Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Výstava Josefa Šímy ve Valdštejnské jízdárně končí už za týden

Výstava Josefa Šímy ve Valdštejnské jízdárně končí už za týdenUž 28. července 2019 skončí výstava Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře. Ve Valdštejnské jízdárně představuje ranou i vrcholnou tvorbu jedné z nejvýznamnějších osobností moderního umění. Výstava si klade za cíl představit Šímovu ranou tvorbu od brněnských počátků do jeho setkání s básníky francouzské skupiny Vysoká hra.

Štolu Prokop ve Stříbře oživují horníci i důlní lokomotiva

Štolu Prokop ve Stříbře oživují horníci i důlní lokomotivaFiguríny horníků imitující různé hornické profese i situace, v nichž se lidé při těžbě ocitli, zhlédnou zájemci v expozici 700 metrů dlouhé štoly Prokop ve Stříbře. K vidění je zde také důlní technika, která se v minulosti používala při dobývání stříbrné rudy. Zájemci mohou navštívit také průzkumnou štolu, která dříve sloužila jako sklad trhavin. V letních měsících je štola Prokop a hornický skanzen Stříbro otevřen v sobotu a ve středu.

Adrenalinové zážitky pro každého

Adrenalinové zážitky pro každéhoZvyšuje se vám hladina adrenalinu v krvi, když vidíte skokany na padáku nebo horolezce na skalách? Ano, to je ten pravý adrenalin pro ty nejodvážnější. Pokud ovšem toužíte nasát trochu adrenalinu do krve, ale zároveň se tak trochu bojíte, určitě si vyberete z našich „zajištěných“ tipů s nádechem nebezpečí.

Zažijte trojskou Botanickou zahradu všemi smysly

Zažijte trojskou Botanickou zahradu všemi smyslyTrojská botanická zahrada 22 let připravovala výstavy pro všechny smysly, kde přibližovala různé aspekty přírody netradičním způsobem i návštěvníkům se specifickými potřebami. Toto léto se výstava přesunula z výstavního sálu do otevřeného prostoru venkovních expozic. Od 1. července do 31. srpna tak obohacuje prohlídku kvetoucí zahrady smyslová zastavení, kde si můžete testovat svůj sluch, hmat či čich, nebo si vyzkoušet hru na nevšední hudební nástroj – lithofon.

Dovolená mezi vinicemi: letní opojení na vinařských stezkách

Dovolená mezi vinicemi: letní opojení na vinařských stezkáchV České republice je přes sedmnác tisíc hektarů vinic. To jsou ta nádherná, rozlehlá a klidná místa, odkud pochází takové kouzelné nápoje jako Rulandské šedé nebo Tramín červený. Kam se ale v Česku vydat, když se chcete plně ponořit do světa vín a poznat vinařský vesmír? My vám to prozradíme.

Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídky

Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídkyPokud se chcete dozvědět zajímavé informace o životě na hradě nebo o bojích v době 30leté války navštivte frýdlantský hrad a zámek. Prohlídka je tu přizpůsobena i pro ty nejmenší. Na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí celoročně speciální okruh - několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Sednou si na "královské křeslo", vezmou si do ruky meč a na cestu si namalují obrázek. Prohlídku není nutné rezervovat.

10 tipů, kam vzít děti na výlet za dinosaury a prehistorií

10 tipů, kam vzít děti na výlet za dinosaury a prehistoriíSnad každého z nás v mládí fascinoval film “Cesta do pravěku” a kresby Zdeňka Buriana. Pokud vaše děti nevydrží poslouchat celou prohlídku na hradě či zámku a do muzea je nedostanete, tak pro vás máme tipy na výlet, kde se skutečně budou bavit, a kde se na několik hodin společně přenesete o miliony let zpět do historie, do časů pravěkých dinosaurů, prehistorických zvířat a fosílií.

V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový den

V zámeckém parku ve Vizovicích si užijete nedělní Piknikový denNeděle 21. července 2019 přináší možnost vyzkoušet tradiční i netradiční hry - badminton, kroket, kubb a spoustu dalších. Koná se zde totiž Piknikový den! Přijďte si vychutnat dobré občerstvení, zahrát společenské hry nebo se zaposlouchat do libozvučných tónů dobové hudby.

Léto v libereckém EkoParku je plné zábavy

Léto v libereckém EkoParku je plné zábavyUnikátní volnočasový areál EkoPark v Liberci o rozloze více než 10 000 m² nabízí mnoho originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit pro děti i dospělé. Celý park je zároveň koncipován i jako jedna velká "lesní kavárna" s dostatkem míst na sezení. Každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa, kde si výtečnou kávu a občerstvení vychutná. EkoPark je o prázdninách otevřen každý den za hezkého počasí od 9 do 19 hodin.

Vydejte se v doprovodu zkušeného průvodce objevovat tajemství večerního života v Zoo Praha

Vydejte se v doprovodu zkušeného průvodce objevovat tajemství večerního života v Zoo PrahaVe svitu baterky zjistíte, co v noci dělají orangutani, zda se žirafy ukládají se soumrakem k spánku nebo zda vlci opravdu vyjí na měsíc. Noční procházky vyráží v červenci a srpnu každý pátek a sobotu od hlavního vchodu do zoo.

Pítka, přívozy, parky, pasáže a zmrzlina: tipy jak přežít letní rozpálenou Prahu

Pítka, přívozy, parky, pasáže a zmrzlina: tipy jak přežít letní rozpálenou PrahuKdo uteče, vyhraje – a kdo zkrátka musí trávit žhavé léto Praze, ten zkouší přežít jak se dá. Schovat se před rozpáleným sluncem můžete třeba pod korunami stromů, v pasážích a podchodech, u vody anebo v metru. Ano, čtete správně, v metru: cestování pod zemí je rozhodně příjemnější než v rozpálených tramvajích nebo autobusech.

V Zoo Ostrava si o víkendech prohlédnete botanické zajímavosti

V Zoo Ostrava si o víkendech prohlédnete botanické zajímavostiLéto je v plném proudu a zoologická zahrada je lákavým cílem pro mnoho lidí z Ostravy, z širokého okolí i ze zahraničí. Lidé míří do zoo nejenom pozorovat a obdivovat početné druhy zvířat, ale i různorodé pestře kvetoucí zástupce naší i světové flóry. Prohlídky skleníků probíhají každý víkend v 11:00 a 14:00 hod. pouze v doprovodu průvodce. Sraz zájemců je vždy u expozice plameňáků, kde si skupinu vyzvedne průvodce. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo.

20 tipů, kde si užít letošní cyklobusy a cyklovlaky

20 tipů, kde si užít letošní cyklobusy a cyklovlakyProjeďte se na kole tam, kde to máte rádi! Cestu tam či zpět za vás obstarají cyklobusy nebo cyklovlaky. Kam se vydáte - na Šumavu, do Českého ráje, Krkonoš nebo třeba do Brd?

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dnyUž se těšíte na dovolenou a sladké dny nicnedělání? Na portálu Kudy z nudy máme vždy zásobu skvělých tipů pro slunečné počasí i pro dny, kdy se slunce schová za mraky. Řady inspirativních nápadů a míst, kde si můžete s dětmi užít společné zážitky a kde se skvěle zabaví celá rodina, najdete i na následujících řádcích.

Vypravte se na speciální zámecké prohlídky s dětmi

Vypravte se na speciální zámecké prohlídky s dětmiS ohledem na dětské návštěvníky a také na ty, kteří si chtějí prohlédnout zámek trochu jinou formou, anebo třeba pouze část zámku, si zámky Sychrov, Zákupy a Litomyšl připravily zkrácené, nebo přímo dětské prohlídky, které trvají kolem třiceti minut.

30 tipů na ubytování na zámku

30 tipů na ubytování na zámkuToužíte prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend? Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Představte si harmonické prostředí, v němž se snoubí příroda a historie s moderními vymoženostmi a vy máte jedinečnou možnost strávit romantickou noc v nádherném aristokratickém sídle s neobyčejnou atmosférou. Vyberte si z našich 30 tipů!

Shakespeare zase nemá prázdniny

Shakespeare zase nemá prázdninyLetošní Shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu. Letos přináší divákům v Praze, Brně i Ostravě celkem devět her Williama Shakespeara. Diváci se mohou těšit i na reprízy úspěšného Hamleta nebo na „vysmátý“ srpen. Druhý prázdninový měsíc totiž bude patřit nejznámějším shakespearovským komediím.

Zoo Dvůr Králové nabízí večerní safari

Zoo Dvůr Králové nabízí večerní safariKaždý večer až do konce září si můžete užívat jízdu Afrika Expressem po safari v Zoo Dvůr Králové nad Labem. Uvidíte nosorožce, zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Od července do konce sprna probíhají jízdy každý večer, v září pouze v pátek a v sobotu.

Festival keltské kultury Lughnasad se blíží

Festival keltské kultury Lughnasad se blížíVe dnech 20. července - 27. července 2019 se v Nasavrkách uskuteční 13. ročník festivalu keltské kultury Lughnasad. Hudba, tanec, jídlo, dobovou zábavu pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do dvoudenního programu, který je pro návštěvníky přichystán. Těšit se můžete také na bohaté ukázky keltských řemesel.

Česko je kniha lesů, vod a strání aneb co byste měli navštívit v létě

Česko je kniha lesů, vod a strání aneb co byste měli navštívit v létěCo bychom to byli za portál specializující se na trávení volného času, kdybychom vám nepřinesli pár zaručených tipů na výlet do přírody. Dnes vám proto nabízíme tipy ty nejlepší vyhlídky a trasy, a přitom se vsadíme, že zdaleka ne všechny budete znát. A víte co? Počítejte s námi, kolik z nich budete znát i bez naší nápovědy.

Na hrady vyrážejí šermíři, kejklíři i stateční rytíři!

Na hrady vyrážejí šermíři, kejklíři i stateční rytíři!Máte v plánu výlet na některý hrad či zámek? Tak proč si nevybrat takový, kde se právě něco děje? Prozkoumejte kalendář akcí na portálu Kudy z nudy anebo se nechte inspirovat některým z našich tipů. Nabízíme vám velkolepé rytířské turnaje, bitvy i speciální prohlídky o životě ve středověku.

Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmi

Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmiV sobotu 20. července 2019 se v Dětenicích chystá Středověký Food Festival! Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program a především středověké pochoutky letos inspirované Franckou říší, Barbarským severem i koloniální Indií. Kromě toho je zámek Dětenice otevřen po celé prázdniny v úterý, středu, čtvrtek a pátek zcela zdarma, a to včetně oběda nebo večeře!

Tradiční Harrachovské pivní slavnosti nabídnou pivo i oblíbené soutěže

Tradiční Harrachovské pivní slavnosti nabídnou pivo i oblíbené soutěže V sobotu 20. července se koná již 16. ročník Harrachovských pivních slavností. Budete moci ochutnat nejen skvělé harrachovské pivo, které bylo několikrát oceněno Zlatou pivní pečetí. Navíc se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě různých zákeřných soutěží, tomboly nebo hudby pestrých žánrů. V ceně vstupného bude možné navíc zavítat do provozu nejstarší činné sklárny v Česku. Konec slavností bude symbolizovat ohňostroj.

10 tipů na cyklistické výlety z celé České republiky

10 tipů na cyklistické výlety z celé České republikySednout na kolo, na řídítka připnout mapu a vyrazit do kraje. Pokud takto vypadá vaše vysněná dovolená, jste na správném místě. Nechte se inspirovat tipy na výlety českou přírodou, ať už jste trénovaní nebo jen sváteční cyklisti. Že kolo nevlastníte nebo zůstalo o dovolené doma? Nevadí. Kolo (ale i tandem nebo koloběžku) si můžete půjčit v některé z mnoha půjčoven. Stačí už jen sbalit dobrou mapu, oblečení do každého počasí, šlápnout do pedálů a podívat se krajině za obzor!

Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně

Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýněTrávíte dovolenou na Táborsku a hledáte náplň volného času o prázdninových víkendech? Zavítejte do Tábora, kde opět startuje zábavný pořad Husitské víkendy. Program je určen nejen pro rodiny s dětmi, na své si přijde každý milovník historie, zábavy i ponaučení. Na Housově mlýně v Táboře vás čeká husitská krčma, velká filmová zbrojnice, mučírna, hlavní sál, výstavní síň a středověký hostel.

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistům

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistůmCyklisté a příznivci cyklistiky se každoročně schází v Rakovníku. Rakovnické cyklování je akcí pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku v kterékoli její verzi, ať už rychlostní, silniční, terénní nebo rekreační. Všichni, kdo sem zavítají o prázdninovém víkendu 19. 7. – 21. 7. 2019 si přijdou na své, ať už jsou to děti i dospělí, závodníci i diváci, profesionálové i amatéři, ženy i muži.

Pohádkové prohlídky za úplňku chystá zámek Žirovnice

Pohádkové prohlídky za úplňku chystá zámek ŽirovniceNenechte si ujít noční prohlídky zámku Žirovnice ve ndech 19. července a 2. srpna 2019 od 19:00 a 20:00 hodin! Prohlídky jsou především pro děti od 3 do 15 let. Rezervace na prohlídky je nutná na telefonním čísle 565 494 095.

Na jihu Čech děti čeká do začátku září kukuřičné bludiště

Na jihu Čech děti čeká do začátku září kukuřičné bludištěRodinný penzion Veverčí Dvůr v Roseči opět láká na projekt Léto v kukuřici. Jedná se o bludiště v kukuřici, unikátní atrakci, která zaujme nejen děti, ale i dospělé. Procházet kukuřičným polem není jediná místní zábava. Vedle se nachází hřiště ze slámových balíků, plácek pro badminton, fotbal, pétanque či trampolína. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

Komedianti na káře, cvičené kozy i lety dravců – to nabízí víkend v parku Mirakulum

Komedianti na káře, cvičené kozy i lety dravců – to nabízí víkend v parku MirakulumPark Mirakulum je plný zážitků a zvlášť v letním období, kdy po dobu hlavních prázdnin nabízí na každý den nějakou zajímavou akci. Tak například v pátek 19. 7. 2019 vás pobaví Komedianti na káře a sokolník, sobota 20. 7. bude patřit akrobatickému vystoupení skupiny Flying Boys a kouzelníku Navarovi a v neděli 21. 7. se můžete těšit na skupinu Carini, která předvede show indických opiček, koziček a pejsků, kovbojské hry a mnoho dalšího.

10 tipů, kam na rafting

10 tipů, kam na raftingChcete si aktivně odpočinout a poznat, co ve vás je? Užijte si rafting! Zapomeňte však na bachraté laminátové kanoe, neforemné lodní pytle a všudypřítomné mokro! Obstarožní plavidla na českých řekách už dávno vystřídaly nafukovací rafty, lehoučké umělohmotné kanoe a moderní vybavení. Řady půjčoven vám lodě dopraví, kamkoliv si budete přát, a patřičně se postarají o veškerý komfort a zázemí. Vyberte si z tipů pro začátečníky i "hotové" vodáky.

Mikulov není jen městem vína: ochutnejte vůně a chutě národů Podyjí

Mikulov není jen městem vína: ochutnejte vůně a chutě národů PodyjíJiž tradičně se koná každé léto v Mikulově Festival kultur národů Podyjí, na němž všechny zde žijící národnostní skupiny představují své hudební, taneční, divadelní i kulinářské výtvory. Ten letošní se koná od 19. do 20. července 2019.

Na Brněnskou přehradu se chystají dračí lodě

Na Brněnskou přehradu se chystají dračí loděKolem 1 000 pádlujících dragonů vyjede o víkendu 19. a 20. června 2019 na Brněnskou přehradu, která bude hostit tradiční Brněnský festival dračích lodí. Součástí festivalu bude závod nejvyšší úrovně Český pohár, dále závod smíšených posádek pro hobby týmy a bude připravena i oblíbená soutěž firemních týmů. Akce odstartuje v 9 hodin dopoledne v sobotu i neděli v areálu loděnice Lodních sportů Brno v Rakovecké zátoce.

Hrad Grabštejn nabízí speciální prohlídky pro děti

Hrad Grabštejn nabízí speciální prohlídky pro dětiHrad Grabštejn, jeden ze stěžejních objektů Roku Gallasů a Clam-Galalsů zcela změnil koncepci dětské prohlídky - zážitková prohlídka pro děti od 3 do 8 let si klade za cíl seznámit je se způsobem využívání objektu v období posledních majitelů Gallasů a Clam-Gallasů, formou bydlení i společenské struktury a povolání (kdo co dělal a proč), se zábavou i prací tehdejší šlechty, s jejich duchovním životem i stolováním a oblékáním.

Za koupáním na koupaliště Dachova i za skvělou muzikou do Hořic

Za koupáním na koupaliště Dachova i za skvělou muzikou do HořicI když to tak nevypadá, na víkend hlásí meterologové tropické počasí, kdy se určitě bude hodit tip na přírodní koupaliště Dachova, 2 km od centra Hořic, kde se natáčel film Eliška má ráda divočinu. Koupaliště napájí lesní pramen a o čistotě vody svědčí výskyt čolka horského. Čas se na Dachovech zastavil v první třetině 20. století. Během tohoto víkendu si můžete v Hořicích navíc užít pořádný nářez muziky na festivalu The Legends Rock Fest.

V Dolních Vítkovicích se otevřela nová atrakce - Stará koksovna KOX

V Dolních Vítkovicích se otevřela nová atrakce - Stará koksovna KOXIndustriální areál v Dolních Vítkovicích připravil na léto 2019 novou atrakci - je jí Stará koksovna, která se stane součástí Uhelného prohlídkového okruhu. Projekt Koksovny, která dostala nový název "KOX" je zajímavý tím, že se díky němu otevře centrální část areálu, která byla dosud zcela uzavřena. První návštěvníci si KOX mohou prohlédnout už během festivalu Colours of Ostrava, který se koná do soboty 20. července 2019.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce na prázdninový víkend - 20. a 21. 7. 2019. Užijte si letní výlety a prázdninové zážitky - za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, bitvy i květinové výstavy, hrnčířské trhy, akce během letní lázeňské sezóny, vojenské i letecké akce, hudební festivaly a především inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíle

Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíleO víkendu 20. a 21. července 2019 se na zámku Mnichovo Hradiště chystá letní slavnost s názvem Šlechtické kratochvíle. Historické tance a scénky ze života šlechty v dobových kostýmech se souborem Mariane Libčice n. Vltavou se budou odehrávat po oba dva dny, vždy od 10:00 do 16:00 hodin.

Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilekSmažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Pokrmy pro návštěvníky připraví vyhlášený hmyzí šéfkuchař Milan Václavík. Originálním dárkem z návštěvy Víkendu hmyzožravců v Zoo Praha se mohou stát proteinové tyčinky z cvrččí mouky, které si návštěvníci mohou koupit na šesti místech v areálu zoo a hned v několika příchutích – například čokoládové, ananasové a višňové.

Sobotní náchodské Pivobraní slibuje skvělou atmosféru

Sobotní náchodské Pivobraní slibuje skvělou atmosféruPivobraní - největší letní událost v Náchodě vypukne v sobotu 20. července 2019. V samotném srdci města na Masarykově náměstí se uskuteční už 8. ročník oblíbeného Pivobraní. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů návštěvníky čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra.

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov Vydejte se na prohlídku historického centra Klatov a poznejte jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, známé jako "brána Šumavy". Pravidelné sobotní prohlídky historického centra Klatov se konají až do do 31. srpna 2019.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.