Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Průvodci slaví svátek: užijte si procházky a komentované prohlídky zajímavých míst

Průvodci slaví svátek: užijte si  procházky a komentované prohlídky zajímavých místO víkendu 23. až 24. února můžete společně s průvodci oslavit jejich svátek – Mezinárodní den průvodců. Podobně jako v jiných letech i tentokrát nachystala Asociace průvodců České republiky řadu akcí, na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kam a kdy se na ně můžete vypravit.

Lipno zamrzá, otevření bruslařské dráhy se blíží

Lipno zamrzá, otevření bruslařské dráhy se blížíMrazivé počasí posledních týdnů dovolilo přehradě Lipno pozvolna zamrznout. Bruslaři se již nemohou dočkat, až se otevře oblíbená ledová dráha, avšak do potřebných bezpečných 18 centimetrů má led na mnoha místech ještě daleko. O tom, zda tam už o víkendu otevřou bruslařskou dráhu, rozhodne počasí v následujících dnech.

Kutnohorská galerie GASK zahájí v sobotu další sezónu

Kutnohorská galerie GASK zahájí v sobotu další sezónuGASK - Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře na více než třech tisících metrech čtverečních poskytuje v Čechách ojedinělý přátelský galerijní prostor, inspirovaný konceptem nejznámějších světových galerií. Zaměřuje se především na výtvarné umění 20. a 21. století. V letošním roce zahajuje novou sezónu 2018 v sobotu 24. února a v tento den bude přístupná zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

Legendy žďárského kláštera ožijí, návštěvníci se setkají i se stavitelem Santinim

Legendy žďárského kláštera ožijí, návštěvníci se setkají i se stavitelem SantinimEliška, žena zakladatele žďárského kláštera, opat Václav Vejmluva i mnich Jindřich Řezbář provedou návštěvníky zážitkových prohlídek bývalým klášterem, dnešním zámkem, ve Žďáru nad Sázavou. Kostýmované prohlídky kombinované s divadlem se budou konat 23. a 24. února 2018.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi některou ze zimních akcí a vypravte se na zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

10 nejlepších českých penzionů dle ankety Penzion roku

10 nejlepších českých penzionů dle ankety Penzion rokuVítězem již 8. ročníku ankety 4camping.cz s názvem Penzion roku 2017 se stal penzion Uko v Bedřichově. Anketa Penzion roku je prestižní a rozsahem největší tuzemská akce zaměřená na hodnocení kvality služeb v cestovním ruchu. Češi jsou při výběru konkrétního penzionu stále náročnější. Nestačí jim pouze v penzionu přespat, ale dávají přednost zařízením s příjemnou atmosférou, dobrou gastronomií, službami a samozřejmě s čistými pokoji. Celkem mohlo být hodnoceno 6 825 penzionů registrovaných na stránkách Dopenzionu.cz, kde o letošních žebříčcích rozhodlo 9 842 hlasujících, kteří zaslali 10 973 platných hlasů.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 24. a 25. února 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Květná zahrada v Kroměříži nabídne po celý měsíc výstavu kamélií

Květná zahrada v Kroměříži nabídne po celý měsíc výstavu kaméliíVelký skleník v Květné zahradě v Kroměříži budou od pátku 23. února 2018 krášlit půvabné kvetoucí kamélie. Prostory skleníku vyplní vzrostlé keře a stromy těchto původně cizokrajných rostlin. Vernisáž výstavy „Kamélie dell´arte“ se koná ve čtvrtek 22. února 2018 v 15.30 hodin. Tento již sedmý ročník výstavy bude svou stylizací výjimečný, protože celá expozice i doprovodný program je zasazen do prostředí Commedie dell´arte. Výstava potrvá až do 25. března 2018.

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí PrahyO vodní ráje, v nichž si po celý rok můžete užívat sport, zábavu i relaxaci, není v regionu Střední Čechy nouze. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu! Za vodními radovánkami můžete vyrazit do Čestlic, Kladna, Kolína, Berouna, Příbrami a dalších měst. Stačí si jen vybrat.

Broumovský klášter láká na mimořádné prohlídky i Vamberecké mumie

Broumovský klášter láká na mimořádné prohlídky i Vamberecké mumieKlášter v Broumově se k zimnímu spánku letos rozhodně neuložil, a to mimo jiné i díky obrovskému zájmu o netradiční prohlídky, v rámci kterých máte příležitost navštívit dvoupatrové podzemí i rozsáhlé půdní prostory. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná! V únoru se speciální prohlídka koná v sobotu 24. 2. 2018.

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!Jednou z největších sportovní akcí letošní zimy pro veřejnost bude v pátek 23. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. Pořádá jej Ski areál Monínec a přihlásit se do něj může opravdu kdokoliv. Vítěz a vítězka získá nejnovější prototyp lyží Sporten, edice Ondřej Bank. Právě Ondřej Bank je totiž tvůrcem a testérem těchto nových závodních lyží. V ceně startovného je navíc jeden celodenní skipas do skiareálu Monínec, který můžete využít třeba následující den.

V Oslavanech ochutnáte v sobotu regionální speciality

V Oslavanech ochutnáte v sobotu regionální specialityV Oslavanech na Valentýna otestujete piva z regionálních pivovarů či valentýnský červený speciál. Vypravte se za oslavami tekutého chleba!

30 tipů na víkend z celého Česka

30 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na akce od pátku 23. 2. 2018 do neděle 25. 2. 2018. Užijte si výlety za zimní romantikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zimní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Vinaři se koncem týdne utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Vinaři se koncem týdne utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinnéUž v pátek 23. února se v Dolních Dunajovicích uskuteční již 14. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.

Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Žďáru nad Sázavou

Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Žďáru nad SázavouZnáte rychlost své reakce? Umíte provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla nebo měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo? Všechny tyto aktivity si můžete vyzkoušet na interaktivní výstavě Hry a klamy ve Žďáru nad Sázavou. Zhruba šedesát interaktivních exponátů mohou návštěvníci vyzkoušet od 23. února do 31. března.

V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdce

V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdceŘíká se, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Zato když v Praze začne Matějská pouť, je to jasný signál, že zima je z hlavního města definitivně pryč a jaro má brány dokořán. Nejznámější a nejnavštěvovanější pouť v Česku letos začíná v sobotu 24. února!

Hrnek od Putina, lev a Valdštejn: pět zajímavostí o pražském Senátu

Hrnek od Putina, lev a Valdštejn: pět zajímavostí o pražském SenátuDvacet šest domů, šest zahrad a dvě cihelny musely zmizet z Malé Strany, aby si na jejich místě v letech 1624–1630 mohl Albrecht z Valdštejna nechat postavit své nové sídlo. Dnes ve Valdštejnském paláci sídlí Senát Parlamentu České republiky; kromě dnů otevřených dveří zve na zajímavou výstavu i v zimě.

20 tipů kam jít na kvalitní jídlo do skvělé (chcete-li luxusní) restaurace

20 tipů kam jít na kvalitní jídlo do skvělé (chcete-li luxusní) restauraceNechte se okouzlit jedinečnou gastronomií a neopakovatelnými interiéry, které ještě více umocní romantickou atmosféru. Naše tipy jsou ideálním místem pro uspořádání hostin, večírků a různých dalších společenských akcí. Hledáte kvalitní restauraci a skvělý gurmánský zážitek? Nehledejte, vyberte si podle chuti!

Navštivte i v zimě Sýpku v Rokytnici v Orlických horách s novou expozicí historických staveb

Navštivte i v zimě Sýpku v Rokytnici v Orlických horách s novou expozicí historických stavebMuzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách vzniklo v objektu bývalé sýpky z první poloviny 19. století. Moderní a interaktivní expozice přibližuje přírodu a zaniklá i živá řemesla Orlických hor. V muzeu se můžete zaposlouchat do dvou desítek zvuků přírody, brodit se potokem, vidět zblízka čápa černého i řešit kvízy. V únoru 2018 se zde navíc podařilo dokončit kompletní expozici historických staveb Orlických hor.

20 tipů na nejlepší sjezdové lyžování

20 tipů na nejlepší sjezdové lyžováníNa horách je většina lyžařských středisek otevřena a dobře zasněžena převážně technickým sněhem. Od příštího týdne by mělo opět začít sněžit a tak se snad dočkáme i pořádné nadílky přírodního sněhu. Nejvíce sněhu aktuálně hlásí Praděd (185 cm), Ostružná (140 cm), Klínovec (130 cm), Říčky v Orlických horách a Kouty nad Desnou (120 cm), a na metrové sněhové pokrývce si zalyžujete například na Černé hoře a v Peci, na Tanvaldském Špičáku, v Rokytnici nad Jizerou i na Kvildě a Zadově. Využijte našich dnešních dvacet tipů na lyžařské areály, sbalte si věci a vyrazte na hory!

Masopustní veselí vrcholí, užijte si poslední letošní masopusty!

Masopustní veselí vrcholí, užijte si poslední letošní masopusty!Konec masopustu se nezadržitelně blíží, a proto nepromeškejte poslední letošní masopustní průvody a akce plné veselí a hodování. Portál Kudy z nudy vám přináší přehled posledních maškarních obchůzek, které se o víkendu budou konat po celé zemi a ponoří vás do reje tance, zpěvu a dobrého jídla.

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?Zdá se, že v únoru konečně dorazila ta pravá zima, a to i do níže položených oblastí ve Středních čechách. Lyžařské areály jsou vysněženy v současné době na 60 až 90 cm sněhu, takže lyžaři z Prahy a okolí se mohou věnovat zimním radovánkám na sněhu. Sjezdaři si nejlépe zalyžují na Monínci u Sedlce-Prčice a v Chotouni u Prahy. Otevřeny jsou i vleky v Mnichovicích a na Konopišti. Pro nadšené běžkaře je otevřený malý okruh na Vypichu a pokud připadne dostatek sněhu, bude možné vyrazit i na brdské Hřebeny.

Spilka, šnyt a červeňák aneb šest největších zimních a jarních pivních akcí

Spilka, šnyt a červeňák aneb šest největších zimních a jarních pivních akcíUž se vám stýská po báječných letních pivních slavnostech s muzikou, zábavou, soutěžemi a hlavně se spoustou piva? Ani v zimě nepřijdete zkrátka, na zimu a jaro se chystá řada pivních akcí a přehlídek. Čekání můžete vyplnit také nejrůznějšími hříčkami a kvízy.

Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v zimě

Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v ziměPokud vás nakrátko omrzelo lyžování či jiné zimní radovánky při pobytu v Harrachově, podívejte se do podzemí. Zdejší muzeum hornictví je až do 14. března 2018 otevřeno v zimním provozu každé úterý a středu, prohlídky se konají v 11:00, 12:30, 14:00 a 15:00 hodin.

Šest výstav modelů kolejišť a osm stálých modelových expozic

Šest výstav modelů kolejišť a osm stálých modelových expozicKdo z vás se rád nepodívá na modelová miniaturní kolejiště? Zahradní železnice sice mají přes zimu zavřeno, ale několik modelářských klubů v únoru a březnu pořádá pravidelné výstavy. Navíc vám nabídneme místa, kde jsou železniční modely k vidění celý rok. Vydejte se na výlet, který potěší malé i velké!

Barevné ledopády zdobí přírodní rezervaci Pulčín-Hradisko

Barevné ledopády zdobí přírodní rezervaci Pulčín-HradiskoLedopády poblíž Pulčína, místní části Francovy Lhoty na Valašsku, jsou proslulé svou barevností. Letos se díky absenci mrazivých teplot dlouho nemohly vytvořit, avšak když se teploty ocitly v minulých dnech pod bodem mrazu, přeci jen se několik menších ledopádů objevilo. Nejsou sice tak mohutné, jako v předchozích letech, avšak pokud bude mráz ještě nějakou dobu trvat, porostou i ledopády. Jejich zbarvení do okrově-oranžovo-hnědých tónů způsobuje mikroskopická řása žijící v ledu. Ledopády leží mimo stabilně označené trasy, avšak obec Francova Lhota k nim obvykle značí speciální trasu.

Noční stopa Valachy se pojede ve Velkých Karlovicích již tuto sobotu

Noční stopa Valachy se pojede ve Velkých Karlovicích již tuto sobotuVelké Karlovice budou v sobotu 17. února hostit Noční stopu Valachy, úvodní závod seriálu Valachy tour 2018, pořádaného místním Resortem Valachy. Kvůli pozvolnému začátku zimy dlouho nebylo jisté, jestli se akce uskuteční v obvyklém rozsahu, nebo bude přesunuta na jiné místo. Díky sněhové nadílce a ochlazení se ale přece jen uskuteční u hotelu Galik, tak jako každý rok.

Mezinárodní den průvodců ukáže brněnskou gotiku, baroko i Brno za první republiky

Mezinárodní den průvodců ukáže brněnskou gotiku, baroko i Brno za první republikyPoznejte architekturu, kostely i osobnosti Brna! Brno je městem, které pro cestovatele, ale i své obyvatele, vydává zajímavé tištěné průvodce. Poznat však profesi průvodců a užít si s nimi osobní setkání můžete v sobotu 17. a v neděli 18. února. TIC Brno pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 15. ročník Mezinárodního dne průvodců.

Nudíte se? Zkuste vyrazit i s dětmi do plzeňské Techmanie!

Nudíte se? Zkuste vyrazit i s dětmi do plzeňské Techmanie! V plzeňské Techmanii se určitě nebudete nudit. Techmania nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Na polovinu února je zde plánováno otevření nové interaktivní expozice Pod hladinou, kde každý může vidět a experimentovat s tím, jaké síly na moři působí. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Dvanáct závodů, při kterých se v zimě proběhnete na běžkách i po svých

Dvanáct závodů, při kterých se v zimě proběhnete na běžkách i po svýchJe namístě poznamenat, že po svých určitě a na běžkách snad, protože letošní zima je vůči běžeckému lyžování dosti proměnlivá. Aktuální mrazivé počasí však přináší lyžařům velkou naději. Portál Kudy z nudy však raději nabízí na další zimní víkendy obě varianty: běhy na horách a na sněhu, ale i běhy, kde naopak organizátoři o sníh příliš nestojí.

Poznejte pražské letiště zblízka během speciální exkurze

Poznejte pražské letiště zblízka během speciální exkurzeLetiště Praha připravilo na jarní prázdniny speciální exkurze, které probíhají každý den až do 19. března. V rámci prohlídek se dostanete do míst, kam se cestující běžně nedostanou, poznáte pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí, uvidíte provoz na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem, dostanete se do těsné blízkosti letadel a poznáte nejmodernější stanici Hasičské záchranné služby v České republice.

Navštivte výukové centrum v ostravské zoo!

Navštivte výukové centrum v ostravské zoo!Chystáte-li se o jarních prázdninách navštívit ostravskou zoologickou zahradu, můžete během prohlídky zavítat také do výukového centra, které v tyto dny (až do 18. 3. 2018) mimořádně otevřeno pro veřejnost. S prodlužujícím se dnem se postupně prodlužuje i otvírací doba ostravské zoologické zahrady. Od února je totiž otevřena o hodinu déle, tj. od 9 do 17 hodin.

Jarní prázdniny a zima v Jeseníkách a Rychlebských horách: lesní bar, lyžování a rozhledna obrů

Jarní prázdniny a zima v Jeseníkách a Rychlebských horách: lesní bar, lyžování a rozhledna obrů Chystáte se na jarní prázdniny nebo zimní dovolenou do severní části Jeseníků? Také tady objevíte kromě sjezdovek a upravených běžeckých tras spousty zajímavých míst a akcí, které váš pobyt zpestří. A navíc si prohlédnete úžasnou novou výhlednu a můžete navštívit místo, které se loni stalo absolutním vítězem Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Národní technické muzeum dnes jen za 50 Kč

Národní technické muzeum dnes jen za 50 KčNárodní technické muzeum dnes slaví 7. výročí od svého slavnostního znovuotevření! V otevírací době můžete navštívit všechny výstavy a stálé expozice v budově na Letné za snížené vstupné 50 Kč (snížené vstupné se nevztahuje na prohlídku Rudného a uhelného dolu).

V Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze si prohlédnete dobové domečky pro panenky

V Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze si prohlédnete dobové domečky pro panenkyLondýnské Victoria and Albert Museum zapůjčilo Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze unikátní dobové domečky pro panenky, které dokumentují vývoj architektury a designu. Výstava, na které si zblízka prohlédnete domečky pro panenky od 17. století po současnost, se v pražském muzeu otevře 16. února a bude zde k vidění až do 17. června 2018.

Pevnost poznání v Olomouci prosytí o víkendu láska vědecká

Pevnost poznání v Olomouci prosytí o víkendu láska vědeckáRůzné podoby lásky z vědeckého hlediska představí o víkendu 17. a 18. února olomoucká Pevnost poznání. U příležitosti svátku svatého Valentýna přichystalo interaktivní muzeum speciální program, kde budou návštěvníci odhalovat tajemství mytologie, skládat hlavolamy srdce, procházet zamilovanou mapou, zkoušet nápoje lásky či poznávat mocná přírodní afrodiziaka.

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si nově prohlédnete z vnitřních balkonů

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si nově prohlédnete z vnitřních balkonůHlavní novinkou v kutnohorské katedrále svaté Barbory je letos celoroční zpřístupnění vnitřních balkonů, takzvaných empor, které byly v předchozích letech přístupné pouze část roku. Se vstupenkou tak lze nyní navštívit nejen přízemí a kapli Božího těla vedle chrámu, ale také vnitřní balkony, z nichž si můžete prohlédnout chrám z ptačí perspektivy.

Vinaři lákají na degustaci vín, koná se už desátý ročník Tour de Sklep v Popicích

Vinaři lákají na degustaci vín, koná se už desátý ročník Tour de Sklep v PopicíchV sobotu 17. února se odehraje setkání vinařů a milovníků vína v Popicích. Už podesáté se totiž koná akce Tour de sklep. Na návštěvníky čekají ochutnávky a degustace v místních sklípcích. Letošní ročník nabídne řadu vzorků vín od malých i velkých místních vinařů.

Ponořte se pod hladinu jedenácti vodních světů a akvárií

Ponořte se pod hladinu jedenácti vodních světů a akváriíMilujete rejnoky, žraloky, štiky, jesetery, sasanky, krevety, hvězdice, kraby a další vodní živočichy? Pak vás na portálu Kudy z nudy zveme na velkolepou plavbu podvodními světy a mořskými i sladkovodními akvárii, při níž odhalíte tajemství života pod hladinou.

Oslavte svátek zamilovaných v Aquapalace Praha

Oslavte svátek zamilovaných v Aquapalace PrahaSvátek zamilovaných se blíží, a vy stále přemýšlíte, jak oslavit tento výjimečný den se svým partnerem, aby vám zůstaly krásné vzpomínky na celý rok? Není přece nic krásnějšího než společně strávený čas, kdy darujete veškerou pozornost pouze svému protějšku. Obdarujte svou lásku některým z wellness balíčků v Aquapalace Praha a přijďte společně odpočívat a načerpat síly.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.