Objednávky plánů a map

obchod@planydopravy.cz
+420 585 561 215
+420 774 152 093

Archiv

Všechna čísla miniseriálu
najdete na adrese
planydopravy.cz/miniserial/

Adresáti

Pokud si nepřejete odebírat tento miniseriál, pak stačí odpovědět na tento email a do předmětu zprávy napsat nezasílat.

Odkazy

Video vizitka

Video vizitka na YouTube

Exklusivní služba

Jak často aktualizujete obrázková schémata a plány?

Slovo „aktuální“ a jeho synonyma jsou v dnešním mediálním a digitálním světě velmi důležitá, ať se nám to líbí nebo ne. A to téměř ve kterékoli oblasti. Pokud se jedná o noviny, nikdo nechce číst staré zprávy. Pro řidiče autobusu je rozhodující aktuální stav motorového oleje a aktuální pokyn dispečera. Současný stav čehokoliv je v procesu rozhodování nejpodstatnější, od něj se odvíjí to, co se bude dít dál. Tedy to, zda se řidič vyhne oznámené uzavírce, včas doplní chybějící motorový olej, nebo zda budou lidé jednat dle nejčerstvějších informací.

Lze tedy konstatovat, že aktuální trend je být aktuální. A to platí také v případě map a schémat sítí linek veřejné dopravy, která jsou nezastupitelným zdrojem informací pro cestující.

Má cenu aktualizovat a jak často?

Pokud se zaměříme na kartografické produkty typu plán sítě linek městské nebo regionální veřejné dopravy, je u nich aktualizace žádaná při každé změně v provozu. Pouze čerstvé informace jsou pro cestující veřejnost využitelné. Jízdní řád se také nevydává v historické podobě, těžko byste podle něj někam dojeli.

Z minulého čísla miniseriálu víme, že je rozdíl v aktualizaci tištěné mapy a plánu distribuovaném ve formě obrázku nebo PDF na Internetu. Opakované vytištění mapy je časově a finančně nejnákladnější. Méně nás bude stát úprava obrázkového schématu, půjde ovšem o celkem pracný úkol. Z hlediska operativní aktualizace je na tom nejlépe Interaktivní plán dopravy.

Dle výše napsaného se zajisté shodneme, že v ideálním případě bychom měli plány udržovat stále aktuální. Proč tomu tak ve skutečnosti není? Zřejmě proto, že náklady na úpravu běžných map by byly příliš vysoké, přičemž by také zaměstnala značný počet lidi, kteří se mají spíše věnovat problematice provozu. Výsledná rovnice pak vypadá asi takto:
Rovnice stávající aktualizace plánů a map.

Aktualizační podpora 365/24

V praxi provozovatelů dopravy se často naráží na problém nedostatku lidí, kteří by se o pravidelnou správu obsahu starali. Na aktualizace je třeba mít vyhrazeného člověka nebo několik lidí a spoléhat se na jejich schopnost citlivého kartografického zásahu. Kdo má takové lidi? Máte efektivní prostředky pro zanášení výlukových stavů do map s mimořádnými spoji?

Společnost SmartGIS, váš dodavatel Interaktivních plánů veřejné dopravy, má lék na neaktuální data. Tím je servis nazvaný „Aktualizační podpora“.

Co vám taková služba přinese?
 • Nemusíte zaměstnávat své lidi úpravou schémat a map.
  Přenechejte tuto práci profesionálům. Máme pro vás vyhrazené kapacity.

 • Nedělejte si starosti. Zbavte se jich.
  O vše se postaráme sami.

 • Nemáte žádné vícenáklady spojené s přípravou podkladů pro aktualizaci.
  Vycházíme z výlukových pokynů a jiných standardních nařízení, která zpracováváte. Staneme se jedním z jejich odběratelů.

 • Máte jistotu, že se úpravy provedou do stanovených termínů.
  Smluvně garantujeme zapracování výluk až do 72 hodin od oznámení!

 • Nulové legislativní zatížení.
  Provádění aktualizací neobnáší opakované objednávky, smlouvy či faktury. Vše je vyřešeno jednou smlouvou na počátku.

 • Nemáte náklady s distribucí aktualizovaných plánů.
  Změny obsahu se ihned po zapracování zobrazí všem uživatelům Interaktivních plánů veřejné dopravy. Vy s distribucí nemáte žádnou práci.

 • Služba je kartograficky profesionální.
  Její úroveň je jednoduše vysoká.

 • Plán je aktuální 365 dní v roce 24 hodin denně!
  Bez komentáře, protože to tu ještě nebylo.
Informační bublina u značky výluky. Zpracované v rámci aktualizační podpory.

Důvěra a komfort nabízených služeb ...

… obojí můžete nabídnout cestujícím ve vašem městě či regionu. Nabídněte lidem prostřednictvím Interaktivních plánů dopravy čerstvé informace o provozu v mapovém prostředí. S aktualizací interaktivního plánu nabízíme tvorbu odvozenin ve formátu PDF!

Z pohledu cestujícího jsou výhody následující:
 • Konec nepříjemných překvapení na zastávce či v dopravním prostředku.

 • Možnost získat informace o příčině, délce trvání, rozsahu a lokalizaci omezení v klidu z kanceláře či domova.

 • Lepší možnost naplánovat si spojení s ohledem na uzavírky a výluky.

 • Lepší informovanost o pozitivním přínosu reorganizace či inovaci dopravy.

Poskytujte služby na vrcholové úrovni s minimem starostí

Staňte se našim zákazníkem a využívejte služeb Aktualizační podpory. Bližší informace vám rádi poskytneme na uvedených kontaktech.
plánydopravy.cz
 
Tento miniseriál vydává společnost SmartGIS s.r.o. v rámci projektu PlányDopravy.cz. Cílem tohoto projektu bylo, je a nadále bude podporovat veřejnou dopravu ve městě a v regionech mezi jinými způsoby přepravy jako efektivní a významnou alternativu. Podstata podpory spočívá v prezentaci vždy aktuálních a kompletních informací týkajících se provozu v jednom prostředí Interaktivních plánů dopravy. Doména PlányDopravy.cz nabízí všechny interaktivní plány regionálních nebo městských linek, jiná původní schémata linek a dopravní informace ze spřátelených serverů.