Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Mezinárodní setkání parních lokomotiv o víkendu připravují v Lužné

Mezinárodní setkání parních lokomotiv o víkendu připravují v LužnéO víkendu 24. a 25. června se koná akce pro milovníky páry v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Jak se tam dopravit? Stylově – parním vlakem, který jede z Hlavního nádraží v Praze a Plzni. Svezte se zvláštním vlakem na jedinečné setkání s železniční historií!

Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu

Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu Memorial Air Show, patří k průkopníkům takových podniků na území naší republiky, se uskuteční na letišti v Roudnici nad Labem o víkendu 24. a 25. června. Tato akce si mimo jiné připisuje některá prvenství v konkurenci jiných leteckých dnů. Jako jedinou takovou akci navštěvuje pravidelně například hlava státu a to již od roku 1991, kdy tradice show vznikla. Roudnické nebe jako první přivítalo v novodobých dějinách legendární letoun Spitfire, který je již stálicí českého nebe. A takových nej má roudnické letiště řadu.

Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u Nechanic

Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u NechanicV sobotu 24. června budou na státním zámku Hrádek u Nechanic vítat léto prostřednictvím speciálních nočních prohlídek. Návštěvníci se mohou těšit na Svatojánskou noc - večerní a noční prohlídku zámku a také budou moci vystoupat na Hodinovou věž.

I do Krkonoš přichází léto: Mapa republiky již téměř roztála

I do Krkonoš přichází léto: Mapa republiky již téměř roztálaI v Krkonoších už brzy skončí zima. Alespoň podle místních obyvatel, kteří tvrdí, že dokud neroztaje sněhové pole zvané Mapa republiky, zima ještě neřekla poslední slovo. Právě minulé teplé dny značně zmenšily zbytky sněhu, který zůstával na svahu Studniční hory. V letošním roce zde odborníci ze Správy KRNAP naměřili pouhých 9,5 metru sněhové vrstvy (28. března 2017) oproti běžné výšce přes 13 metrů. Maximální mocnost naměřili v zimní sezoně 1999/2000, kdy zde bylo 15,7 metru. Při letos zřejmě posledním měření, ve středu 21. června 2017, odborníci naměřili 6 m vysokou vrstvu. Správa NP Krkonoše odhaduje, že tyto zbytky sněhu roztají do poloviny července.

Prachatice ožívají Slavnostmi Zlaté solné stezky

Prachatice ožívají Slavnostmi Zlaté solné stezkyTradiční renesanční městské slavnosti připomínají význam středověké obchodní stezky pro město Prachatice. Centrum města se poslední červnový víkend 23. a 24. 6. 2017 stane historickým tržištěm a ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů i kejklířů a vystoupeními zahraničních souborů z partnerských měst. Velkolepé historické slavnosti, laděné v renesančním stylu, vás o víkendu zkrátka na dva dny přenesou do atmosféry minulých staletí.

Za českou královnou Johankou do Rožmitálu pod Třemšínem

Za českou královnou Johankou do Rožmitálu pod TřemšínemDo Rožmitálu pod Třemšínem se v sobotu 24. června opět po roce vrací královna Johanka – oficiálně tedy Johana z Rožmitálu, druhá manželka krále Jiřího z Poděbrad. Na Den s královnou, pořádaný každoročně koncem června na její počest, vás zve portál Kudy z nudy.

Na hradě Kunětická hora mají v neděli sraz sokolníci

Na hradě Kunětická hora mají v neděli sraz sokolníciBlížící se víkend bude pro milovníky hradů a zámků opravdu lahůdkový. V neděli 25. června bude od 9:30 do 17 hod na nádvoří hradu Kunětická hora probíhat sokolnický den. Už tradiční celodenní výstavu dravých ptáků doplní v 11, 14 a 16 hodin také ukázky jejich výcviku, přeletů a lovení cvičných atrap.

Kouzelná svatojánská noc přichází

Kouzelná svatojánská noc přicházíSvatojánská noc je vlastně takovým pokračováním oslav Letního slunovratu, kdy se vítá léto a teplé, úrodné období, zkrátila se noc a prodloužil den. Magická a kouzelná noc je opředená řadou pověstí a tradic, které sahají daleko do starověku. Po celé generace se v noci z 23. června na 24. června chodilo na sběr bylinek do léčivých nebo kouzelných lektvarů. Všichni toužili nalézt alespoň jednou pověstný kouzelný květ kapradí.

20 tipů na skvělé koupání v lomu

20 tipů na skvělé koupání v lomuVoda má přímo ideální teplotu a v zatopených lomech je opravdu čistá. I dnešní den má přinést teploty okolo 30°C a vodním radovánkám proto tedy nic nebrání. Stačí si jen vybrat mezi našimi tipy a hurá do vody!

Slavnosti Kaše ožijí opět ve středověkém duchu v Horažďovicích

Slavnosti Kaše ožijí opět ve středověkém duchu v HoražďovicíchPoslední červnový víkend, letos 24. 6. 2017, se v Horažďovicích konají slavnosti Kaše. Proč zrovna Kaše? Protože dne 4. 7. 1307 zemřel při obléhání Horažďovic Rudolf Habsburský přezdívaný pro svou střídmost v jídle, v tehdejších dobách u panovníků opravdu nezvyklou, "král Kaše", vévoda rakouský v letech 1298 – 1306 a český král v letech 1306 – 1307.

Vydejte se dětmi do Plzně, v létě si tu užijete za zvýhodněné vstupné

Vydejte se dětmi  do Plzně,  v létě si tu užijete za zvýhodněné vstupnéZoologická zahrada, DinoPark, Muzeum loutek, science centrum Techmania, historické podzemí, Muzeum strašidel a celá řada atrakcí pro děti. Plzeň vždycky byla, je a bude městem piva, nicméně pokud se sem vydáte na výlet s dětmi, nudit se rozhodně nebudete a zabavíte se za každého počasí. Od července do září můžete navíc při výletu do Plzně využít zvýhodněnou Velkou rodinnou turistickou vstupenku za 999 korun, na kterou si užijete až čtyři TOP turistické atrakce města Plzeň.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na červnový víkend: 24. 6. a 25. 6. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným víkendem? Udělejte si s dětmi čas na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se křest mláďat do zoo, na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlaky

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlakyPrázdniny jsou za dveřmi a léto přeje cestám s parními vlaky, protože obří nablýskané lokomotivy s vysokými komíny, funící mračna páry, milujeme všichni, dospělí i děti. Na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kde se svezete parními vlaky a vláčky nejenom začátkem léta, ale i během letních prázdnin.

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na červnový víkend

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na červnový víkendTipy na akce od pátku 23. června do neděle 25. června 2017. Užijte si výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Zamilovaná červená: který červený zámek je nejkrásnější?

Zamilovaná červená: který červený zámek je nejkrásnější?Nejznámější červený zámek je bezesporu Červená Lhota, ale kromě ní existuje spousta dalších zámků, hrádků a zámečků s červenými fasádami. Některé ji mají už řadu let, jiné se přebarvily až v poslední době. Který z nich se vám líbí nejvíc?

Královské stříbření opět oživí Kutnou Horu

Královské stříbření opět oživí Kutnou HoruV Kutné Hoře letos již po 26. otevře bránu času slavnost Královské stříbření. Připomene opět staré hornické tradice i dobu vrcholu své slávy a prosperity. Celé okolí chrámu sv. Barbory, gotické uličky i královské sídlo v mincovně ve Vlašském dvoře opět ožije fiktivním příběhem příjezdu a vzácné přítomnosti českého a římského krále Václava IV. Bohatí a hrdí horníci jej vítají, otevírá se jarmark a řemeslný trh, do města se sjíždí rytířstvo, dychtivé zúčastnit se turnajových klání i magických dvorských slavností a hodování. Gotická hudba láká k tanci a veselí, neboť každodenní pracovní rytmus v dolech i mincovně se zastavil. Slavná historie stříbrného města vychází do ulic.

Oslavte Svatojánskou noc na Grabštejně

Oslavte Svatojánskou noc na GrabštejněOslavte s námi nejdelší den v roce (a nejkratší noc) na Grabštejně! Čeká vás prohlídka hradu, v jehož interiérech se setkáte s kostýmovanými renesančními postavami.

Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné!

Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné! Další ročník Rybářských slavností se chystá na sobotu 24. června v Blatné. Pro návštěvníky slavností je připraven bohatý program, jehož součástí bude jarmark, soutěže, prodej rybích pokrmů a nabídka okrasných ryb. Samozřejmostí bude i doprovodný program pro děti v zámeckém parku.

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad KněžnouAž do úterý 4. července 2017 se v Rychnově nad Kněžnou koná již 24. ročník akce s mázvem Poláčkovo léto. Jedná se o divadelní festival v netradičních prostorách města, pořádaný na počest rychnovského rodáka, spisovatele, novináře a humoristy Karla Poláčka.

Na letní festivaly za skvělou muzikou a pohodovou atmosférou!

Na letní festivaly za skvělou muzikou a pohodovou atmosférou!Mnozí milovníci hudby by si jen velmi těžko dovedli představit léto bez kvalitních festivalů. Letní sezóna bývá doslova protkána festivaly nejrůznějších žánrů – od poprocku po hip hop. Neodolatelná atmosféra, koncerty a další akce pod širým nebem každý rok přilákají desetitisíce lidí a každoročně se také nabídka rozšiřuje. Stačí si jen vybrat hudební styl, sbalit spacák, patřičnou náladu a vyrazit s kamarády za neopakovatelnými hudebními zážitky.

Zábavné, pohádkové i dobrodružné tipy na prodloužený červencový víkend

Zábavné, pohádkové i dobrodružné tipy na prodloužený červencový víkendNaplánujte si zajímavý program na prodloužený víkend na začátku prázdnin! Na portálu Kudy z nudy vám nabídneme čerstvě otevřené novinky, pár zajímavých akcí i několik osvědčených míst, kde se právě začátkem července něco děje. Vy i děti se pobavíte, dozvíte leccos zajímavého a možná ochutnáte něco dobrého!

Za permoníky, strašidly anebo s párou: letní výlety vlaky a vláčky

Za permoníky, strašidly anebo s párou: letní výlety vlaky a vláčky Výlet vlakem si samozřejmě můžete naplánovat kdykoliv a kdekoliv, ale zvláštní šťávu vašim plánům dodají zajímavé tratě, parní vlaky a akce, které se často neopakují. Co byste řekli například na oslavy narozenin Zubačky, jízdám s důlními vláčky nebo na výletu Ponorkou za permoníky?

Obnovený zámek Svijany láká na zámecké slavnosti již tuto sobotu

Obnovený zámek Svijany láká na zámecké slavnosti již tuto sobotu Zámek Svijany přivítá 24. června hosty na Zámecké slavnosti při příležitosti prvního výročí otevření zámku veřejnosti po rozsáhlé rekonstrukci. Zámek Svijany byl až do nedávna v havarijním stavu. Před čtyřmi lety jej Pivovar Svijany odkoupil a rozhodl se z něj vytvořit atraktivní centrum kulturního dění a jeden z nejpřitažlivějších výletních cílů v celém Pojizeří.

Lilie, růže, denivky a svatojánské kvítí: tipy na výstavy květin a bylinek

Lilie, růže, denivky a svatojánské kvítí: tipy na výstavy květin a bylinekZačíná léto a interiéry řady hradů, zámků a dokonce i klášterů zaplavují květiny. Aby ne, jarní výstavy kamélií jsou už dávno za námi a na podzimní výstavy jiřinek si počkáme ještě pořádně dlouho. Pojďte se tedy společně s portálem Kudy z nudy podívat, jak to na zámcích sluší růžím, liliím a svatojánskému kvítí.

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dnyUž se těšíte na prázdniny, dovolenou a sladké dny nicnedělání? Na portálu Kudy z nudy máme vždy zásobu skvělých tipů pro slunečné počasí i pro dny, kdy se slunce schová za mraky. Řady inspirativních nápadů a míst, kde můžete s dětmi oslavit konec školního roku a kde se skvěle zabaví celá rodina, najdete i na následujících řádcích.

Přijela pouť aneb ať žijí kolotoče, zábava a dobré jídlo!

Přijela pouť aneb ať žijí kolotoče, zábava a dobré jídlo!Pouť vůbec nemusí být spojená jen s návštěvou poutního místa, pokorou a vírou. Řadu lidí zajímá spíše světské pozlátko, od jarmarků a stánků s ukázkami řemesel až po houpačky, střelnice, kolotoče a další atrakce. Jaké poutě vám vyplní čas mezi červnovými Svatojánskými slavnosti a Anenskými poutěmi koncem července?

15 tipů na skvělé koupání v přírodě

15 tipů na skvělé koupání v příroděPlánujete vyrazit k vodě? Dnešní den slibuje velmi slušné počasí, slunečno a podle předpovědi by teplota příštích dnů dosáhnout těsně pod 30°C, bouřky nás snad minou. Máme pro vás tipy na přírodní koupání s travnato-písčitými plážemi, s dobrým přístupem do vody a skvělou atmosférou. Kromě koupání můžete využít také půjčovny loděk, míčové hry (hřiště na volejbal) a další vodní radovánky.

Nepomuk, Zelená Hora, slavný rukopis a letní akce

Nepomuk, Zelená Hora, slavný rukopis a letní akceZámek Zelená Hora u Nepomuku, jeho majitelé i příběhy se několikrát výrazně zapsaly do českých dějin. Tady vznikla Jednota Zelenohorská, odehrává se tu román Černí baroni a letos je to právě 200 let od okamžiku, kdy panský úředník Josef Kovář nalezl v jedné ze skříní na Zelené Hoře dva zaprášené pergamenové dvojlisty, dnes známé jako Rukopis zelenohorský.

Sedmnáct kouzelných tipů na Svatojánské slavnosti

Sedmnáct kouzelných tipů na Svatojánské slavnostiBlíží se Svatojánská noc a spolu s ní ideální čas nejenom na čarování s devaterem kvítí, sbírání léčivých bylinek a hledání zázračných skal a ukrytých pokladů, ale hlavně na oslavy. Letos máme mimořádné štěstí, protože Svatojánská noc, tedy noc před dnem sv. Jana Křtitele, se odehraje z pátku 23. na sobotu 24. června. Volné dny slibují nečekané zážitky – a my víme, kde se co děje a kam se můžete vypravit!

Bělské balónové hemžení odstartuje ve čtvrtek

Bělské balónové hemžení odstartuje ve čtvrtekBělá pod Bezdězem, její okolí, červen a horkovzdušné balóny - to vše patří neodmyslitelně k sobě a to také shrnuje již čtrnáctý ročník Bělského balónového hemžení. Hlavní program se odehraje od pátku 23. do soboty 24. června 2017. Na dvě desítky horkovzdušných balónů mají v plánu několik letů a jednu večerní show.

Během letošních slunovratových oslav v osadě Křivolík poznáte, v čem tkvěla síla barbarů

Během letošních slunovratových oslav v osadě Křivolík poznáte, v čem tkvěla síla barbarůV Pravěké osadě Křivolík u České Třebové si v sobotu 24. června 2017 přijdou na své všichni obdivovatelé pravěkého a starověkého světa! Tradiční slunovratový Festival živého pravěku tentokrát nese podtitul „Síla barbarů“ a připomene první písemnou zmínku o našem území, kdy se keltští Bójové střetli s kmeny přicházejícími ze severu a tzv. Boiohaemum získalo poprvé své místo na starých mapách.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě slaví půltisíciletí

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě slaví půltisíciletíNovou poštovní známku, speciální logo, dobový průvod, sokolníky, kejklíře, šermíře a rytíře, písně renesančních krčem a dokonce rybářskou loď, to všechno můžete slyšet a vidět na oslavách pěti set let od položení základního kamene slavného kostela v Mostě. Přijeďte se sem podívat v sobotu 24. června!

Navštivte Francouzské velvyslanectví v rámci Týdne Francie

Navštivte Francouzské velvyslanectví v rámci Týdne FrancieBuquoyský palác se otevře veřejnosti v rámci Týden France v neděli 25. června. Je to jedinečná příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. Při vstupu bude k dispozici malý průvodce. Francouzský trh, který se bude konat v zahradě paláce od 11.00 do 20.00, nabídne hudební produkci, zábavu pro děti a několik stánků.

Slavnosti pivovaru Ostravar nabídnou pestrý program

Slavnosti pivovaru Ostravar nabídnou pestrý programNa scénu se opět vrací Slavnosti pivovaru Ostravar, které se budou konat 23. a 24. června v Ostravě. Letos pořadatelé opět lákají na dva dny plné toho nejčerstvějšího piva z ležáckého sklepa, nadupanou hudbu a zábavu! Jako bonus můžete vyrazit na exkurze pivovarem, kterými vás provedou naši pivovarští. Slavnosti tak letos budou nejen festivalem výtečného piva, ale také dobré a pestré muziky. V ceně vstupného bude již tradičně půllitr čepovaného piva Ostravar pro všechny starší 18 let.

Ochlaďte se v podzemí!

Ochlaďte se v podzemí!Jsou místa, kde se můžete ochladit, ať je venku jakékoliv horko. Patří k nim nejrůznější podzemní prostory, kterých se v České republice nalézá opravdu velké množství. Jejich výhodou je relativně stálá teplota, která se pohybuje cca od 8 do 14°C a tak se v parném létě mohou stát chladným útočištěm a zároveň místem nevšedního zážitku. K návštěvě lákají nejen jeskyně, ale také uměle vytesané podzemní labyrinty českých a moravských měst, důlní štoly a další technické památky, vinařské sklepní prostory či krypty kostelů a klášterů - místa posledního odpočinku mnichů i významných osobností.

Už jste se koupali v přírodním biotopu?

Už jste se koupali v přírodním biotopu?Tropické dny stále přejí koupání a počasí láká k příjemnému osvěžení ve vodě. Užijte si tedy přírodní koupání bez chloru a chemie! Přírodní koupací biotop má daný poměr regenerační zóny tzv. čisté vodní plochy, a mělké vody, jež je osázena bahenními a vodními rostlinami. Tento "bazén" tvoří část pro plavce a regenerační zóny - laguny s rostlinami propojenými v cirkulačním systému. V biologické části probíhá čištění vody (filtrace) bez přidání chemických přípravků.

Areál československého opevnení v Šatově se otevře veřejnosti

Areál československého opevnení v Šatově se otevře veřejnostiAreál československého opevnění v Šatově ožije v sobotu 24. června 2017 vojáky v uniformách, zbraněmi, vojenskou technikou a zajímavými prezentacemi. U pěchotního srubu se totiž od 10.00 do 18.00 uskuteční akce Oživená pevnost s bohatým programem, jehož součástí budou i interaktivní stanoviště pro děti a rodiče.

United Islands připlují letos do Karlína

United Islands připlují letos do KarlínaFestival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.

Navštivte nejvýznamnější a nejstarší folklorní festival

Navštivte nejvýznamnější a nejstarší folklorní festival Každý poslední víkend v červnu, letos od 22. do 25. června, se do Strážnice sjíždějí tisíce návštěvníků, aby se pobavili a užili si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu. Během festivalu se mohou potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.