Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

30 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na tento víkend

30 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na tento víkendTipy na akce od pátku 26. května do neděle 28. května 2017. Užijte si květnové výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotu

Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotuTisíce milovníků kvalitního moravského vína, hudby a tance se opět setkají v Čejkovicích. Poslední květnový víkend zde proběhnou čejkovické Vinné trhy s bohatým kulturním programem. Připraveni jsou vinaři z celé obce, aby představili to nejlepší víno v prostorách zámku a v sokolovně.

Ve Špindlerově Mlýně se bude otevírat letní sezóna

Ve Špindlerově Mlýně se bude otevírat letní sezónaNejoblíbenější české horské středisko zahajuje letní sezónu. Již tradiční Špindlerovské otevírání léta, které letos připadá na sobotu 27. května, představí krkonošské město jako ideální letní destinaci, kde hosté najdou celou řadu volnočasových atrakcí uprostřed krásné horské přírody.

Na hrad Rabí brzy ráno i odpoledne, ale vždy za zábavou

Na hrad Rabí brzy ráno i odpoledne, ale vždy za zábavouZřícenina hradu a obec leží 9 km severovýchodně od Sušice na skalnatém vrchu nedaleko řeky Otavy, ve výšce 478 m n. m. Přívětivě shlíží z nevysokého kopce a přímo vybízí k návštěvě. Rabijáda aneb Hrad dětem su tu koná pravidelně ke Dni dětí. Letos se 27. května uskuteční již 16. ročník dětského dne na hradě Rabí, plného soutěží a odvážných disciplín.

Nejstarší středoevropská rozhledna se po obnově otevírá veřejnosti na zámku Krásný Dvůr

Nejstarší středoevropská rozhledna se po obnově otevírá veřejnosti na zámku Krásný DvůrNovogotický templ v parku zámku Krásný Dvůr je vůbec první novogotickou architekturou na českém území a zároveň nejstarší rozhlednou ve střední Evropě. Veřejnosti bude stavba s vyhlídkovým ochozem zpřístupněna od 27. května.

Oslavte v neděli šedesáté narozeniny Zoo Jihlava

Oslavte v neděli šedesáté narozeniny Zoo Jihlava V neděli 28. 5. 2017 se v jihlavské zoologické zahradě můžete těšit na zajímavou akci s názvem Párty ZOOparty, kterou bude Zoo Jihlava slavit šedesát let své existence. Kromě skvělé zábavy zoo také připravila speciální edici vlastních poštovních známek, které kulaté jubileum připomínají.

Teplice zahajují lázeňskou sezónu

Teplice zahajují lázeňskou sezónuO víkendu 27. 5. až 28. 5. Teplice slavnostně zahajují již 863. lázeňskou sezónu. Všeobecně zvaná „Lázeňská“ je však v teplickém pojetí nenapodobitelným zážitkem, co do rozsahu i rozmanitosti. Obrovská párty pod širým nebem nenechá nikoho na pochybách, že je čas oslav a veselí. Místní, lázeňští hosté i turisté jako každý rok opět zaplní v tisících teplické ulice a parky, aby si užili nenapodobitelnou atmosféru.

Wintonovy děti odhalí v sobotu vzpomínku svým rodičům

Wintonovy děti odhalí v sobotu vzpomínku svým rodičůmPražské Hlavní nádraží se stane trvalým místem vzpomínky na rodiče Wintonových dětí. Památník rozloučení v podobě repliky dveří vlaku umístí "děti" do prostoru chodby k odjezdu vlaků. V sobotu 27. května ho pak osobně Wintonovy děti slavnostně odhalí za přítomnosti svých potomků z celého světa, řady českých i zahraničních osobností a těch, kteří přispěli. Památník bude připomínat odvahu a lásku všech rodičů, kteří poslali své děti do Anglie, aby jim zachránili život.

Pomazlete se s exotickými zvířaty na zámku v Holešově

Pomazlete se s exotickými zvířaty na zámku v HolešověJedny z nejzajímavějších živočišných druhů na planetě včetně nejmenších opiček světa, ještěrů, plazů, pavouků, želv a malého mořského světa představuje výstava, která se po dvou letech vrátila do Zámecké galerie v Holešově. Láká především na možnost dostat se do bezprostřední blízkosti zvířat, vyfotografovat se s nimi a pomazlit. Výstava na zámku trvá od května až do 1. října 2017.

Výstava plná barev a křehkých motýlích křídel o víkendu končí

Výstava plná barev a křehkých motýlích křídel o víkendu končíVýstava motýlů ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. města Prahy v Troji se blíží ke svému konci. Výstava potrvá již poslední týden a to do neděle 28. května. Již jen do neděle 28. května potrvá také výstava bonsají v Japonské zahradě botanické zahrady. Návštěvníci mají tak posledních 5 dní, aby mohli obdivovat krásu a lehkost motýlích křídel ve skleníku Fata Morgana, kde stále poletují desítky z nich a také jen posledních 5 dní, aby mohli obdivovat exponáty na letošní výstavě bonsají.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích slaví 140 let

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích slaví 140 letV letošním roce slaví Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích 140 let od svého založení. Oslavit toto výročí můžete návštěvou výstavy s názvem "K poučení a zábavě", která prezentuje jednotlivé fondy ukázkami nejstarších přírůstků, medailony donátorů a významných muzejních pracovníků, nechybí dobové dokumenty a korespondence, ukázky původních expozic či uložení sbírkových předmětů, portréty ředitelů muzea nebo stavební plány budovy. Výstava v muzeu potrvá celou letošní sezónu až do 29. října 2017.

Ve strážnickém skanzenu si nově prohlédnete hliněný statek

Ve strážnickém skanzenu si nově prohlédnete hliněný statekV letošní návštěvnické sezoně si ve strážnickém skanzenu prohlédnete novou budovu statku vybudovanou podle vzoru z Nové Lhoty na Horňácku. Jedná se o hliněnou usedlost, kterou pracovníci skanzenu stavěli svépomocí pět let. Novinka je jedním z více než 60 objektů skanzenu, který přibližuje oblast jihovýchodní Moravy a Slovácka.

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou se promění v barokní svět

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou se promění v barokní světHraběnka Thamara Kinsky opět otevře své soukromé zahrady široké veřejnosti. Živá barokní hudba se bude linout ze zámeckého podloubí, v zámeckých konírnách zatančí bývalá umělkyně Národního divadla Andrea Milterová, možnou podobu barokní zahrady představí designer Ferdinand Leffler známý z pořadu Ferdinandovy zahrady. Baroko je hlavním tématem Dnů otevřených zahrad v zámku ve Žďáru nad Sázavou, které se konají 27. – 28. května od 10 do 18 hodin.

Za romantikou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích

Za romantikou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích Na zámku v Buchlovicích bude od 28. května opět k vidění unikátní sbírka fuchsií čítající asi 1 400 druhů a odrůd. V zámeckém zahradnictví si lidé mohou zakoupit nejen fuchsie, ale i oleandry, ibišky a další rostliny a byliny. Prodejní výstava balkonových květin je přístupná od 9 do 17 hodin denně mimo pondělí. Otevřeno bude až do konce září.

Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicích

Košt hraběte Chotka nabídne  to nejlepší, co se urodilo na našich vinicíchNa zámku Velké Březno můžete v sobotu 27. května okusit vína nejen z Moravy. Na této nejstarší vinařské akci v severních Čechách je pro návštěvníky připraveno okolo 20 vinařských firem a stovky vín. Na stáncích vystavovatelů můžete při cimbálové muzice ochutnat vína z moravských a českých sklepů a obdivovat atmosféru romantického zámku.

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní dětiTento víkend zaplní zámecký park na Sychrově dětský smích. Pohádkové prohlídky na státním zámku Sychrov mají již svoji tradici. První prohlídka tohoto druhu se uskutečnila v prosinci 2002 a od té doby pravidelně "nejpohádkovější zámek Libereckého kraje" ožije známým pohádkovým příběhem. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Součástí akce je i oblíbená "Čokoládová bitva". Akce trvá po oba dny od 9 do 17 hodin.

Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotuZávod s názvem Author Král Šumavy 2017 ze seriálu Author Mararton Tour 2017 se pojede již tuto sobotu, 27. května v okolí Klatov na Šumavě. Pro letošní rok si pro vás pořadatelé připravili trasy o délce 46 km, 70 km a 105 km. Těšit se můžete nejen na elitní jezdce českého poháru MTB, ale i na kvalitní zahraniční účast. Z českých sportovních osobností se na startu ukáže Lukáš Bauer.

Do jihočeských Vodňan se vydejte na tradiční rybí trh s programem

Do jihočeských Vodňan se vydejte na tradiční rybí trh s programem Máte pocit, že akce jménem rybářské dny bude jen pro příznivce navijáků a podběráků? Velký omyl! Portál Kudy z nudy vás zve na Vodňanské rybářské dny, kde si vedle rybářů užijí gurmáni, rodiny s dětmi, milovníci hudby i všichni, kdo mají rádi soutěže, deskové hry a hlavolamy. Od středy 24.5. do soboty 27. 5. můžete navštívit Vodňanské rybářské dny.

Jízdy králů, slavnosti a otevírání studánek aneb kde oslavíte letnice

Jízdy králů, slavnosti a otevírání studánek aneb kde oslavíte letniceLetnice či svatodušní svátky jsou zahalené tajemstvím; možná jste o nich už někdy slyšeli, ale v běžných kalendářích vyznačené nebývají. Přesto v řadě evropských zemí, namátkou v Německu, Rakousku, Maďarsku, Belgii, Lucembursku, Nizozemí, Švýcarsku, Norsku, Dánsku, na Islandu a v Řecku bývá Svatodušní pondělí volný den. Co se tedy skrývá za slovem letnice?

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na květnový víkend: 27. 5. až 28. 5. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Zahájení nové sezóny lešanského muzea: bohatý program na sobotu 27. května

Zahájení nové sezóny lešanského muzea: bohatý program na sobotu 27. květnaVojenské technické muzeum Lešany vstoupí do své již 22. muzejní sezóny v sobotu 27. května. Vojenské technické muzeum Lešany si za více než dvacet let své existence získalo velmi dobré jméno a především se stalo mimořádně populární muzejní destinací, kterou i přes pouze letní sezónu navštíví desítky tisíc návštěvníků. Muzeum, které je dnes klíčovou a nedílnou součástí Vojenského historického ústavu Praha, patří i v evropském rozměru k těm nejkomplexnějším a největším. Vstup na akci je zdarma.

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným víkendem? Udělejte si s dětmi čas na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se do pohádkového lesa, na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, do zoo, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Šumavský hrad Kašperk zve na víkend plný buchet

Šumavský hrad Kašperk zve na víkend plný buchetStrážní hrad Kašperk, s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách, je během turistické sezóny dějištěm mnoha zajímavých akcí, které nadchnou návštěvníky všech generací. O víkendu 27. – 28. května zaplní hrad buchty nejrůznějších rozměrů. Tradiční akce Víkend plný buchet pod heslem „Není buchta jako buchta“ zahájí oblíbenou řadu Oživené historie, tentokrát zaměřený na výrobu středověkých cihel a nově i kachlů z kachlových kamen. Připraveny jsou také dětské prohlídky hradu od 15:15.

V Kladrubech nad Labem se chystá Den koní

V Kladrubech nad Labem se chystá Den koníNa sobotu 27. 5. 2017 připravili v Kladrubech nad Labem slavnostní program pod názvem Den starokladrubského koně, který je nejen oslavou unikátního českého plemene. Čeká vás předvedení koní v zápřeži, pod sedlem a vystoupení hostů včetně příjezdu Marie Terezie a Františka I. Štěpána Lotrinského. Večer pak slavnostní den uzavírá Muzejní noc na zámku.

V Sezimově Ústí bude otevřena vila manželů Benešových

V Sezimově Ústí bude otevřena vila manželů BenešovýchVedle míst, otevřených nepřetržitě a každý den, jsou taková, kam můžete nahlédnout jen občas, třeba jen na pár dní či hodin v roce. K nim patří vila Edvarda Beneše a jeho manželky Hany v Sezimově Ústí, kam vás portál Kudy z nudy zve na Den otevřených dveří.

Mistrovství v jízdě na toboganu proběhne v aquaparku v Čestlicích, buďte u toho!

Mistrovství v jízdě na toboganu proběhne v aquaparku v Čestlicích, buďte u toho! Nenechte si ujít mistrovství České republiky v jízdě na tobogánu, které se uskuteční již tuto sobotu v aquaparku v Čestlicích. Závodit se bude ve čtyřech kategoriích a zájemci se mohou registrovat přes internet. Připraven je bohatý doprovodný program v podobě barmanské show, tetovacího salónu, hrací zóny s herními konzolemi i taneční vystoupení. Potkat se můžete i se známými osobnostmi, zpěváky, herci i modelkami. Tradiční závod na tobogánech vás čeká již 27.5.2017 v Aquapalace Praha!

Kroměříž se chystá na gurmánský festival

Kroměříž se chystá na gurmánský festivalVe dnech 26. - 28. května 2017 se bude konat již 7. ročník gastronomického festivalu na území města Kroměříž v areálu hotelu Octárna s názvem Moravia Qualivo Food Festival - Moravia Food Festival Kroměříž 2017.

Hrad Cimburk obsadí milovníci dobrého vína

Hrad Cimburk obsadí milovníci dobrého vínaUž posedmé se v sobotu 27. května na hradě Cimburku uskuteční košt vín. Připraveno bude více než 170 vzorků a doprovodný program laděný v tradičním duchu. K poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika z Vacenovic

O Mechová jezírka na Rejvízu se strhne bitva

O Mechová jezírka na Rejvízu se strhne bitvaV osadě Rejvíz v Jeseníkách se na 27. května chystá již 14. ročník symbolického zahájení turistické sezony! Společná rejvízská akce pro děti i dospělé je doplněná speciální nabídkou a doprovodnými akcemi v místních restauracích.

Největší gastronomická párty roku se chystá na Vyšehradě

Největší gastronomická párty roku se chystá na VyšehraděGastronomická událost roku Prague Food Festival proběhne 26. - 28. května. Hlavní myšlenkou festivalu je nabídnout vysokou gastronomii za přijatelnou cenu a zanechat ve vás unikátní kulturní zážitek. Můžete se těšit nejen na špičkové pokrmy připravené těmi nejlepšími restauranty Česka, ale i na lahodné nápoje, delikatesy a bohatý doprovodný program. XI. ročník Prague Food Festivalu se poprvé uskuteční na pražském Vyšehradě!

Setkání v Moravském Krasu vás nechá nahlédnou nejen do Staré huti u Adamova

Setkání v Moravském Krasu vás nechá nahlédnou nejen do Staré huti u AdamovaMoravský kras ožije v sobotu 27. 5. 2017 opět tradičním Setkáním v Josefovském údolí. V Josefovském údolí bude probíhat spousta akcí, jednou z nich je i program pro rodiny s dětmi v areálu technické památky Stará huť u Adamova s názvem Slované na huti. 17. Setkání ve střední části Moravského krasu je pořádané u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, Evropského dne parků od 9 do 17 hodin.

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene Rožmberky

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene RožmberkyV sobotu 27. května 2017 jste zváni do Třeboně, která tento den bude patřit lázeňství. Místní slatinné lázně tento den otevřou lázeňskou sezonu 2017.

Praha 8 si připomene Operaci Anthropoid

Praha 8 si připomene Operaci AnthropoidLetos si připomínáme 75. výročí vojenské operace proti zastupujícímu říšskému protektorovi Heydrichovi. MČ Praha 8 odhalila v roce 2009 pomník Operaci Anthropoid na minutu přesně po 67 letech od uskutečnění útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Operaci Anthropoid si osmá městská část připomene také letos, konkrétně o víkendu 26. a 27. května.

Zámek Kratochvíle vyzdobí renesanční květinová aranžmá

Zámek Kratochvíle vyzdobí renesanční květinová aranžmá Tradiční květinové instalace v interiérech zámku Kratochvíle se v letošním roce uskuteční popáté. V období od 27. května do 4. června 2017 budou jednotlivé pokoje vily ozdobeny a provoněny živými květinami. Dominantními květinami v aranžmá budou růže, lilie, tulipány a karafiáty. Na sobotu 27. května je připravena věčerní procházka zámkem.

Nejlepší muzea soutěže Gloria musealis 2017

Nejlepší muzea soutěže Gloria musealis 2017Padesát jedna muzeí a galerií, osmdesát jedna projektů a tři hlavní kategorie, vesměs s přívlastkem muzejní: výstava roku, publikace roku a počin roku, se sešly na startovní čáře jubilejního XV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musealis. Oceněné výstavy už sice dávno skončily, ale vítězná muzea můžete zahrnout do svých tipů pro letošní dovolenou.

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad Bezděz

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad BezdězVe stínu Májové noci, aneb Noc hradních kaplí nabídne o víkendu noční prohlídku hradu Bezděz s nasvícením gotické kaple svíčkami a také noční rozhledy z Velké věže hradu. Připraven je kulturní program.

Užijte si pohádkový výlet za permoníky do Hornického muzea v Příbrami

Užijte si pohádkový výlet za permoníky do Hornického muzea v PříbramiVýlet do podzemí vždy slibuje nečekané zážitky a spousty překvapení, zvlášť když je spojený s projížďkou pravým důlním vláčkem a cestou navíc můžete potkat permoníky. Právě na takové pohádkové putování do Hornického muzea v Příbrami vás zve portál Kudy z nudy.

V Techmanii si užijte remasterovaný černobílý film Krakatit

V Techmanii si užijte remasterovaný černobílý film KrakatitVíte, co má společného výbuch největší muničky v Rakousku-Uhersku s varhanami a Čapkovým románem „Krakatit“? Plzeňské science centrum Techmania! V nadcházejícím týdnu se tu totiž budou konat hned dvě zajímavé akce věnované právě těmto tématům. Ve čtvrtek 25. května uplyne sto let od exploze muniční továrny v Bolevci.

Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Nenechte si ujít Jízdu králů ve VlčnověFascinují vás folklórní slavnosti? Tradiční Jízda králů se bude konat ve Vlčnově od pátku 26. května do neděle 28. května 2017. Jedná se o obřadní objížďku na koních s postavou krále oblečeného v ženském obřadním kroji. Doprovází ho družina chlapců na ozdobených koních a dvě pážata s tasenými šavlemi. Průvod objížděl celou vesnici.

Na zámek Zákupy zavítá Ferdinand Dobrotivý s chotí císařovnou Marií Annou Karolínou Savojskou

Na zámek Zákupy zavítá Ferdinand Dobrotivý s chotí císařovnou Marií Annou Karolínou SavojskouDalší ročník historických slavností pořádaných na zákupském zámku, na který letos zavítá císař Ferdinand Dobrotivý s chotí císařovnou Marií Annou Karolínou Savojskou. OPro příchozí v historickém kostýmu na prohlídku zámku snížené vstupné.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.