vinných sklepů a výlety do vinic si na začátku března budete muset ještě pár týdnů počkat. Na portálu Kudy z nudy přesto víme o několika místech, kam se stojí za to vypravit – zvlášť pokud máte rádi víno a nejrůznější dobroty k němu. Desátý ročník Táborského festivalu vína začíná už 25. února.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce o víkendu 23. a 24. února 2019. Užijte si výlety i na konci února - za zimní romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, první květinové výstavy a především inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Zima by měla v plzeňském dolíku letos skončit v neděli 24. února

Zima by měla v plzeňském dolíku letos skončit v neděli 24. únoraAlespoň tak si to naplánovali organizátoři osmého ročníku akce nazvané Vyhánění zimy. Ta volně navazuje na obnovenou tradici plzeňských masopustů. Vyhánění zimy začne ve dvě hodiny odpoledne před 7. základní školou v sídlišti Vinice, kde je i hlavní seřadiště maškarního průvodu, který přes statek Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně, Kilometrovku a Kalikovský mlýn dojde až před radnici.

Oslavte letošní masopust na Dlaskově statku

Oslavte letošní masopust na Dlaskově statkuDlaskův statek v Dolánkách se připravuje na tradiční Masopust, který se zde odehraje v sobotu 23. února. Milovníci starých obyčejů si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky - slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, medvěda s medvědářem, charpu a mnohé další.

V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla

V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla Od čtvrtka 21. do neděle 24. února hostí Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci už 22. krajskou postupovou přehlídku amatérského divadla činoherního a hudebního divadla. O soutěžní festival každoročně jeví zájem soubory z několika krajů, na jevišti se postupně objeví téměř dvě stovky divadelníků. Diváci se mohou těšit například na hru Zvonohrady týkající se sporu o veřejný pisoár, hru podle stejnojmenného filmu Lola běží o život, muzikál Divotvorný hrnec nebo komedii Pan Kaplan má třídu rád.

Kašperské Hory lákají na jarní prázdniny

Kašperské Hory lákají na jarní prázdninyPřemýšlíte, kam zamířit na jarní prázdniny nebo třeba jen na prodloužený víkend? Zaručeným tipem je Šumava s nejkrásnějšími běžeckými tratěmi, sjezdovkami pro začínající i pokročilé lyžaře a mnoha příležitostmi k zábavě i poznání. Tím správným místem, odkud se vydávat za lákadly, které Šumava v zimě nabízí, jsou Kašperské Hory.

Sto let od vzniku Českého červeného kříže: navštivte expozice věnované medicíně

Sto let od vzniku Českého červeného kříže: navštivte expozice věnované medicíněVíte, že před sto lety byl založen Československý červený kříž? Propojením s TGM a dcerou Alicí Masarykovou, která se stala jeho první předsedkyní, se stal jedním ze symbolů samostatné republiky. Co vlastně dnešní Český červený kříž dělá a kde najdete zajímavá muzea s lékařskou tematikou?

Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Retro zima

Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Retro zimaVýstavu Retro zima za socíku v Galerii Tančící dům bude možné navštívit až do 17. března 2019. Unikátní výstava je pro všechny generace a navazuje na úspěšnou výstavu Retro 70. a 80. let. Téměř 1 300 vystavených předmětů jsou dochované originály zapůjčené ze soukromých sbírek anebo z Barrandovských ateliérů a České televize. Mezi spoustu vystavených pokladů patří elektrospotřebiče dnes již kultovních značek, retro nábytek a móda včetně jedinečných kostýmů Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté! Zimní retro výstavu vidělo již několik desítek tisíc návštěvníků.

Průvodci slaví svátek: užijte si procházky a komentované prohlídky zajímavých míst

Průvodci slaví svátek: užijte si procházky a komentované prohlídky zajímavých místOd 21. až 24. února můžete společně s průvodci oslavit jejich svátek – Mezinárodní den průvodců. Podobně jako v jiných letech i tentokrát nachystala Asociace průvodců České republiky řadu akcí, na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kam a kdy se na ně můžete vypravit.

Noční prohlídky na Stezce korunami stromů v Krkonoších ocení hlavně rodiny s dětmi

Noční prohlídky na Stezce korunami stromů v Krkonoších ocení hlavně rodiny s dětmiStezka korunami stromů Krkonoše letos láká na zajímavé noční prohlídky. Zažít les v noci v doprovodu průvodce mohou lidé zažít letos pětkrát, a to každou středu do 13. března. Největší zážitek z večerních prohlídek mají samozřejmě děti, pro které je poznávání zvířat podle zvuků a hledání jejich blýskajících se očí v lese pomocí baterek neobvyklé dobrodružství.

Šalba, klam a mámení: sedm velkých zrcadlových bludišť

Šalba, klam a mámení: sedm velkých zrcadlových bludišťZrcadlové bludiště na Petříně s křivými i obyčejnými zrcadly sice Pražané navštěvují už od roku 1891, ale přesto každý nový labyrint vyvolá náležitou pozornost. Za prohnutými zrcadly, nekonečnými chodbami a dalšími optickými klamy nemusíte jen do hlavního města - zábavu v labyrintu si užijete například i v Liberci, Českém Krumlově či Ústí nad Labem anebo v Úvalně.

Objevte předjarní půvab města Znojma!

Objevte předjarní půvab města Znojma!Už jste někdy byli ve Znojmě na sklonku zimy a jara? Pokud ne, zkuste to! Ve městě nad řekou Dyjí totiž sezóna nikdy nekončí. Mnohé památky mají otevřeno celoročně a víno se dá přeci popíjet v kterékoliv době a jakékoliv podobě. Romantické uličky starobylého Znojma vás nikdy nezklamou.

Vydejte se do labyrintu chodeb v plzeňském podzemí a poznejte příběh piva v Pivovarském muzeu

Vydejte se do labyrintu chodeb v plzeňském podzemí a poznejte příběh piva v Pivovarském muzeuPlzeňské podzemí se od února opět otevřelo návštěvníkům! Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní nabízí nevšední procházku historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 13. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Jestliže se sem vydáte s dětmi, přijďte v sobotu 23. února, kdy se prostorech historické Valečky budou konat zimní dílny, tentokrát ve znamení ptáčků.

Tipy na pár soukromých hradů a zámků, kam se můžete vypravit právě teď

Tipy na pár soukromých hradů a zámků, kam se můžete vypravit právě teďJaro klepe na dveře a na hradech a zámcích pomalu začínají vymetat pavučiny a vyklepávat koberce. Jenže někde se nezastavili celou zimu! Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat k soukromým zámeckým pánům, kteří vás rádi přivítají i během posledních zimních týdnů.

Novinky v Třebíči: co můžete vidět a zažít při zimním výletu?

Novinky v Třebíči: co můžete vidět a zažít při zimním výletu?Třebíč žije památkami a mezi nimi hraje prim unikátní a malebná židovská čtvrť na Zámostí. K návštěvě láká řada kaváren, Zadní synagoga, Dům Seligmanna Bauera i Pamětní síň Antonína Kaliny. Příběh českého Oskara Schindlera bude mít od konce února pokračování.

Na Litomyšlsku se těší oblibě městské hájenky

Na Litomyšlsku se těší oblibě městské hájenkyNa Litomyšlsku jsou poslední dobou velmi oblíbené městské hájenky, které poskytují příjemné ubytování. Najdete je například ve Strakově, Kozlově či v Budislavi. Kromě vzrůstající návštěvnosti, která loni souhrnně dosáhla téměř 1000 klientů, o tom svědčí i ocenění Guest Review Awards 2018 agentury Booking.com, která poskytuje rezervace ubytování on-line.

Výstava Princezny a hrdinové zve do Brna milovníky pohádek

Výstava Princezny a hrdinové zve do Brna milovníky pohádekNa šedivé počasí přelomu zimy a jara si Letohrádek Mitrovských v Brně připravil barevnou a hravou výstavu Princezny a hrdinové. Od 23. února do 28. dubna 2019 si zde prohlédnete na 50 legendárních kostýmů princezen, princů i padouchů z nejznámějších českých filmových pohádek z Barrandova. Pro děti je připraveno také hravé Ladovské peklo s váhou hříšníků, ale i mluvící zrcadlo.

Pivovar Radegast láká na retro jízdu výletním motoráčkem

Pivovar Radegast láká na retro jízdu výletním motoráčkemSlezský železniční spolek a pivovar Radegast vás zvou v sobotu 23. února na výlet historickým motoráčkem Hurvínkem na prohlídku pivovaru se školou čepování piva. Radegast expres se podle mimořádného jízdního řádu vydá v 9:20 z Ostravy střed přes Ostravu Kunčice, Havířov, Albrechtice a Český Těšín přímo na pivovarskou vlečku do Nošovic. Tam si pasažéry převezmou pivovarští tovaryši a zasvětí je do tajů výroby legendárního, správně hořkého piva Radegast.

10 tipů kam na bowling

10 tipů kam na bowlingPřemýšlíte kde uspořádat večírek? Chcete pozvat své přátele? Chcete se dobře bavit a trochu sportovat a soutěžit? Bowling je to pravé místo. Bowling není jen sport, ale především skvělá zábava pro jednotlivce či kolektivy všech věkových kategorií. Vyberte si z naší nabídky bowligových center...

Mezinárodní den průvodců ukáže brněnskou architekturu i brněnské legendy

Mezinárodní den průvodců ukáže brněnskou architekturu i brněnské legendyPoznejte architekturu, kostely i osobnosti Brna! Brno je městem, které pro cestovatele, ale i své obyvatele, vydává zajímavé tištěné průvodce. Poznat však profesi průvodců a užít si s nimi osobní setkání můžete v sobotu 23. a v neděli 24. února. TIC Brno pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 16. ročník Mezinárodního dne průvodců.

Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v zimě

Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v ziměPokud vás nakrátko omrzelo lyžování či jiné zimní radovánky při pobytu v Harrachově, podívejte se do podzemí. Zdejší muzeum hornictví je až do 13. března 2019 otevřeno v zimním provozu každé úterý a středu, prohlídky se konají v 11:00, 12:30, 14:00 a 15:00 hodin.

10 nejlepších českých penzionů dle ankety Penzion roku

10 nejlepších českých penzionů dle ankety Penzion rokuVítězem již 9. ročníku ankety 4camping.cz s názvem Penzion roku 2018 se staly Apartmány Český ráj u Lomnice nad Popelkou. Anketa "Penzion roku" je prestižní a rozsahem největší tuzemská akce zaměřená na hodnocení kvality služeb v cestovním ruchu. Češi jsou při výběru konkrétního penzionu stále náročnější. Nestačí jim pouze v penzionu přespat, ale dávají přednost zařízením s příjemnou atmosférou, dobrou gastronomií, službami a samozřejmě s čistými pokoji. Celkem mohlo být hodnoceno 6 825 penzionů registrovaných na stránkách Dopenzionu.cz, kde o letošních žebříčcích rozhodlo 10 418 platných hlasů.

Na veletrhu Holiday World budete mít o víkendu svět jako na dlani

Na veletrhu Holiday World budete mít o víkendu svět jako na dlani Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. České i slovenské regiony, tradiční evropské země, Amerika, ale i exotické destinace. Již 28. ročník Holiday World 2019 proběhne 21. - 24. 2. 2019 opět na pražském Výstavišti v Holešovicích. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur.

Kam s dětmi během jarních prázdnin 2019? Máme pro vás další tipy!

Kam s dětmi během jarních prázdnin 2019? Máme pro vás další tipy!Portál Kudy z nudy každý den nabízí řadu tipů na zábavu pro celou rodinu. Najdete tu také nápady pro právě probíhající jarní prázdniny, ať už je trávíte na sněhu nebo na blátě. Tento týden (18. až 24. 2. 2019) maji volno děti z Prahy 6 až 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova, Frýdku-Místku a o týden později (25. 2. až 3. 3. 2019) si odpočinou od učení v Kroměříži, Uherském Hradišti, Vsetíně, Zlíně, okrajových částech Prahy, Mělníku, Rakovníku, Plzni, Hradci Královém, Teplicích a Novém Jičíně.

Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmi

Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmiZe stovek tipů pro rodiny s dětmi jsme tentokrát na portálu Kudy z nudy vybrali takové, které se hodí pro jarní prázdniny, dovolenou na horách i do města. Nejlepší doporučení? Před vámi je prošly spousty spokojených návštěvníků, malých i velkých, a každý si tu našel zábavu podle svého gusta.

Zlín: hravý festival, akce, výstavy a zábava

Zlín: hravý festival, akce, výstavy a zábavaPro děti ze Zlína a okolí se blíží jarní prázdniny (letos budou od 25. 2. do 3. 3. 2019) a my pro ně (ale i pro děti, které již jarní prázdniny mají tento týden) máme skvělý tip, kam vyrazit za zábavou: na zlínském zámku se totiž na celý měsíc zastavil putovní festival chytrých hraček IQ Play a nouze ve Zlíně není ani o jinou zábavu.

O víkendu se pojede Šumavský skimaraton na Kvildě

O víkendu se pojede Šumavský skimaraton na KvilděŠumavský skimaraton, který se letos pojede o víkendu 23. a 24. února je druhý největší lyžařský skimaraton v České republice. Je zároveň jediným českým závodem, který je dlouhodobě zařazen do prestižní evropské série Euroloppet. Svoji trasu si zde vybere úplně každý. Závody klasicky i volně, dětské závody i nezávodní vyjížďky na běžkách zdarma - Open jízdy. Letos se bude konat již 34. ročník. Pevnou součástí závodu se stal dlouhý závod volnou technikou (46 km).

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!Jednou z největších sportovní akcí letošní zimy pro veřejnost bude v pátek 22. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. Pořádá jej Ski areál Monínec a přihlásit se do něj může opravdu kdokoliv. V ceně startovného je navíc jeden celodenní skipas do skiareálu Monínec, který můžete využít třeba následující den.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.