Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Zlín Film Festival se ponese v duchu oslav československého filmu

Zlín Film Festival se ponese v duchu oslav československého filmuJiž 58. ročník Zlín Film Festivalu představí na 300 filmových snímků z 55 zemí světa. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí nabídne divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Svazijsko, Faerské ostrovy, Singapur, Venezuela nebo Chile. Nosným tématem festivalu je letos oslava stého výročí Československa, které se promítne do několika filmových sekcí i doprovodného programu. Doplní je rakouské filmové okénko a sekce amerického nezávislého filmu. Festival odstartuje již 25. května a potrvá do 2. června 2018.

V Kladrubech nad Labem se chystá Den starokladrubského koně

V Kladrubech nad Labem se chystá Den starokladrubského koněNa sobotu 26. 5. 2018 připravili v Kladrubech nad Labem slavnostní program pod názvem Den starokladrubského koně, který je oslavou unikátního českého plemene. Čeká vás předvedení předvedení plemenných koní, slavnostní císařské osmispřeží, výstava k 100. výročí vzniku ČSR nebo předvedení koní v zápřeži a pod sedlem. V Císařské jízdárně bude vystaven kočár T. G. Masaryka. Večer pak slavnostní den uzavírá Muzejní noc na zámku.

Šumavský hrad Kašperk zve na víkend plný buchet

Šumavský hrad Kašperk zve na víkend plný buchetStrážní hrad Kašperk, s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách, je během turistické sezóny dějištěm mnoha zajímavých akcí, které nadchnou návštěvníky všech generací. O víkendu 26. – 27. května zaplní hrad buchty nejrůznějších rozměrů. Tradiční akce Víkend plný buchet pod heslem „Není buchta jako buchta“ zahájí oblíbenou řadu Oživené historie, tentokrát zaměřený na výrobu středověkých cihel, ze kterých byly postaveny střechy obou dominantních věží hradu. Připravena je také dílna, kde si zájemci vytvoří vlastní cihlu či kachel s erbem českého královského lva.

Zahájení nové sezóny lešanského muzea: bohatý program na sobotu 26. května

Zahájení nové sezóny lešanského muzea: bohatý program na sobotu 26. květnaVojenské technické muzeum Lešany vstoupí do své již 23. muzejní sezóny, a to v sobotu 26. května. Vojenské technické muzeum Lešany si za více než dvacet let své existence získalo velmi dobré jméno a především se stalo mimořádně populární muzejní destinací, kterou i přes pouze letní sezónu navštíví desítky tisíc návštěvníků. Muzeum, které je dnes klíčovou a nedílnou součástí Vojenského historického ústavu Praha, patří i v evropském rozměru k těm nejkomplexnějším a největším. Vstup na akci je zdarma.

Vodní hrad Švihov je skvostem, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov je skvostem, který stojí za to vidět zblízkaŠvihov je chráněn vynalézavým systémem vodních příkopů a nechali jej postavit v 16. století páni z Rýzmberka. Dodnes fascinuje zařízením schopným v mžiku zaplavit okolí vodou a zase ji vypustit. Návštěvníci vodního hradu budou moci v pátek 25. května mimořádně na vlastní oči spatřit Proměny Panny Marie v hradní kapli při svíčkách. Atmosféra večerní a noční kaple osvětlené pouze svitem svící vybízí k zastavení se ve shonu běžného života, ke zklidnění mysli a k odpočinku.

Spojte návštěvu Plzně s Muzejní nocí nebo Nocí kostelů

Spojte návštěvu Plzně s Muzejní nocí nebo Nocí kostelůLáká vás výlet do západočeské metropole a zároveň byste chtěli zažít něco netradičního? Naplánujte si návštěvu na konec května, kdy bude v Plzni probíhat Muzejní noc a své dveře návštěvníkům za tmy otevřou také plzeňské kostely v rámci Noci kostelů. Obě akce proběhnou v pátek 25. května.

Máte rádi víno? Den otevřených sklepů chystají Bořetice

Máte rádi víno? Den otevřených sklepů chystají Bořetice Svobodná spolková republika Kraví Hora zve v sobotu a neděli srdečně všechny milovníky výtečného bořetického vína na Den otevřených sklepů do Bořetic u příležitosti státního svátku republiky 26. - 27. 5. 2018. K dispozici bude široký sortiment bílých i červených vín, můžete nahlédnout do sklepů, kde se vína vyrábějí, zrají, archivují a společně s vinaři degustovat lahodné vzorky loňských a předešlých ročníků.

Na zámek Zákupy zavítá Tomáš Garrigue Masaryk

Na zámek Zákupy zavítá Tomáš Garrigue MasarykDalší ročník historických slavností pořádaných na zákupském zámku se letos ponese ve stylu první republiky k výročí 100 let republiky a 100 let zámku v majetku státu. Vše propukne v sobotu 26. května v 10 hodin a vítání jsou všichni, kteří přijdou v dobovém oblečení.

Festival Re:publika v Brně připomene sté výročí vzniku Československa

Festival Re:publika v Brně připomene sté výročí vzniku ČeskoslovenskaV sobotu 26. května začne na brněnském výstavišti Festival Re:publika, který potrvá do 17. června. Připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu bude design v mnoha podobách. Instalace Krištofa Kintery na míru festivalu, to nejlepší ze současného designu a malé ohlédnutí zpět v rámci projektu Avant Garde i speciální světelná show. Nebude chybět ani gigantická socha Tomáše Garrigua Masaryka od Maxima Velčovského.

Léto s veterány: kalendář akcí, kde si prohlédnete staré krásné stroje

Léto s veterány: kalendář akcí, kde si prohlédnete staré krásné strojeMáte rádi staré automobily, obří nablýskané americké veterány anebo vozy jak vystřižené z filmů pro pamětníky? Vypravte se na některou z akcí z našeho kalendáře: nabízí to nejlepší, co fandové olditimerů mohou od konce května v letních měsících vidět a zažít.

Deset míst, která stojí za vidění při Noci kostelů 2018

Deset míst, která stojí za vidění při Noci kostelů 2018Od roku 2009, kdy se Noc kostelů v Česku konala poprvé, narostl počet z pouhých 25 na letošních bezmála 1 500 míst. Z chrámů, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad jsme vybrali pár tipů, které by večer v pátek 25. května neměly uniknout vaší pozornosti.

Bojiště bitvy u Lipan v sobotu ovládne rekonstrukce slavné bitvy

Bojiště bitvy u Lipan v sobotu ovládne rekonstrukce slavné bitvyUdělejte si výlet na památné místo našich dějin a navštivte Lipskou horu. Zde se pod památníkem bitvy v sobotu 26. 5. 2018 odehraje rekonstrukce toho, jak pravděpodobně mohla tato bitva vypadat. Než vypukne odpolední řež, užijete si dobové i nedobové tržiště a historický doprovodný program, kdy si například prohlédnete husitské vojenské ležení a seznámíte se jak s pěchotou a rytířstvem první poloviny 15. století, tak se střelci a dělostřelci, kteří po nich postupně ovládli evropská bitevní pole.

Seriál závodů Rock Point - Horská výzva startuje v Beskydech

Seriál závodů Rock Point - Horská výzva startuje v BeskydechRock Point – Horská výzva startuje už tento víkend. Devátý ročník oblíbené „tour“ horských běhů a trekingu začíná prvním závodem v Beskydech Trojanovicích. Milovníci zdravého pohybu v horách se stále mohou přihlásit na místě a vybrat si tradičně ze tří tras nebo z nesoutěžního benefičního Pochodu s Mixitkou.

Na Kunětické hoře vstoupíte do pohádky

Na Kunětické hoře vstoupíte do pohádkyMáte rádi pohádky? Pokud ano, tak si rozhodně nenechte ujít návštěvu Kunětické hory, kde se od čtvrtka 24. do soboty 26. května bude hrát večerní představení pohádky Kráska a zvíře.

30 tipů, jak si užít den dětí

30 tipů, jak si užít den dětíPřipravte svým dětem na jejich svátek nevšední zážitky v podobě zvláštních prohlídek hradů a zámků, speciálních představení a programů a dalších zážitků. Vybírat můžete z řady zajímavých akcí, další tipy naleznete na Kudy z nudy v kalendáři akcí. Den dětí se nebude slavit jen 1. června, řada zajímavých akcí vás čeká už o víkendu 26. a 27. května.

Užijte si letní slavnosti! Zajímavé tipy pro rok 2018

Užijte si letní slavnosti! Zajímavé tipy pro rok 2018Těšíte se na léto, které přímo svádí k oslavám? Teplo a slunečné počasí zvou ke chvílím prožitým s rodinou pod širým nebem. Užijte si dlouhé letní dny a vydejte se na některé ze slavností z dnešních 20 tipů Kudy z nudy. Poznejte minulost, ochutnejte folklór a bavte se.

400. výročí Pražské defenestrace v roce 1618: kolikátá vlastně byla?

400. výročí Pražské defenestrace v roce 1618: kolikátá vlastně byla?Když se dočtete, že od Pražské defenestrace uplynulo 400 let, je třeba dodat, že to bylo už potřetí, co pražští radní letěli z oken. Pražských defenestrací si všiml i anglický spisovatel Jerome Klapka Jerome, autor řady humoristických povídek a cestopisů. Jeho nejznámějším dílem jsou Tři muži ve člunu a volné pokračování Tři muži na toulkách.

Udělejte si netradiční výlet do elektrárny!

Udělejte si netradiční výlet do elektrárny!Nebaví vás letní výpravy jen na hrady a zámky? Pak příští výlet spojte s návštěvou elektrárny. Například Jaderná elektrárna Dukovany nabízí zajímavou expozici, kde si na své přijdou děti i dospělí, laici či odborníci. Cestovat za poznáním světa elektráren však můžete po celé republice. Při návštěvě elektrárny neuslyšíte nic o dávné historii, panovnících či rytířích. Zato zjistíte, jak funguje výroba energie, a nahlédnete do složitých a fascinujících strojoven. Většina exkurzí v elektrárnách je zdarma a výlet lze spojit s návštěvou jiných zajímavostí, kterých je v okolí vždy dostatek.

Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Nenechte si ujít Jízdu králů ve VlčnověFascinují vás folklórní slavnosti? Tradiční Jízda králů se bude konat ve Vlčnově od pátku 25. května do neděle 27. května 2018. Jedná se o obřadní objížďku na koních s postavou krále oblečeného v ženském obřadním kroji. Doprovází ho družina chlapců na ozdobených koních a dvě pážata s tasenými šavlemi. Průvod objížděl celou vesnici.

Světový den želv, akce v zoo a tipy na želví výlety

Světový den želv, akce v zoo a tipy na želví výlety Ve středu 23. května mají svátek všechny želvy na celém světě: je totiž Světový den želv. Ve společnosti starobylých plazů můžete slavit v našich zoologických zahradách a na dalších místech, leckde také připravili speciální akce: třeba v Děčíně, Hodoníně anebo v Praze.

Do jihočeských Vodňan se vydejte na tradiční rybí trh s programem

Do jihočeských Vodňan se vydejte na tradiční rybí trh s programem Máte pocit, že akce jménem Rybářské dny bude jen pro příznivce navijáků a podběráků? Velký omyl! Portál Kudy z nudy vás zve na Vodňanské rybářské dny, kde si vedle rybářů užijí gurmáni, rodiny s dětmi, milovníci hudby i všichni, kdo mají rádi soutěže, deskové hry a hlavolamy. Od středy 23.5. do soboty 26. 5. můžete navštívit Vodňanské rybářské dny.

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní dětiTento víkend zaplní zámecký park na Sychrově dětský smích. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Součástí akce je i oblíbená "Čokoládová bitva". Akce trvá po oba dny (26. a 27. května) od 9 do 17 hodin.

Prohlídky soukromých hradů a zámků: navštěvujte a objevujte!

Prohlídky soukromých hradů a zámků: navštěvujte a objevujte!Vedle stovek státních hradů a zámků v Česku existuje řada sídlel, která mají soukromé majitele. Od 24. do 27. května vás zvou na speciální prohlídky. Jak už to bývá, některá místa jsou otevřená třeba celý rok, jinam se ale podíváte jen výjimečně. Třeba právě teď.

Odemykání mechových jezírek na Rejvízu: pohádkově a s pastýřem Gillem

Odemykání mechových jezírek na Rejvízu: pohádkově a s pastýřem GillemPodobně jako Pelíšek v Prachovských skalách, Kačenka v Orlických horách nebo Krakonoš v Krkonoších má svého dobrého ducha i Rejvíz, horská osada v Jeseníkách. Jmenuje se pastýř Gill, a kdo ho chce vidět na vlastní oči, ten musí v sobotu 26. května přijet na slavnostní odemykání Mechových jezírek.

Projděte se po naučných stezkách

Projděte se po naučných stezkáchRádi vyrážíte na procházky a zároveň se dozvídáte nové a zajímavé informace? Kudy z nudy vám nabízí několik desítek tipů na naučné stezky, kde můžete rozšířit své znalosti o krásné české přírodě.

50 tipů na nejkrásnější zámecké zahrady u nás

50 tipů na nejkrásnější zámecké zahrady u násPředpověď počasí je skvělá, konec května bude nadprůměrně teplý! Užijte si téměř letní romantickou procházku po zahradách. Kouzlo našich zámků umocňují rozlehlé a půvabné zahrady. V našich tipech naleznete zahrady ve francouzském i anglickém stylu, rozsáhlé parky, kde naleznete celou řadu unikátních exemplářů i zajímavé stavby dotvářející jejich tvář.

Lomy Amerika se otvírají: kdo se bojí jít za Hagenem?

Lomy Amerika se otvírají: kdo se bojí jít za Hagenem?Využijte jedinečnou možnost a nahlédněte tam, kam se dá podívat jen jednou v roce: do lomů na Americe. V sobotu 26. května můžete oslavit Evropský den chráněných území poněkud neobvykle: cestou Českým krasem za Hagenem.

Objevte netypické a raritní ubytování v Česku

Objevte netypické a raritní ubytování v ČeskuUž vás nebaví sice kvalitní, ale příliš obyčejné hotely a penziony? Hledáte při svých výletech originální a vtipné ubytování? I u nás jich najdete celou řadu - bydlet můžete "na stromech", v sudu, mezi včelami nebo na slámě. Výjimkou není ani ubytování ve vlakových vagonech nebo mořských kontejnerech. Ten, kdo má radši klasičtější styl, u nás najde tipy na ubytování v klášterech, pivovarech nebo mlýnech. Nechejte se inspirovat dalšími zajímavými tipy, kde můžete přenocovat. S námi si určitě vyberete!

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi jarními tipy na aktuální víkend: 26. a 27. května 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Na Dlaskově statku u Turnova si prohlédnete novou stálou expozici

Na Dlaskově statku u Turnova si prohlédnete novou stálou expoziciSoučástí Muzea Českého ráje v Turnově je národopisné expozice na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova, který se nachází 3 km od Turnova. Letos se zde otevřela nová stálá expozice s názvem "Hospodářův rok", která se věnuje tradičnímu způsobu zemědělství, obřadům a obyčejům, které byly spojeny se životem hospodáře a jeho rodiny v průběhu roku.

Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicích

Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicíchNa zámku Velké Březno můžete v sobotu 26. května okusit vína nejen z Moravy. Na této nejstarší vinařské akci v severních Čechách je pro návštěvníky připraveno okolo 20 vinařských firem a stovky vín. Na stáncích vystavovatelů můžete při cimbálové muzice ochutnat vína z moravských a českých sklepů a obdivovat atmosféru romantického zámku.

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletuHraběnka Thamara Kinsky opět otevře své soukromé zahrady široké veřejnosti. Cestování je hlavním tématem Dnů otevřených zahrad v zámku ve Žďáru nad Sázavou, které se konají 26. – 27. května od 10 do 18 hodin, proto se návštěvníci projedou na netradičních kolech či koních. O bonsajích bude povídat známý pěstitel Petr Herynek, jeden z prvních pěstitelů těchto skvostů u nás.

Malí kuchtíci se v Pradědově dětském muzeu vydají na cestu kolem světa

Malí kuchtíci se v Pradědově dětském muzeu vydají na cestu kolem světaJiž třetí Dětský gastrofestival se uskuteční v termínu 25. až 27. 5. 2018 v Bludově. Jde o první kulinární show zaměřenou výhradně na děti v Pradědově dětském muzeu. Letos se malí kuchtíci vydají na zkušenou do dalekých zemí, kde budou nejen ochutnávat tamější speciality, ale kde poznají i něco nového. Možná pak přijdou na to, že "všude chutná dobře, doma pod Pradědem nejlépe".

Za romantikou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích

Za romantikou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích Na zámku v Buchlovicích bude od 26. května opět k vidění unikátní sbírka fuchsií čítající asi 1 400 druhů a odrůd. V zámeckém zahradnictví si lidé mohou zakoupit nejen fuchsie, ale i oleandry, ibišky a další rostliny a byliny. Prodejní výstava balkonových květin je přístupná od 9 do 17 hodin denně mimo pondělí. Otevřeno bude až do konce září.

Objevte kouzlo lázní Kyselka, chystá se další ročník Kyselských slavností

Objevte kouzlo lázní Kyselka, chystá se další ročník Kyselských slavnostíTradiční „Kyselské slavnosti 2018“ s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé budou zahájeny tuto sobotu 26. května v areálu lázeňského parku obce Kyselka. Návštěvníci se mohou již od 11 hodin těšit na hudební vystoupení, řadu zajímavých hostů a na velký výběr aktivit pro celou rodinu. Zájemci si během slavností mohou zapůjčit pod dohledem plavčíků lodičky na řece Ohři, prohlédnout si stánky s řemesly, zúčastnit se doprovodného programu pro děti, navštívit Mattoni Muzeum nebo se projít po zcela nové Mattoniho stezce. Milovníky cestování vlakem přiveze na Kyselské slavnosti historický motorový vlak vyjíždějící z Chomutova. Během dne je přepraví na jinak pro osobní dopravu neužívané vlečce na trase z Kyselky do Vojkovic a zpět.

Čarokrásy Šluknovska odhalí na konci května Modré putování

Čarokrásy Šluknovska odhalí na konci května Modré putováníPříroda opět rozkvetla do krásy, a to je pravý čas vyrazit na pořádný vejšlap. Jednou ze skvělých příležitostí je čtvrtý ročník Modrého putování, který se uskuteční okolo posledního květnového víkendu, tedy 25. až 28. 5. 2018. Trasa vede převážně po modře značené turistické trase z Mikulášovic do Varnsdorfu s přestávkami v Lipové a Filipově. Relaxační trasa za přírodou a památkami Šluknovska se prochází pěšky a její celková délka je 95 km.

Přijďte načerpat energii a užít si jarní přírodu Teplického skalního města

Přijďte načerpat energii a užít si jarní přírodu Teplického skalního městaKrása Teplicko-Adršpašských skal láká k nádherným výletům do přírody. Pro Teplické skály jsou charakteristické souvislé skalní stěny, jejichž výška v některých místech přesahuje 70 m, štíhlé skalní věže, převisy, tajemné jeskyně a úzká údolí sevřená mezi skalami. V těchto dnech již skončilo omezení z důvodu hnízdění sokola stěhovavého, takže prohlídkový okruh Teplických skal je přístupný v celé délce. Nové omezení však nastává ve Vlčí rokli, kde až do 30. května probíhá oprava turistického chodníku a není možné ji projít.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi víkend a vypravte se na zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad Bezděz

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad BezdězVe stínu Májové noci, aneb Noc hradních kaplí nabídne v sobotu 26. května 2018 noční prohlídku hradu Bezděz s nasvícením gotické kaple svíčkami a také noční rozhledy z Velké věže hradu. Připraven je kulturní program.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na akce od pátku 25. 5. 2018 do neděle 27. 5. 2018. Užijte si výlety za jarní romantikou, zahájení letošní sezóny v lázních, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé jarní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.