Objednávky plánů a map

obchod@planydopravy.cz
+420 585 561 215
+420 774 152 093

Archiv

Všechna čísla miniseriálu
najdete na adrese
planydopravy.cz/miniserial/

Adresáti

Pokud si nepřejete odebírat tento miniseriál, pak stačí odpovědět na tento email a do předmětu zprávy napsat nezasílat.

Originální odkazy

Interaktivní plány dopravy jako marketingový nástroj? Rozhodně! (II. část)

Nabízíme vám druhou část tipů pro zvýšení efektivity Interaktivních plánů dopravy od firmy SmartGIS s.r.o. ve váš prospěch. Nejprve se zaměříme na způsob, díky kterému cestující budou snadno spouštět plány. Dále se budeme věnovat problému srozumitelnosti aplikace a strachu uživatelů ji používat. Na závěr pak zmíníme atraktivní plochu určenou pro prezentaci majitelů Interaktivních plánů dopravy.

Uniformní odkaz a grafika je lepší pro zapamatování, lidé nebudou tápat

V předchozím čísle miniseriálu jsme si posvítili na možnost spouštět jednotlivé plány samostatně jednoduchým odkazem. Pokud však textový odkaz umístíte hluboko ve struktuře stránek, cestující spustí plán jednou, podruhé už ale odkaz na stránkách nejspíš nenajdou. Používejte tedy na svých stránkách grafické odkazy, které mají originální vzhled s názvem konkrétního města nebo regionu! Zkrátka grafické odkazy, které jsou snadno zapamatovatelné. Jejich kompletní výběr jsme pro vás připravili na adrese:

http://planydopravy.cz/?sekce=bannery-a-loga

Použití je velmi jednoduché a rychlé. Vložení na vaše stránky zabere 5 až 10 minut. Pokud si nebudete vědět rady, velmi rádi vám pomůžeme.

Nápověda - krabička poslední záchrany nebo vstupenka na premiéru?

Před několika týdny jsme uživatele informovali o nové video nápovědě pro Interaktivní plány dopravy, které vyrábíme. Od nového zpracování si slibujeme lepší osvětu funkcí a účinnější pomoc při problému s ovládáním. Nápovědu lze spustit z menu aplikace, proč byste ale odkaz nenabídli také na svých stránkách? Nápověda nemusí být jen poslední záchranou. Opatrní cestující se nejdříve rádi podívají do nápovědy, prostudují obsah a teprve pak plán otevřou. Je to jejich vstupenka na premiéru.

Umístěním odkazu do nápovědy na své stránky přispějete k odbourání strachu méně zkušených uživatelů:

http://planydopravy.cz/?sekce=napoveda

Tím také přispějete ke zvýšení oblíbenosti vašich plánů a podpoříte jejich význam.

Reklamní plocha jako dárek pro naše zákazníky

Každý klient, kterému jsme vyhotovili plán, má od tohoto okamžiku možnost prezentovat svoje služby formou banneru (468x60 px) v prostředí IPD. Z vlastní zkušenosti víme, že reklama na internetu bývá často nepříjemná. Proto jsme se rozhodli panel s bannerem primárně schovat a dát uživatelům možnost kdykoliv si ho zobrazit.

Navíc informační panel uživatelům nabízí možnost vyhledání spojení textově přes formulář a zobrazuje aktuální seznam výluk.

Svůj banner nám můžete zaslat na adresu obchod[at]planydopravy.cz .

plánydopravy.cz
 
Tento miniseriál vydává společnost SmartGIS s.r.o. v rámci projektu PlányDopravy.cz. Cílem tohoto projektu bylo, je a nadále bude podporovat veřejnou dopravu ve městě a v regionech mezi jinými způsoby přepravy jako efektivní a významnou alternativu. Podstata podpory spočívá v prezentaci vždy aktuálních a kompletních informací týkajících se provozu v jednom prostředí Interaktivních plánů dopravy. Doména PlányDopravy.cz nabízí všechny interaktivní plány regionálních nebo městských linek, jiná původní schémata linek a dopravní informace ze spřátelených serverů.