Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Sáňkování z módy nevyšlo

Sáňkování z módy nevyšloChtěli byste se vrátit do dob, kdy jste toužebně čekali na první sníh a pak nadšeně běželi pro sáňky? Proč ne! Sáňkařské dráhy nabízí radovánky pro děti i dospělé chlapy. Aktuálně je v provozu upravená přírodní sáňkařská dráha na Černé Studnici, ve Janských Lázních i Špindlerově Mlýně. Na Dolní Moravě se otevře v týdnu mezi 22. a 28. lednem.

15 tipů, jak si užít skvělou neděli

15 tipů, jak si užít skvělou neděliPrávě jste se vzbudili a ještě nevíte, co se započatým dnem? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, které vám určitě pomohou k príma dni plnému zážitků. Tak například Špindlerův Mlýn láká na World Snowboard Day a na Šumavě startuje další závod Kašperské 30. Každou neděli také můžete vyplout na romantickou plavbu po Dalešické přehradě a milovníci hradů a zámků si mohou vybrat z několika objektů, které jsou otevřeny i v zimě.

Vydejte se na hory za zimními závody

Vydejte se na hory za zimními závodyZkušení musheři a nádherní psi, slalom na dřevěných lyžích Jasankách, Mamutíkův dětský závod a či koňské pólo, takovou podívanou zažijete v lednu a začátkme února na českých a moravských horách. Vydejte se s portálem Kudy z nudy jako závodníci nebo jako diváci na některý ze zimních závodů. Pokud patříte mezi milovníky sportu, ať už aktivní či pasivní, určitě si z následujících tipů vyberete to pravé pro vás.

Zaplavte si v bazénu se slanou mořskou vodou

Zaplavte si v bazénu se slanou mořskou vodouRádi byste si zaplavali v bazénu s čistou vodou bez chloru? Pokud navíc patříte k milovníkům koupání ve slané vodě, nechejte se inspirovat našimi tipy na báječné koupání v bazénech s mořskou solí. Takto upravená voda navíc pomáhá při dýchacích a kožních problémech. Ve slané vodě vám bude příjemně a lehce, voda také navodí pocit svěžesti moře.

Expedice Ydykseb aneb 20 tipů jak si užít Beskydy v zimě

Expedice Ydykseb aneb 20 tipů jak si užít Beskydy v ziměHory a lesy, krásná příroda a spousta aktivit a nápadů – to jsou hlavní důvody, proč se jezdí do Beskyd i v zimě. Vydejte se kolem výhružné sochy boha Radegasta na bájnou horu Radhošť nebo na Lysou horu, nejvyšší vrchol Beskyd.

Velká technická muzea: co uvidíte právě teď a co plánují na letošní rok?

Velká technická muzea: co uvidíte právě teď a co plánují na letošní rok?Praha, Liberec, Brno, Kopřivnice: čtyři velká technická muzea mají otevřeno celý rok a jejich prohlídka se snadno protáhne na celý den, což se obzvlášť v zimních měsících může docela hodit. Co se v nich kromě hlavních expozic dá právě teď vidět a co chystají na rok 2018?

Čertoviny: kde se natáčela nová pohádka a kam zajít na filmovou výstavu?

Čertoviny: kde se natáčela nová pohádka a kam zajít na filmovou výstavu?Hlinsko si v loňském roce užilo čertů ažaž: zatímco ve skanzenu na Veselém Kopci natáčel Karel Janák vánoční pohádku Nejlepší přítel, pekelný zábavní park Čertovina se stal kulisou pro Čertoviny, novou filmovou pohádku Zdeňka Trošky. Právě teď běží v kinech a kromě toho můžete ve Filmpointu, výstavním prostoru Barrandov studia v Praze, vidět také filmovou výstavu.

Zima v Krkonoších: ledové sochy, stezka korunami stromů, sáňkařské dráhy a zábavné akce

Zima v Krkonoších: ledové sochy, stezka korunami stromů, sáňkařské dráhy a zábavné akceChystáte se na zimní dovolenou nebo jarní prázdniny do Krkonoš? Tak se pojďte podívat, co všechno se tu chystá, jaké akce a výstavy si užijete, anebo kam, jak a na čem můžete vyrazit na výlet. Co byste řekli třeba sáňkařským drahám, které měří tři anebo dokonce tři a půl kilometru?

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 20. - 21. ledna 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Zima ve stylu retro: lyžníci, rohačky a dobová zimní móda

Zima ve stylu retro: lyžníci, rohačky a dobová zimní módaPrvní lyže do Čech přicestovaly z Norska, kde si je v roce 1887 objednal Josef Rössler-Ořovský. Praha se tak stala kolébkou českého lyžování: nadšený sportovec a průkopník řady sportovních odvětví na nich vyrážel na první pokusné jízdy po Stromovce a společně s bratrem podnikli premiérový sjezd Václavského náměstí.

Deset zimních gastronomických akcí s dobrým jídlem, vínem a pivem

Deset zimních gastronomických akcí s dobrým jídlem, vínem a pivemJe úplně jedno, kolik nám je let, jaké máme vzdělání a co děláme. Dobré jídlo zkrátka milujeme všichni a gastronomické akce mají na portálu Kudy z nudy vždy zelenou. Už teď si můžete do kalendářů zapsat několik TOP gastronomických slavností, na nichž byste na začátku roku 2018 neměli chybět!

Do hor se opět vrátila zima, Rokytnice nabízí skvělé lyžování

Do hor se opět vrátila zima, Rokytnice nabízí skvělé lyžováníPo dlouhém oteplení, které trvalo téměř celou první polovinu ledna, se do českých hor konečně vrátilo zimní počasí. Uplynulý víkend se nesl ve znamení slunečného azura a mrazivých teplot a další dny s sebou přinesly dokonce vydatnou sněhovou nadílku. Díky tomu jsou sjezdovky v pátém největším lyžařském středisku v Čechách opět ve skvělé kondici a podařilo se dokonce znovu uvést do provozu lyžařský areál Studenov. Sjezdovky na Lysé hoře a na Studenově jsou v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech.

30 tipů, kam vyrazit na horách na běžky

30 tipů, kam vyrazit na horách na běžkyLetošní zima milovníkům běžeckého lyžování konečně ukázala vlídnější tvář, aspoň ve vyšších polohách - na horách připadl nový sníh a teploty se drží pod bodem mrazu. Na mnoha místech se mohlo začít se strojovou úpravou tras, aktuálně se upravují stopy v Jizerkách, Krkonoších, Kladském pomezí, Krušných horách, na Šumavě, v Jeseníkách i Beskydech. Nechejte se inspirovat našimi aktuálními tipy a projeďte se zasněženou přírodou!

Ledová lednová romantika

Ledová lednová romantikaS ledovými sochami je trochu potíž, obzvlášť když nemrzne a zima za moc nestojí. Musíte se za nimi proto vypravit vysoko do hor anebo tam, kde organizátoři nad rozmary počasí vyhráli a ledová díla umístili do chlazených hal. Na portálu Kudy z nudy víme, kde ledové galerie hledat!

Zima v Orlických horách: psí závody, zimní táboření i alpské disciplíny

Zima v Orlických horách: psí závody, zimní táboření i alpské disciplínyNová čtyřsedačková lanovka, dětský park, večerní lyžování a denně upravovaný snowpark v Deštném, dětský koutek s oddechovou zónou v Říčkách nebo dvě nejdelší sjezdovky široko daleko ve Skiresortu Buková hora – to je aktuální zimní nabídka Orlických hor. Navíc se tu koná spousta akcí: pojďte se s nimi seznámit podrobněji!

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na akce od pátku 19. 1. 2018 do neděle 21. 1. 2018. Užijte si výlety za zimní romantikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zimní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Poznejte skalní hrad Valečov i v zimě

Poznejte skalní hrad Valečov i v ziměHrad Valečov, jeden z nejkrásnějších českých skalních hradů v Českém ráji nedaleko Mnichova Hradiště a Branžeže, můžete za dobrého počasí navštívit i v zimě. Během zimy je hrad otevřen o víkendech od 10 do 17:30 hodin. Komentovaná prohlídka vede v zimě sklepením a nádvořím, na vyhlídku pak vystoupíte s informačním listem sami.

V Krkonoších se rozjíždí Odpovědný skialpinista

V Krkonoších se rozjíždí Odpovědný skialpinistaSkialpinismus je v Krkonoších v posledních letech velice populárním sportem. Vyznavači jízdy volným terénem ale snadno mohou narazit na omezení platná na území Krkonošského národního parku, jako například zákaz vstupu mimo značené cesty v I. zóně. Správa KRNAP se proto v letošním roce spojila s prodejnou sportovních potřeb Hudy Vrchlabí a Horskou službou Krkonoše. Společně tak přichází s propagační aktivitou pod heslem Odpovědný skialpinista.

Na pražském Výstavišti vstoupíte výstavou Oživené vidění do světa Hieronyma Bosche

Na pražském Výstavišti vstoupíte výstavou Oživené vidění do světa Hieronyma BoscheV pátek 19. ledna začíná v Praze na Výstavišti velká výstava děl Hieronyma Bosche s názvem „Hieronymus Bosch. Oživené vidění“. Výstava přinese veškeré existující informace o životě a dílech věhlasného nizozemského malíře, včetně jeho fantasmagorického světa plného apokalyptických vizí. Nebude chybět ani nejslavnější dílo Zahrada pozemských rozkoší. Výstava bude všem zájemcům přístupná až do 5. května 2018.

Za vojenskými památkami Králické pevnostní oblasti se můžete vydat také v zimě

Za vojenskými památkami Králické pevnostní oblasti se můžete vydat také v ziměDvě největší vojensko-historická muzea v Králické pevnostní oblasti jsou otevřeny milovníkům vojenské historie i v zimním období. Tvrz Hůrku a Vojenské muzeum Králíky můžte navštívit celoročně a tvrz Bouda je od listopadu do dubna (s ohledem na sněhové podmínky) otevřena na objednání. V neděli 28. ledna budou v Boudě probíhat mimořádné prohlídky.

Koncerty, festivaly a hudební překvapení roku 2018

Koncerty, festivaly a hudební překvapení roku 2018V nadcházejícím roce nás čekají oslavy stého výročí vzniku republiky, spousta tradičních akcí, hudební festivaly i koncerty řady světových hvězd. Mnohé se možná už nikdy nebudou opakovat. Co by si fandové klasické i moderní hudby měli poznačit do kalendářů?

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu!

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu!Od začátku tohoto týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu a v tuto chvíli (čtvrtek cca 8,30 hodin) stále ještě hustě sněží. Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou tak v perfektním stavu. Na sjezdovkách má areál opět metr sněhu.

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě Plánujete zimní dovolenou na Šumavě? Máme pro vás několik tipů, jak ji udělat ještě zajímavější! Není to nijak složité: zařaďte do svých programů výlety za jeleny, rysy nebo vlky. Někam můžete přijet rovnou a bez čekání, jinde budete potřebovat rezervaci, ale ve všech případech vás čeká fantastická podívaná.

O víkendu se na Šumavě pojede Kašperská 30 seriálu SkiTour

O víkendu se na Šumavě pojede Kašperská 30 seriálu SkiTourO víkendu 20. a 21. ledna čeká závodně naladěné milovníky bílé stopy Kašperská 30 - šumavská zastávka největšího seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour 2018. Atraktivní trasa vede z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava a nechybí ani výhledy na bývalý skokanský můstek. V sobotu se pojede Kašperská 30 volnou technikou a v neděli klasickou technikou.

Židovskému muzeum se podařilo získat zpět pět set let starý tisk

Židovskému muzeum se podařilo získat zpět pět set let starý tiskŽidovské muzeum v Praze získalo zpět vzácný téměř pět set let starý tisk o hebrejské gramatice patřící původně pražské židovské obci. Do Prahy putoval z americké aukční síně, kde jej původně chtěl vydražit jeho poslední majitel, jeruzalémský akademik, který se však rozhodl vrátit ho do Prahy.

Galerie Václava Chada na zlínském zámku zavedla o víkendech novou otevírací dobu

Galerie Václava Chada na zlínském zámku zavedla o víkendech novou otevírací dobuGalerie Václava Chada, která se nachází na zlínském zámku, rozšířila svou otevírací dobu na oba víkendové dny. Nyní je otevřena v sobotu od 10:00 do 17:00 a v neděli od 14:00 do 17:00 hodin. Novinkou letošního roku je také prodejní část galerie, ve které je možné zakoupit výtvarná díla umělců spojených se Zlínem. Aktuálně jsou k vidění dvě zajímavé výstavy „Zpřítomnění“ sochaře Petra Stanického a „Portréty a autoportréty“ pozapomenuté malířky Milady Schmidtové Čermákové.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi některou ze zimních akcí a vypravte se na zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

20 tipů na nejlepší sjezdovky v Česku

20 tipů na nejlepší sjezdovky v ČeskuPatříte k milovníkům sjezdového lyžování a hledáte tipy na ty nelepší sjezdovky u nás? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, která vám nabídnou nejdelší sjezdovky a nejlépe vybavená střediska. Vybírat můžete ze ski areálů v Krkonoších, na Šumavě, v Jeseníkách, Beskydech a na dalších místech v našich horách, kde leží aktuálně nejvíce sněhu. Užijte si skvělé lyžování!

Zima na Vysočině: dračí saně, dobová móda a velká modelová železnice

Zima na Vysočině: dračí saně, dobová móda a velká modelová železniceZ Nového Města na Moravě je to do Žďáru nad Sázavou pouhých deset kilometrů. Přes den tak můžete jezdit na běžkách nebo na lyžích a odpoledne si zajít do zajímavého muzea ve žďárském zámku, Santiniho poutního kostela, zapsaného na seznam UNESCO, anebo si s dětmi prohlédnout velké modelové kolejiště.

Svatební inspiraci najdete o víkendu v Litomyšli

Svatební inspiraci najdete o víkendu v LitomyšliZámecké návrší v Litomyšli bude o víkendu hostit výjimečný svatební veletrh. Variabilita prostor a skvělé služby učinily ze zámeckého areálu zapsaného na seznamu památek UNESCO oblíbený svatební resort Pardubického kraje. Není proto náhoda, že se svatební veletrh bude konat právě tady. Přímo v sálech zámeckého pivovaru a jízdárny se představí více než 40 vystavovatelů, kteří nabízejí své služby spojené s organizací svateb. Nebude problém vybrat například svatební šaty, fotografa nebo cateringovou firmu. Ale především bude možné si přímo na veletrhu rezervovat obřadní prostory, sály pro oslavu a dokonce i krásné ubytování.

Zoo Ostrava řídí celosvětový chov vzácných siků vietnamských

Zoo Ostrava řídí celosvětový chov vzácných siků vietnamskýchPři chovu ohrožených druhů zvířat v lidské péči je velice důležitá úzká a nezištná spolupráce zoologických zahrad. Neméně důležitý je i podrobný přehled o všech zvířatech daného druhu v jednotlivých chovatelských zařízeních. K tomu slouží tzv. plemenné knihy, jejichž vedením jsou pověřovány vybrané zoologické zahrady. Zoo Ostrava vede dvě evropské a jednu celosvětovou plemennou knihu. Ta celosvětová je pro siky vietnamské a na konci roku 2017 vyšel její další ročník.

Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výlety

Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výletyAni v zimních měsících neodkládali protivníci napříč historií své zbraně. V dnešních tipech vás zveme na místa spojená se zimními bitvami na našem území či na ukázky bojů za druhé světové války, které probíhaly právě v zimním období na východní frontě. Příznivci oblíbené výpravné historické středověké bitvy u Podbořan si budou muset počkat do roku 2019, koná se totiž jednou za dva roky.

Jak bude vypadat Vřídelní kolonáda? Rozhodne soutěž architektů

Jak bude vypadat Vřídelní kolonáda? Rozhodne soutěž architektůReferendum o budoucí podobě Vřídelní kolonády v Karlových Varech nakonec není platné. Dostavilo se k němu o vlásek méně voličů, než je třeba. Aby bylo referendum platné, musí odevzdat svůj hlas 35 procent voličů, Karlovaráků však přišlo „jen“ 33,66 procenta. Vedení města však jejich názor neformálně bere na zřetel, většina z voličů se vyjádřila pro repliku kolonády z roku 1879.

Lednové tipy z Klášterů Český Krumlov: řemeslné dílny, dobové trhy a masopustní tvoření

Lednové tipy z Klášterů Český Krumlov: řemeslné dílny, dobové trhy a masopustní tvořeníLednový program v Klášterech Český Krumlov nabízí hned několik příležitostí nahlédnout do života našich předků a zároveň procvičit zručnost, naplno rozvinout kreativitu. Už 20. ledna se můžete těšit na masopustní tvoření a mimo to v klášterech uvidíte řemeslné dílny, výstavu Anděl Páně 2 a dobové trhy.

Semlerovu rezidenci v Plzni můžete před rekonstrukcí navštívit jen do konce března

Semlerovu rezidenci v Plzni můžete před rekonstrukcí navštívit jen do konce březnaSvětoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. Od dubna však bude možné si prohlédnout pouze Brummelův dům a byty Krausových a Voglových. Semlerova rezidence, jediný z plzeňských interiérů, ve kterém je použit princip Loosova raumplanu (kaskádovité rozvržení místností v domě), bude kvůli chystané rekonstrukci na dva roky uzavřena.

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelíV Mikulčicích se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, co všechno dobrého se dá vyrobit z kysaného zelí. Gurmáni Mikulčice v sobotu 20. ledna pořádají v kulturním domu v Mikulčicích již 17. ročník koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Čekají na vás speciality ze zelí, krajové pečivo a různé druhy ovocných pálenek.

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 10 do 16 hodin.

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na rodinné lyžování, na své si přijdou i běžkaři

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na rodinné lyžování, na své si přijdou i běžkařiRodinný lyžařský areál Myšák v Karlově pod Pradědem má na sjezdovkách v průměru 40 - 60 cm převážně technického sněhu. Vhodné podmínky jsou i pro běžkaře. V provozu jsou dvě sjezdovky obsluhované dvousedačkovou lanovkou včetně 1 100 metrů dlouhé nejdelší sjezdovky v karlovském údolí a lyžařský svah s vlekem poma pro děti a začátečníky.

Přehled tipů, kam se letos vydat na masopust

Přehled tipů, kam se letos vydat na masopustSvátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu, se s oblibou slaví dodnes. Kdy se vlastně slaví masopust, kterému se na Moravě říká fašank, fašinek nebo ostatky? Zhruba měsíc až dva: Období začíná po svátku Tří králů, tedy 7. ledna. Ovšem stanovení termínu závěrečného dne, masopustního úterý před Popeleční středou, je dáno matematickým výpočtem, jehož základem je stanovení termínu Velikonoc. V roce 2018 připadá termín masopustního úterý na 13. února. Nevázané veselí, masky medvědů a kobyl, trošku slivovice a spousty koblih začíná však už v lednu. Vezměte děti a přátele a vydejte se užít si masopustní reje a připomenout si i v roce 2018 národní tradice.

Kysané zelí budiž pochváleno – a také zabijačky, vepřové hody a víno!

Kysané zelí budiž pochváleno – a také zabijačky, vepřové hody a víno! Máte rádi kysané zelí, zázračný všelék našich prababiček? Pak se nechte portálem Kudy z nudy pozvat na několik akcí, kde zelí hraje hlavní roli – třeba na košt kysaného zelí do Mikulčic anebo ZeloFest do Pohořelic, kde se k ochutnávce scházejí desítky domácích vzorků z celé republiky.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.