Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 22. a 23. 6. 2019. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

30 tipů, kam za koupáním v horkých dnech

30 tipů, kam za koupáním v horkých dnechTeploměry tento týden opět atakují třicítku, což je ten správný čas vyrazit k vodě. Nechte se inspirovat našimi tipy a vydejte se na koupaliště po celé České republice. Na mnohých z nich můžete navíc využít řadu atrakcí a nabídky různých sportovních aktivit. Užijte si horké dny u vody!

Slavnosti pivovaru Ostravar nabídnou pestrý program

Slavnosti pivovaru Ostravar nabídnou pestrý programNa scénu se opět vrací Slavnosti pivovaru Ostravar, které se budou konat 21. a 22. června v Ostravě. Letos pořadatelé opět lákají na dva dny plné toho nejčerstvějšího piva z ležáckého sklepa, nadupanou hudbu a zábavu! Jako bonus můžete vyrazit na exkurze pivovarem a na degustaci z legendárního tanku 94! Slavnosti tak letos budou nejen festivalem výtečného piva, ale také dobré a pestré muziky.

Slavnosti pětilisté růže rozzáří o víkendu Český Krumlov

Slavnosti pětilisté růže rozzáří o víkendu Český KrumlovVydejte se do časů rytířských turnajů, krásných dam a hrdinských skutků. Městská historická slavnost z období panování posledních Rožmberků si letos připomene Renesanční kratochvíle, aneb setkání na Krumlově v létě L.P. 1589. Historický program na deseti scénách v centru města nabídne to nejlepší z historické hudby, divadla, šermu a tance nejenom z období gotiky a renesance, součástí programu budou také kejklířská a ohňová vystoupení, dobové hry pro malé i velké návštěvníky, dobové trhy na zámku a ve městě a samozřejmě i nabídka historické krmě. Slavnosti pětilisté růže ovládnou Český Krumlov od pátku 21. do neděle 23. června 2019.

Vraťte se do pravěku! Máme pro vás 25 tipů na prehistorický výlet...

Vraťte se do pravěku! Máme pro vás 25 tipů na prehistorický výlet...Osídlení na našem území je doloženo již v době kamenné - první lidé v české kotlině začali žít asi před 50 000 lety. Lidé přespávali v jeskyních nebo jednoduchých chýších z větví, kostí a kůží. Že by vás takový pohled do minulosti lákal? Vypravte se tedy s deseti tipy Kudy z nudy do pravěku a prozkoumejte nejhlubší českou minulost.

České Budějovice zdobí nevšední sochy

České Budějovice zdobí nevšední sochyV Českých Budějovicích probíhá již dvanáctý ročník neobvyklé výstavy Umění ve městě. Centrum města tak zdobí unikátní sochy. Výstavu Umění ve městě 2019 pořádá Statutární město České Budějovice ve spolupráci s galerií Mariánská, Hlubokou nad Vltavou (Alšova jihočeská galerie), Veselí nad Lužnicí, Týnem nad Vltavou, Černou v Pošumaví, Bechyní, Lipnem a Hlubokou u Borovan.

Začíná 15. ročník festivalu Prague Proms

Začíná 15. ročník festivalu Prague PromsMezinárodní festival Prague Proms v rámci 15. ročníku nabídne koncerty klasické, filmové i jazzové hudby v interpretaci výjimečných domácích a zahraničních umělců. Pozvání Českého národního symfonického orchestru, který festival pořádá, přijali například světový tenorista Ramón Vargas, gospelový sbor The Jeremy Winston Chorale, hudebník Ivan Mládek nebo zpěvačky Eva Burešová a Tereza Mašková. Přehlídka se letos uskuteční od 21. června do 16. července 2019 v Praze a v Kutné Hoře.

Vydejte se na výlet po kolejích

Vydejte se na výlet po kolejíchMáte cestovatelského ducha a rytmus kolébání vlaku vám zrychluje tep? Inspirujte se našimi dnešními tipy a projeďte se s námi po kolejích zajímavých železničních tratí nebo ve vagonech tažených parními lokomotivami.

Holešovské Regatě vás pobaví nejen námořníci na netradičních plavidlech

Holešovské Regatě vás pobaví nejen námořníci na netradičních plavidlechMagická jezera ve francouzské části zámecké zahrady v rámci Holešovské Regaty budou koncem týdne opět brázdit netradiční bizarně recesistická plavidla nejrůznějších typů a velikostí. Devátý ročník největšího rodinného festivalu v zemi se letos uskuteční 21. a 22. června v tradičních prostorách zahrad a zámku Holešov a opět nabídne atraktivní hudební i doprovodný program pro celou rodinu.

Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů

Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenůNárodní myslivecké slavnosti jsou již tradiční akcí, jež se koná v areálu lovecké zámku Ohrada vždy na konci června. Program slavností je koncipován tak, aby byl atraktivní nejen pro myslivce, ale i pro nejširší kulturní veřejnost včetně rodin s dětmi. Vrcholem programu je divácky atraktivní Mistrovství České republiky ve vábení jelenů. Návštěvníkům se 22. června 2019 představí myslivečtí trubači, sokolníci či kynologové.

V Pivovaru Velké Popovice proběhne Svatojánská noc s Kozlem

V Pivovaru Velké Popovice proběhne Svatojánská noc s KozlemSvatojánská noc s Kozlem se bude letos konat úplně poprvé v historii pivovaru Velké Popovice, a to v sobotu 22. června od 17 hodin. Můžete se těšit na svatojánské ohně, pletení věnců anebo mystickou ohnivou show!

Pěšky nebo na kole po naučných stezkách

Pěšky nebo na kole po naučných stezkáchRádi vyrážíte do přírody, ale bezcílné bloumání po lese vás nebaví? Po celé České republice najdete dobře značené a zajímavé naučné stezky, které vás bezpečně provedou krásnými zákoutími našeho území. Krátké i delší trasy jsou přizpůsobeny zdatným turistům i rodinám s malými dětmi. Stačí si jen jednu vybrat a vyrazit. Nechte se při výběru inspirovat našimi tipy.

Francie má Loiru, Česko řeku Orlici: pět důvodů, proč poznat zdejší hrady a zámky

Francie má Loiru, Česko řeku Orlici: pět důvodů, proč poznat zdejší hrady a zámkyČtyři zámky a dva hrady, celkem tedy šest historických sídel v okruhu devíti kilometrů – to jsou zámky na Orlici, které nedávno získaly titul EDEN – Excelentní evropská destinace. Přirovnání Divoké Orlice k francouzské Loiře není náhodné, ale kdekdo možná zná francouzská sídla lépe než ta naše.

Znojmo: Poznejte jedno z nejkrásnějších malých měst světa

Znojmo: Poznejte jedno z nejkrásnějších malých měst světaMalebné městečko Znojmo na jihu Moravy má co nabídnout milovníkům dobrého vína i historických památek, zapomínat ovšem nemůžeme ani na zdejší lahodné okurky. Navštívit tu můžete románskou rotundu s ojedinělými malbami nebo největší síť podzemních chodeb v Česku. V polovině června 2019 se Znojmo dostalo dokonce na informační web Microsoftu, který láká cestovatele k návštěvě 50 nejkrásnějších malých měst na světě. Tipy na památky a další atrakce, které v tomto jihomoravském městečku nesmíte minout, vám přináší Kudy z nudy.

Projděte se po Zlaté stezce Českého ráje

Projděte se po Zlaté stezce Českého rájeZlatá stezka spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 103 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borovicové lesy. Její historie má své prvopočátky již v druhé polovině 19. století po výletě Vojty Náprstka do Prachovských skal, a také díky založení Klubu českých turistů, kdy se Český ráj stal jedním z prvních míst, kde se začalo budovat značení pro turisty, vyhlídky a restaurace.

30 tipů, kam s dětmi vyrazit i když prší

30 tipů, kam s dětmi vyrazit i když pršíSlunce se na chvíli někde pozapomnělo a mokrá varianta pro výlety se tedy hodí. Nenechte se odradit nepříznivým počasím a podnikněte s dětmi výlet! Můžete se inspirovat hned několika místy, kde se určitě budete cítit dobře vy i vaše děti.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce na červnový víkend - sobotu 22. a neděli 23. 6. 2019. Užijte si letní výlety - za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, květinové výstavy, hrnčířské trhy, zahájení lázeňské sezóny, vojenské akce, festivaly a především inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Náchodský zámek bude v pátek patřit Krásce a Netvorovi

Náchodský zámek bude v pátek patřit Krásce a NetvoroviV pátek 21. června 2019 se budou na zámku v Náchodě konat speciální prohlídky "Kráska a netvor" se spoustou světelných a hudebních efektů, s prvky černého divadla a ponurých oživlých bytostí a výjevů přímo v zámeckých interiérech. Přijďte se podívat!

Barokní skvosty Plzeňského kraje ožijí dobovou hudbou, divadlem i tancem

Barokní skvosty Plzeňského kraje ožijí dobovou hudbou, divadlem i tancemDo vybraných barokních památek a míst v Plzeňském kraji se během léta opět vrací kulturní program s názvem „Letní barokní festival - festival barokní kultury v západních Čechách“. Od 21. června až do 14. září 2019 se diváci mohou těšit na koncerty vážné hudby, barokní divadlo a průvody, tanec, tradiční gastronomii, hry anebo ukázky dobového života.

Oblíbená vojenská akce Bahna 2019 proběhne již tuto sobotu

Oblíbená vojenská akce Bahna 2019 proběhne již tuto sobotuV Bahnech u Strašic proběhne v sobotu 22. června 2019 již 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě. Letošní hlavní dynamická ukázka bude patřit Armádě České republiky, kdy vojáci za podpory letectva a dělostřelectva povedou boj na zdrženou s následným protiútokem. K vidění bude i historická vojenská technika československé výroby.

20 tipů kam do zábavně-vzdělávacích parků a expozic

20 tipů kam do zábavně-vzdělávacích parků a expozicPusťte problémy všedního dne z hlavy a pojďte poznávat a bavit se. Na dospělé i děti čeká v České republice spousta zážitků i poučení. Pojetí moderních expozic a pavilonů láká k návštěvě a poznání. Většina návštěvníků si tak možná ani neuvědomuje, že se vzdělává i při pouhé prohlídce. Informace můžete získávat i aktivním způsobem. Záleží jen na vás, jaká forma je pro vás nejzajímavější, ale vždy vás čeká interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost.

Hradec Králové ožije 25. ročníkem festivalu Divadlo evropských regionů

Hradec Králové ožije 25. ročníkem festivalu Divadlo evropských regionůHradec Králové v posledním červnovém týdnu opět ožije divadlem. Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů letos slaví 25 let a Open Air Program jubilejní 20. ročník. Narozeninový týden plný divadelních, hudebních a doprovodných akcí se koná ve dnech od 21. do 28. června 2019. Činohra, alternativní, loutkové, pohybové divadlo, tanec, performance, pohádky, improvizace i nejrůznější doprovodné programy a hudební koncerty. To vše je každoroční svátek divadla a živého umění v Hradci Králové.

Hory, tajemné skály, lesní víly a jezero na vrcholku hor: CHKO Jeseníky slaví padesátiny

Hory, tajemné skály, lesní víly a jezero na vrcholku hor: CHKO Jeseníky slaví padesátinyVe středu 19. června je to právě padesát let ode dne, kdy byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Jeseníky. Objevíte tu nepřeberné množství přírodních krás: lesnaté hřbety, horské květnaté louky, prameny a vodopády, kamenná moře, ledovcové kary i pralesy přecházející v horskou tundru. Kde najdete ta nejkrásnější zákoutí?

Víkend bude ve znamení jahodových dobrot

Víkend bude ve znamení jahodových dobrotNestačí vám jahody v zahradách a obchodech a rádi byste si alespoň jednou vychutnali a užili skutečnou záplavu červených šťavnatých plodů? Vydejte se s námi na jahodové slavnosti, akce pro milovníky jahod ve všech podobách – třeba na do Nové Bystřice anebo na trh Heřmaňák v Praze.

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlaky

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlakyPrázdniny jsou za dveřmi a léto přeje cestám s parními vlaky, protože obří nablýskané lokomotivy s vysokými komíny, funící mračna páry, milujeme všichni, dospělí i děti. Na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kde se svezete parními vlaky a vláčky nejenom začátkem léta, ale i během letních prázdnin 2019.

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?V letním žáru jsou ideálním útočištěm. Jeskyně každoročně navštíví statisíce turistů různých cílových, zájmových a věkových skupin z domova i zahraničí. Jsou také často vyhledávaným objektem filmařů pro natáčení pohádek, dokumentárních pořadů apod. V současné době je u nás možné navštívit 14 jeskyní, které spadají do Správy jeskyní ČR. Zatímco některé jeskyně jsou otevřeny téměř celoročně, jiné se otevírají pouze na pár dní v roce. Které to jsou vám prozradí Kudy z nudy. Takže: vzhůru do podzemí!

Sedm kouzelných tipů na Svatojánské slavnosti

Sedm kouzelných tipů na Svatojánské slavnostiBlíží se Svatojánská noc a spolu s ní ideální čas nejenom na čarování s devaterem kvítí, sbírání léčivých bylinek a hledání zázračných skal a ukrytých pokladů, ale hlavně na oslavy. Letos máme docela štěstí, protože Svatojánská noc, tedy noc před dnem sv. Jana Křtitele, se odehraje z neděle 23. na pondělí 24. června 2019 a spousta akcí je tak vázána na nadcházející víkend. Volné dny slibují nečekané zážitky – a my víme, kde se co děje a kam se můžete vypravit!

Podzemí zámku v Uherském Ostrohu vás zavede do jiných světů

Podzemí zámku v Uherském Ostrohu vás zavede do jiných světůPůvodně vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Do něj lze dnes nahlédnout formou prohlídky historických interiérů či věže. V zámeckém sklepení objevíte unikátní expozice, které vás zavedou do jiných světů...

Večer plný čar a kouzel láká na Valašskou dědinu

Večer plný čar a kouzel láká na Valašskou dědinuČervnový večer plný magické atmosféry budou moci prožít návštěvníci v pátek 21. června, kdy se v amfiteátru Na Stráni ve Valašské dědině uskuteční od 21:00 program s názvem Svatojánský večer. Ten přiblíží starodávné zvyky a rituály, které tyto slavnosti od pradávna provázely.

25 tipů na skoro neobjevená místa ke koupání

25 tipů na skoro neobjevená místa ke koupáníHledáte zajímavá místa ke koupání, především na netradičních, málo známých či bezplatných lokalitách? Z nabídky našich tipů jsme vybrali 25 netradičních míst ke koupání, které mají naši čtenáři nejraději. Prostě skvělá místa pro pravý letní odpočinek, relaxaci a místo pro ochlazení v horkých dnech.

Rezervujte včas: kouzelná místa na dovolenou

Rezervujte včas: kouzelná místa na dovolenouTaké byste si rádi dali dovolenou od hektického života, práce a každodenního kolotoče? Na portálu Kudy z nudy najdete celou řadu tipů, chce to jen mít štěstí a najít volný termín: ve vašem kalendáři i v místě, které si vyberete.

20 tipů na největší turistické bizarnosti okolo nás

20 tipů na největší turistické bizarnosti okolo násNeuvěřitelná místa či expozice, o jejichž existenci mnohdy nemáme ani potuchy, nebo díla nekonečné lidské fantazie, o nichž přemýšlíme, kde jejich autoři čerpali inspiraci… Takové jsou dnešní tipy portálu Kudy z nudy, které se věnují bizarním skulpturám, zvláštním stavbám, unikátním dílům přírody i originálním muzeím.

Botanická zahrada v Troji otevře v sobotu nové zastavení Vonné stezky - svatojánské byliny

Botanická zahrada v Troji otevře v sobotu nové zastavení Vonné stezky - svatojánské bylinyV sobotu 22. 6. 2019 otevře Botanická zahrada v Troji novou expozici magických rostlin s důrazem na byliny spojené se svatojánským kultem. Během odpoledne proběhne bohatý program aktivit pro celou rodinu. Dozvíte se mnoho zajímavostí o tradičních oslavách léta a rostlinách s nimi spjatých. Léto má narozeniny, ať žije léto!

Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark

Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmarkDřevěné městečko bude v sobotu 22. 6. 2019 patřit mistrům hrnčířům, keramikům a dráteníkům. Návštěvníci mohou obdivovat nejen ukázky těchto tradičních řemesel a samozřejmě si výrobky i zakoupit. Nebudou chybět ani včelaři, kteří nabídnou široký sortiment včelích produktů. Budou součástí „naučné stezky“, jež návštěvníka dovede od Billova domu a radnice v Dřevěném městečku do Janíkovy stodoly, v jejímž vestibulu bude soustředěna výstavka včelařského náčiní. K tvůrčí činnosti zveme malé i velké, pro které bude připravena keramická tvůrčí dílna s hrnčířským kruhem pro předvádění točení.

Objevte nově zrekonstruované Návštěvnické centrum Becherovky v Karlových Varech

Objevte nově zrekonstruované Návštěvnické centrum Becherovky v Karlových VarechSpolečnost Jan Becher Pernod Ricard zmodernizovala celé prostory Muzea Becherovky a rozšířila stávající expozice. Změny jsou tak velké, že došlo i ke změně názvu z Becherplatzu na „Návštěvnické centrum Becherovka“. Návštěvníci se zde můžou těšit nejen na stálou expozici o historii a současnosti Becherovky, ale také na bar s možností degustace a obchod s upomínkovými předměty.

Studentský festival Artsy Fartsy se představí opět Hlinsku

Studentský festival Artsy Fartsy se představí opět HlinskuVíkend mezi 20. a 23. červnem se v Hlinsku ponese ve znamení mezinárodního festivalu Artsy Fartsy. Mladí lidé se na 4 dny ponoří do kulturního kolotoče hudby, divadla, přednášek a výtvarného umění.

Hudba v zahradách propojí architektonické skvosty Kroměříže s klasickou muzikou

Hudba v zahradách propojí architektonické skvosty Kroměříže s klasickou muzikouJiž po dvacáté proběhne tradiční hudební festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž 2019, který v období od června do srpna nabídne sérii koncertů. Dramaturgii festivalu, který se snaží o propojení a symbiózu architektonických skvostů Kroměříže a klasické hudby, má i tentokrát renomovaný a ve světě uznávaný dirigent a hudebník, kroměřížský rodák Tomáš Netopil.

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádce

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádceJediný pivní festival, který nabídne tu největší pivní zahrádku, na které vám obsluha přinese v oroseném skle perfektně načepované tankové pivo. To je Gambrinus den, jehož čtvrtý ročník se koná v pátek 21. a v sobotu 22. června, jak jinak, než v hlavním městě českého piva, v Plzni. Můžete se těšit na dva dny s pivem Gambrinus, tradičním občerstvením a plzeňskými kapelami.

Nastává letní slunovrat - užijte si nejdelší den v roce

Nastává letní slunovrat - užijte si nejdelší den v roceAstronomické léto začne v pátek 21. června, přesně v 17:54, kdy vstoupí Slunce do znamení Raka. Den bude nejdelší, zatímco noc nejkratší. Užijte si letošní letní slunovrat, tajuplnou a mýty opředenou událost, kdy Slunce dosahuje při svém relativním pohybu vůči Zemi své nejsevernější polohy. Nedlouho poté si 24. června připomíneme svátek sv. Jana Křtitele, který je pověstmi neméně opředený.

Do Berouna míří světová skateboardová špička

Do Berouna míří světová skateboardová špičkaGrand Prix Beroun, jeden z největších evropských závodů ve skateboardingu, se uskuteční v sobotu, 22. června v areálu skateparku v Berouně, jen 15 km od Prahy. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět ty nejlepší závodníky doslova z celého světa!


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.