Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Bělské balónové hemžení odstartuje ve čtvrtek

Bělské balónové hemžení odstartuje ve čtvrtekBělá pod Bezdězem, její okolí, červen a horkovzdušné balóny - to vše patří neodmyslitelně k sobě a to také shrnuje již čtrnáctý ročník Bělského balónového hemžení. Hlavní program se odehraje od pátku 22. do soboty 23. června 2018. Na dvě desítky horkovzdušných balónů mají v plánu několik letů a jednu večerní show.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 23. a 24. června 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Filmový Kinobus opět vyjíždí do pražských ulic

Filmový Kinobus opět vyjíždí do pražských ulicDopravní podnik hlavního města Prahy odstartuje v pondělí 18. června 2018 už 11. ročník tradičního letního filmového turné prostřednictvím mobilního kina s názvem Kinobus. Až do 6. září 2018 objede Prahu a nabídne divákům zdarma ve 12 lokalitách 16 zajímavých filmů české i zahraniční produkce.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na akce od pátku 22. 6. 2018 do neděle 24. 6. 2018. Užijte si výlety za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad KněžnouOd 24. června až do 4. července 2018 se v Rychnově nad Kněžnou koná již 25. ročník akce s názvem Poláčkovo léto. Jedná se o divadelní festival v netradičních prostorách města, pořádaný na počest rychnovského rodáka, spisovatele, novináře a humoristy Karla Poláčka.

Ostravská zoo láká na roztomilá mláďata puštíků

Ostravská zoo láká na roztomilá mláďata puštíkůRodičovský pár puštíků bělavých v ostravské zoologické zahradě odchovává čtyři mláďata – dva samce a dvě samice. Některá z nich by se měla opět zapojit do mezinárodního záchranného projektu, který běží v Rakousku. Ostatní posílí chovatelskou základnu v lidské péči. Zoo Ostrava chová středoevropský poddruh puštíka bělavého (Strix uralensis macroura). Mláďata se vylíhla se v rozmezí od 7. do 13. dubna 2018. Společně se svými rodiči je mohou návštěvníci Zoo Ostrava pozorovat v jedné ze sovích voliér nad výběhem Čitván. Některá z mláďat budou v budoucnu převezena do jiných zoologických zahrad, kde posílí chovatelskou základnu, zbylá se opět zapojí do repatriačního projektu na záchranu této sovy, který probíhá v oblasti Vídeňského lesa (Habichtskauz Wiederansiedelung) v Rakousku.

Začíná 14. ročník festivalu Prague Proms

Začíná 14. ročník festivalu Prague PromsV úterý 19. června zahájí slavnostní mše Messa di Gloria 14. ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms. V jeho rámci vystoupí oscarový skladatel Ennio Morricone, pianista Chick Corea nebo zpěváci Kurt Elling a Monica Mancini. Přehlídku klasické, jazzové a filmové hudby uzavře 19. července 2018 tradiční Hollywoodská noc.

20 tipů na koupání v termální vodě a přírodních biotopech

20 tipů na koupání v termální vodě a přírodních biotopechDen u vody je snad jedinou možností, jak přežít současná vedra. Od úterý do středy by se měly objevit dokonce tropické teploty ke 30 stupňům Celsia. Jestliže dáváte přednost čistě přírodnímu koupání, zkuste některý z biotopů. Termální koupaliště nikdy nezklamou - za horkých letních dní poskytují příjemné osvěžení a koupat se v nich lze i když není úplné vedro. A navíc může minerální voda vašemu tělu dodat mimořádné relaxační účinky. Užijete si koupání bez chloru a chemie!

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi víkend a vypravte se na zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, do zoo, letní výlet na hrady a zámky, za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Den otevřených dveří v pražském Buquoyském paláci je jedinečnou příležitostí prohlédnout si tento skvost

Den otevřených dveří v pražském Buquoyském paláci je jedinečnou příležitostí prohlédnout si tento skvostDen otevřených dveří je pro veřejnost jedinečnou příležitostí k seznámení s tímto skvostem pražské barokní architektury, který zůstal zachován ve své původní podobě a je vybaven původním historickým nábytkem a předměty pocházejícími ze sbírek Francouzského národního mobiliáře. Jako rezidence francouzského velvyslance je Buquoyský palác obvykle pro veřejnost uzavřen.

Oslavte mezinárodní Olympijský den na T-Mobile Olympijským běhu

Oslavte mezinárodní Olympijský den na T-Mobile Olympijským běhuMezinárodní olympijský den se v červnu slaví po celém světě různými sporty. Pozadu nebude ani Česká republika, která se do oslav zapojí ve středu 20. června, a to největší tuzemskou běžeckou akcí, T-Mobile Olympijským během. Přes 80 tisíc běžců v čele se známými olympioniky vyběhne přesně v jeden okamžik na více než 80 místech po celé České republice.

Hrad Malenovice se po rozsáhlé rekonstruci znovu otevře

Hrad Malenovice se po rozsáhlé rekonstruci znovu otevřeOblíbené výletní místo hrad Malenovice u Zlína se po rozsáhlé rekonstruci znovu otevře veřejnosti, a to v sobotu 23. června 2018. Slavnostní znovuotevření po roce a půl se uskuteční ve 13:00 hodin.

Kam na letní byt? Po stopách herců, umělců a smetánky

Kam na letní byt? Po stopách herců, umělců a smetánkyNádherná krajina, čerstvý vzduch, lesy k houbaření, tenis, společenské hry, plavby na lodičkách a také plovárny, aby bylo kde předvést letní módu – to všechno byly oblíbené činnosti letních hostů. Portál Kudy z nudy se vydal na velký pátrací výlet: kde ležela nejoblíbenější letoviska a kdo je navštěvoval?

30 tipů na ubytování na zámku

30 tipů na ubytování na zámkuToužíte prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend? Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Představte si harmonické prostředí, v němž se snoubí příroda a historie s moderními vymoženostmi a vy máte jedinečnou možnost strávit romantickou noc v nádherném aristokratickém sídle s neobyčejnou atmosférou. Vyberte si z našich 20 tipů!

15 tipů kam do kempu v Česku

15 tipů kam do kempu v ČeskuPro mnoho lidí je nocování pod širým nebem součástí životního stylu. Láká je bezprostřední kontakt s přírodou, vyžití pro děti, poznávání jiných lidí nebo svoboda cestování vůbec. Také si říkáte, že byste rádi vyrazili na klidnou rodinnou dovolenou do kempu, ale nevíte, jaký kemp si vybrat, aby měl dostatečně kvalitní zázemí, byl blízko vody a ještě nabízel malebné okolí uprostřed přírody? Kudy z nudy vám v tom přípdě přináší několik tipů na příjemné ubytování, kde zapomenete na všední starosti a strávíte zde nezapomenutelné chvíle s vašimi blízkými.

V Zoo Ostrava se zabydluje nový slon

V Zoo Ostrava se zabydluje nový slonOstravská sloní skupina se rozrostla o nového člena. Stal se jím 20letý sloní samec ze Zoo Le Pal ve Francii, který do zoo dorazil v pořádku včera v noci. Nového samce zoo získala na základě jednání s koordinátorem Evropského záchovného programu (EEP) pro slony indické.

Hradec Králové: Salon republiky láká na novinky a letní akce

Hradec Králové: Salon republiky láká na novinky a letní akceHradec Králové je jedním z měst, kde se lidem žije nejlépe, alespoň podle studií, které hodnotí kvalitu života v několika desítkách velkých měst. Co je tu nového, co byste neměli letos v létě přehlédnout a na co se můžete těšit?

50 tipů, kam jít na procházku v Praze

50 tipů, kam jít na procházku v PrazeCo podniknout v Praze? Našimi tipy aktuální dny jsou dlouhé procházky parky a zahradami, úžasné výhledy a brouzdání starým městem... Vydejte se na krásnou procházku a užívejte si paprsky slunce i zasněnou romantiku uprostřed překrásné Prahy. Vyberete, jak si budete užívat volný čas vy i vaše děti – na hřišti, v parku, pozorováním fauny a flóry či jiným příjemným způsobem.

10 tipů na den plný pohody pro tatínky a jejich dítka

10 tipů na den plný pohody pro tatínky a jejich dítkaDnes se slaví Den otců! Pokud ještě nemáte žádný dárek, máme pro vás tipy na výlet z různých regionů a témat. Využijte volný den a vypravte se někam jako rodina, ať si to pořádně užijete - třeba na adventure minigolfu, ve western parku nebo v zoo.

20 tipů na procházky a výlety se psy

20 tipů na procházky a výlety se psyInspirujte se našimi tipy na procházky a vyražte se svým psem na výlet! K tomu aby se pes mohl realizovat a přirozeně se vyvíjet a to jak fyzicky tak psychicky, potřebuje procházky, kde se potká s různými psy, lidmi a pachy. Základním pravidlem pro bezpečné venčení je držet psa na vodítku, pokud se nemůžete spolehnout na jeho poslušnost. Vyhlášky vydané městskými zastupitelstvy většinou striktně nařizují majitelům psů, aby měli při venčení psa na vodítku. Jsou sice také místa, kde to vyhláška nezakazuje, ale ve městech je jich poměrně málo.

30 prázdninových tipů na výlety nejen pro děti - naplánujte si skvělé výlety

30 prázdninových tipů na výlety nejen pro děti - naplánujte si skvělé výletyLéto, sluníčko, prázdniny a spousta dobrodružství... Hledáte inspiraci a nápady na výlety? Návštěvy hradů a zámků k prázdninám neodmyslitelně patří, provázet vás budou pohádkové a historické postavy. Kromě prohlídky expozic na vás, ale čeká spousta dalších zážitků. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, určitě si vyberete!

Vysoce ctěná slečno / Můj milý: výlet do Roztok za malířkou Zdenkou Braunerovou

Vysoce ctěná slečno / Můj milý: výlet do Roztok za malířkou Zdenkou BraunerovouZ centra Prahy je to podle navigace do Roztok slabých třináct kilometrů, ale na konci cesty vás čeká docela jiný svět: někdejší oblíbené letovisko se zámečkem a Středočeským muzeem zve na prohlídku velmi neobvyklého ateliéru a také výstavy o malířce Zdence Braunerové.

Zlínská zoo otevřela novou amazonskou expozici Guayanas

Zlínská zoo otevřela novou amazonskou expozici GuayanasAmazonská oblast ve zlínské zoo je opět otevřena. Poprvé si můžete prohlédnout Guayanas. Takto bylo pojmenováno několik zdejších expozic, které od podzimu 2017 procházejí výrazným „liftingem“. Ve zcela proměněných expozicích se postupně představí nejen původní obyvatelé amazonské oblasti, např. opičky kotulové, čáje, čápi jihoameričtí a papoušci ara, ale také nové druhy. Těšit se můžete na mravenečníky čtyřprsté nebo na skutečný chovatelský poklad – tamaríny pestré. Ty zlínská zoo chová jako jediná v České republice!

Na výstavišti v neděli ochutnáte stovky druhů zmrzliny!

Na výstavišti v neděli ochutnáte stovky druhů zmrzliny! Přijďte se pobavit s rodinou nebo přáteli na Prague Ice Cream Festival - svátek všech druhů zmrzliny! Na pražském Výstavišti se koná už počtvrté, a to v neděli 17. června 2018. Znovu vás osvěží místní i světoví výrobci. Vychutnáte si zde nejrůznější druhy zmrzlin - typu gelato, točené, jogurtové, ice roll, sorbety, speciální – veganské, bio apod. i nanuky... Na své si přijdou i milovníci čerstvého ovoce, alko i nealko nápojů, kávy či dobrého občerstvení.

Tiché zdivo starobylých památek Kutné Hory opět ožije hudbou a zpěvem

Tiché zdivo starobylých památek Kutné Hory opět ožije hudbou a zpěvemNáplní čtyř festivalových večerů konaných ve dnech 16. – 24. 6. 2018 budou scény ze světových oper s našimi a zahraničními sólisty. Programy jednotlivých večerů jsou situovány do unikátních prostor historických památek města Kutné Hory.

Objevujte krásy Česka ze sedla motorky

Objevujte krásy Česka ze sedla motorky Patříte k milovníkům jedné stopy a hledáte kam se svým strojem vyrazit na pěkný výlet? Pak se nechte inspirovat portálem Kudy z nudy, který vám tentokrát přináší tipy na výlety v sedle vaší nablýskané krasavice. Objevte speciální motorkářskou jeskyni, kam lze až k baru dojet na motocyklu, vyrazte na výlet do šumavských hvozdů anebo si užijte kvalitní zatáčky v Jeseníkách.

Dožije se libeňský most stovky? aneb nejznámější stavby Pavla Janáka

Dožije se libeňský most stovky? aneb nejznámější stavby Pavla JanákaStavby architekta Pavla Janáka jsou leckdy známější než jeho jméno – a zvlášť poslední dobou, kdy se hodně mluví o zbourání Libeňského mostu v Praze. Ano, i ten je Janákovým dílem, podobně jako třeba pražský palác Adria nebo pardubické krematorium, které znáte z Herzova filmu Spalovač mrtvol.

Nevšední pohled do historie vám poskytne statek Bernard

Nevšední pohled do historie vám poskytne statek BernardV obrovské řemeslné tržiště z dávných časů se na dva dny promění nádvoří statku Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku. Ve dnech 16. a 17. června sem totiž zamíří desítky stánkařů a řemeslníků z celé České republiky i ze sousedního Německa. Nejbohatší řemeslný jarmark v kraji navíc ozvláštní napínavé rytířské souboje, dobová hudba a zábavné soutěže pro dětské návštěvníky. Kdo bude chtít, může si dokonce vlastníma rukama vyzkoušet, jak se pracuje se dřevem, keramickou hlínou nebo včelím voskem.

Oslavte v neděli Den otců!

Oslavte v neděli Den otců! Na třetí červnovou neděli připadá mezinárodní den otců. Stále více rodin jej začlenilo do svého kalendáře jako skutečný svátek. Nezapomeňte potěšit tatínky a dědečky stylovým poděkováním a skvělým výletem. Inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy.

Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu

Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinuPo třech letech městem v květinovém průvodu opět projedou nazdobené alegorické vozy, které doprovodí taneční soubory a různé kulturní a sportovní skupiny. Havířov rozkvete v sobotu 16. června 2018 a celou akcí se ponese téma České století. Motivováno jím bude nejen květinové korzo, ale také doprovodný program.

Lilie, růže, karafiáty a svatojánské kvítí: tipy na výstavy květin a bylinek

Lilie, růže, karafiáty a svatojánské kvítí: tipy na výstavy květin a bylinekZačíná léto a interiéry řady hradů, zámků a dokonce i klášterů zaplavují květiny. Aby ne, jarní výstavy kamélií jsou už dávno za námi a na podzimní výstavy jiřinek si počkáme ještě pořádně dlouho. Pojďte se tedy společně s portálem Kudy z nudy podívat, jak to na zámcích sluší růžím, liliím a svatojánskému kvítí.

Biograf Ráj v Jičíně zahajuje provoz a zve na Den otevřených dveří

Biograf Ráj v Jičíně zahajuje provoz a zve na Den otevřených dveříDlouhé období rekonstrukce oblíbeného Bigrafu Ráj v Jičíně skončilo. Od pátku 15. června je již opět v provozu a na sobotu 16. června zve zájemce na Dopoledne otevřených dveří. Budova biografu dostala po rozsáhlé rekonstrukci původní podobu z roku 1923.

8. ročník Apetit pikniku se blíží!

8. ročník Apetit pikniku se blíží! Přijďte i letos na Apetit piknik! V sobotu 16. června se bude konat už 8. kulinární trh a gastronomický festival v jednom, organizovaný časopisem Apetit. Tento rok opět proběhne v krásném prostředí vinohradského parku Grébovka. Přijďte si vychutnat skvělé jídlo a pití, objevit nové kulinární hvězdy a užít si skvělou atmosféru a spoustu zábavy pod širým nebem!

Jemnice zažije opět historické slavnosti Barchan

Jemnice zažije opět historické slavnosti BarchanMíst, kde se můžete zblízka podívat na historické slavnosti, bitvy, poutě a festivaly nabízí portál Kudy z nudy celou řadu. Někde se bude bojovat za spravedlnost a čest, jinde za slávu nebo lásku, další bitvy zase připomenou historické události ze středověku, z časů Velkomoravské říše anebo z dob před sto lety. Znáte ale Jemnici na Vysočině?

Bitva u Kolína, aneb když „rakouské voják opět slavně zvítězil“

Bitva u Kolína, aneb když „rakouské voják opět slavně zvítězil“Letos uplyne již 261 let od krvavé bitvy u Kolína, která znamenala jednu z největších bitev sedmileté války. Po několika porážkách v předchozích bitvách skončila ta u Kolína slavným vítězstvím rakouské armády pod velením polního maršála Dauna, které přimělo Prusy ukončit obléhání Prahy a odtáhnout z Čech. Slavnou část našich dějin si můžete o víkendu připomenout v Křečhoři a okolí, kde budou od 15. do 18. června 2018 probíhat pietní a vzpomínkové akce.

Navštivte rozárium v Hradci Králové, letos se otevírá na dva týdny!

Navštivte rozárium v Hradci Králové, letos se otevírá na dva týdny!Chtěli byste si prohlédnout nejrůznější kultivary růží od předních šlechtitelů? Pak určitě navštivte rozárium v Hradci Králové, které se otevírá pouze příležitostně. Letos bude mimořádně otevřeno během dvou týdnů! Čas růží v Hradci Králové tedy nastává od soboty 16. června do neděle 1. července 2018.

Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránů

Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránůStokilometrovou trasu v západních Čechách i Německu projedou historická vozidla v rámci Jízdy Saši Kolowrata. Letošní již 18. ročník startuje v Přimdě u Tachova. Jízda se koná na počest Alexandera hraběte Kolowrat-Krakowského. Přehlídku veteránů pořádá Auto moto veterán klub Černý les, záštitu tradičně převzala rodina Kolowrat-Krakowských.

Papírové výlety: prohlídky papíren i dílny, kde si vyrobíte ruční papír

Papírové výlety: prohlídky papíren i dílny, kde si vyrobíte ruční papírUž jste se někdy byli podívat, jak se vyrábí papír? Prošli jste si jednotlivá pracoviště a pozorovali, jak se z šedavé kaše nakonec stane čistý list ručního papíru? Papírové výlety si můžete společně s portálem Kudy z nudy užít třeba ve Velkých Losinách, Litoměřicích, ve Zdislavě u Liberce anebo v jihomoravských Želeticích.

Jubilejní Smetanova Litomyšl bude ve znamení oper

Jubilejní Smetanova Litomyšl bude ve znamení oper Hudební festival Smetanova Litomyšl letos vstupuje již do 60. ročníku! V roce 2018 se bude se konat od čtvrtka 14. června do soboty 7. července a během třiadvaceti festivalových dnů se uskuteční přes 40 pořadů. Stejně jako každý rok vystoupí téměř kompletní česká interpretační špička, včetně všech tří národních divadel a České filharmonie, doplní ji však řada zahraničních umělců. Národní festival Smetanova Litomyšl je znám především jako festival operní. V rámci 60. ročníku festivalu bude uvedeno úctyhodných osm titulů, což je nejvíce v dosavadní historii.

Do Turnova dorazil Legiovlak

Do Turnova dorazil LegiovlakLegiovlak – legionářské muzeum na kolejích opět vyrazil na pouť po Čechách, jeho další zastávkou v jubilejním roce 100. výročí vzniku Československé republiky je nyní Turnov. Přijďte se podívat na ukázku repliky legionářského vlaku v Turnově, kterou můžete zdarma navštívit od 12. do 17. června. Legiovlak je přístupný ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.